Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánlhatók a következ...

Mennyire ajánlhatók a következő kutyafajták egytől tízes skálán kezdő kutyatartóknak?

Figyelt kérdés

A)

Golden retriever (gondolom, ő 1)

B)doberman

C) német juhászkutya

D)hovawart

E)Svájci fehér juhászkutya

F) Beauce-i juhászkutya



2018. jan. 5. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 10

B 6

C 7

D 6

E 7

F 5


Szerintem ez reális

2018. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja, igen

Bocsi 10 akart lenni a goldi

10- nagyon-nagyon

1- legkevésbé

2018. jan. 5. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt nem lehet így kategorizálni. Adott kutyafajtán belül is lehet amelyik öleb, és olyan amelyik akaratos, nehéz eset. Ritka de egy Goldennel is meggyűlhet a bajod ha olyan példányt fogsz ki.

A b c közül azt mondanám elsőnek Golden, vagy Németjuhász. Dobermann inkább ne. A többiről nem tudok nyilatkozni.

2018. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyed függő is de a Goldenen kívül egyiket sem ajánlanám, de még azt sem mert ha ennyire nagy szórással válogat fajták között akkor javasolnám neki, hogy nézzen körbe menhelyen/fajtamentésnél.
2018. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A:10

E:5

C:4 - csak kutyaiskolával

B, D, F: 1 - csak kutyaiskolával

2018. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Igaza van a kettesnek, nem értem miért lett lepontozva.

Nem messze tőlünk van egy rottweiler, aki mindenkivel nagyon barátságos, kedves, pedig bizony őt sosem viszik sétálni, nem hiszem, hogy túl sokat nevelnék, de ő mégis ilyen.

Viszont goldenből meg van aki folyton ott ugrál és őrjöng a kerítés előtt, szintén nulla foglalkozással.

Szóval azért van a kutyáknak jelleme és energiaszintje is, nem csak fajtája.

2018. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is osztom a #2-es véleményét. Két kutyám van, ugyanaz a fajta. Az egyikkel kapcsolatban eddig egyik kutyaiskolában sem tudtak érdemben segíteni. Nem agresszív, jól lehet vele boldogulni, de teljesen kerge, akaratos stb.

A másikkal soha semmi probléma nem volt. Ugyanaz a nevelés, mindketten baba koruk óta velünk vannak. Jó helyről valók, a tenyésztőnél sem érte egyiket sem trauma.

Szóval egy fajtán belül is nagy lehet a szórás.

Talán a golden a 10-es (ha rendesen foglalkoznak vele, mert ismerek elég agresszív goldent is. Elég közelről sajnos. Sétánál mindig elkerüljük, ha meglátjuk a gazdájával)

A NJ olyan 5-ös körül van. Egy nyugodtabb egyed lehet nagyon jó családi kutya is, de egy munkavonalúval nagyon meggyűlhet a baja egy kezdő kutyás ak, pláne ha nincs bőven ideje, vagy kitartása lefárasztani a kutyát mind agyilag, mind fizikailag.

A doberman nekem 2-es. Ahányat ismerek mind nagyon kemény dió. Sokan beleszeretnek a gyönyörű külsejébe és az alapján választják, majd vért izzadnak, mire jobb esetben sikerül megbírkózni a feladattal.

A hovawart talán 3-as, de a környékünkön csak egyet ismerek. Az ő gazdijával való beszélgetés alapján soroltam be.

A többiről nemigen tudok véleményt alkotni.

2018. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Több hovawartot is ismerek én kb a golden szintjére raknám be.


C,E,F munkakutyák suli ajánlott,belőlük is egy nyugodtabb példánnyal suli mellett egyszerűbb, de munkavonalas akkor keményebb.


Dobermannt én csak tapasztalt kutyásnak ajánlok vagy olyan kezdőnek akinek van kellő határozottsága. Kitartó és szeretne munka kutyázni,kutyasuli kötelező.

2018. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A - 8-9 (könnyen tanítható, de idő kell rá, ha nem tudja az ember kellőképpen lemozgatni nem ajánlanám, ha van rá idő és energia, szuper első kutya lehet, mert kedves, aranyos, alkalmazkodó, család, gyerek és ember barát, alapvetően stabil idegrendszerű, és könnyen tanítható. Természetesen első kutya lévén a kutyaiskola elengedhetetlen!)

B - 1 (kemény kutyák, erős kéz kell hozzájuk, kutyasuli mellet sem ajánlom első ebnek.)

C - 4-5 ( HA nem munka vonalú, stabil idegrendszerrel, szuper első kutya lehet, ha felkészült az ember a feladatra. Időben szocializálni, rendszeresen kutyasuliba vinni, következetesen nevelni, és mind agyilag mind pedig fizikailag lefárasztani napi szinten. A munka vonalas NJ-t pedig nagyon NAGYON nem ajánlom elsőre!)

D - 4-5 (Hasonlóan a Német Juhászhoz, hiszen használhatósága és munkabírása, mozgásigénye nagyjából megegyezik, talán kicsit több időt kell szánni a tanítására, mert okos ugyan, de nem olyan okos mint egy NJ)

E - 6-7 (A Német Juhászból vált le a fajta, de sokkal család centrikusabb "puhább" ebek. Természetesen ők is imádnak dolgozni és igénylik a rendszeres mozgást és az agyi feladatokat, de jóval simulékonyabbak mint a Német juhászok.)

F ------- (Passz semmit sem tudok a fajtáról. A leírás alapján hajlamos az önállóságra és a domináns viselkedésre. A fajta leírásban kiemelik, hogy hozzáértő ember kezébe való, így csupán a netes leírás alapján 1-esre pontoznám, de mint mondtam nem ismerem behatóan a fajtát, bár szerintem nagyítóval ha találsz itthon tenyésztőt.)

2018. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!