Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudnom egy Dobermann...

Mit kell tudnom egy Dobermann kutyus neveléséről?

Figyelt kérdés
Olyan fél év múlva lesz egy Dobermann kutyusom és mindent amit kell tudni szeretnék. Persze már utána olvastam a neten de azért az mégis jobb ha olyan emberek írják le akiknek van vagy volt Dobi. Tehát amit tudni szeretnék:Kb mikor kezdhetem el a tanítását,mivel kezdjem és hogyan a legkönnyebb?Van egy cicám aki már felnőtt és nem tudom hogy fognak kijönni egymással, ugye nem fogja bántani a macskát? Ha otthon hagyom egyedül pár órára mert mondjuk dolgom van hogyan tanítsam meg neki hogy nem szabad rombolni rágni a bútorokat, vagy ez a kutya fajta nem csinál ilyet? Köszönöm előre a válaszokat! Ha esetleg valami helyesírási hiba van bocsánat nem magyar vagyok:) Ja és szívesen hallgatok meg aranyos sztorikat a Dobi kutyusotokkal tehát nyugodtan írjatok a sajátotokról:)

2018. jan. 7. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani rögtön el kell kezdeni, amikor hozzád kerül.

Ha még nincs, akkor nyakörvhöz, majd pórázhoz szoktatni (elvileg a tenyésztő ezt már elkezdi).

A nevére, és hogy hívásra menjen oda hozzád. Hogy hol a helye, és hasonló alap dolgokra.

Érdemes szobakennelhez is szoktatni, az első naptól fokozatosan. Ott lehet az alvóhelye, szeressen benne lenni. Pár órára így be is lehet majd zárni oda, ha nem tudod felügyelni.

Egyedülléthez is rögtön el kell kezdeni szoktatni, eleinte pár percre, majd egyre hosszabb időre hagyod egyedül.

Ha otthon kell hagynod, előtte jól el kell fárasztani játékkal, majd ha az oltásai engedik, előtte egy nagy, mozgós sétát tenni. Utána nyugisabban elvan otthon, pihen. Rágcsálnivalója mindig legyen.

Minden kölyökkutya rág, ez nem fajtától függ. Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé. Ha látod, hogy olyasmit akar rágni, amit nem kéne, akkor szólj rá, vedd el tőle, és rögtön adj egy olyan rágcsálnivalót, ami neki való.

A cicát nem fogja bántani, ha úgy neveled, hogy ne bántsa. Szintén a kezdettől fogva tiltsd neki a macska kergetését, piszkálását.

Mindenképpen érdemes vele kutyaoviba, majd suliba járni. Munkakutyás szemléletű iskolát keress.

2018. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2018. jan. 7. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran kapja meg az ennivalóját a szobakennelben, illetve állj ellen annak, hogy az öledben aludjon, tedd be olyankor a helyére és ott simizd tovább. Ha fáradt, akkor csald be a helyére és dicsérd meg amikor befekszik. El kell pakolni amit sajnálsz tőle, mert fajtától függetlenül bármelyik kölyök bármit szétszedhet. A szájukkal is felfedezik a világot ... :D A macskának ne engedd, hogy megkarmolja és a kutyának se engedd, hogy üldözze, tolakodó legyen vele. Legyen nálad valami, amivel elvonod a figyelmét a cicáról. Ha nem sikerül, akkor tedd fel valahova a cicát, ahol nem tudja taszigálni és leteperni (bútor, alacsony szekrény, ami neked van). Jutalmazd, amikor rád figyel és jutalmazd, amikor szépen viselkedik a cirmossal. A mi macskánk 3 hétig kerülte a kutyámat, aztán már játszani is volt kedve vele. :) A másik kutyámnál már megtanítottam neki, hogy nem karmolhat, ha valami nem szimpi. Ezért türelmes a kutyákkal. Ha a te macskád karmolászik, akkor az nehezíteni fogja a barátságukat.
2018. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
először is a dobermann nem kutyus, hanem kutya. Másrészt, ez nagyon nagyon sok kérdés, és nem árulkodik elég felkészült gazdáról. A neten nagyon jo dolgokat lehet olvasni, de kutyát nevelni megtanulni, nem. mindegyik más egyéniség, igy eltérők a nevelési módszerek is. csak akkor vállald be a fajtát, ha ismered magad, és ugy érzed, hogy elég következetes lennél egy ilyen kutyával.
2018. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Azért kérdezem hogy tudjam, senki sem születik úgy hogy tudja a választ ezekre a kérdésekre. Sok oldalon utána olvastam néztem videokat es azért raktam fel ezt a kérdést hogy olyan emberektől kapjak választ akiknek volt dobermannjuk. A dobermann miért ne lehetne kutyus?Sok videót láttam hogy mennyire szeret játszani és bolondoskodni nézz utána youtubon rengeteg videó van róla:) Köszönöm a válaszokat😋

2018. jan. 15. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell utánanéznem, szerintem elég jól ismerem a fajtát, van is pár darab itthon. De ha tudod magadról, hogy inkább cukiskodni szeretsz, hajlamos vagy megsajnálni a kutyát, hiányzik belőled a következetesség, akkor ne vegyél dobermannt. De ha nem tudlak meggyőzni, akkor csak arra kérlek, hogy normális tenyésztőtől vegyél JÓ idegrendszerü kutyát, és ne egy jófogásos szaporitott állatot.
2018. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
természetesen jó idegrendszerű kutyát veszek megbízható gazditól:) nem nagyon szoktam cukiskodni csak ha mondjuk valami aranyosat csinál egy cica vagy egy kutya:)
2018. febr. 5. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!