Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezernek tekint a kutyam?...

Falkavezernek tekint a kutyam? Mibol tudom, hogy en vagyok a falkavezer?

Figyelt kérdés

Az ajtón ki-be ugy megy ki hogy leul es amikor parancsot adunk hogy johet akkor indul meg. De meg le kell ultetni az ajto elott, mert siman kiszaladna elottunk.

Amikor etetes van, elotte mi egyunk vagy ha epp nem eszunk(reggelizni nem szoktunk) akkor ugy csinalok mintha a taljanol ennek es o meg nyugodtan ul es var. Majd a taljat oda adom neki leül elotte es csak parancsra eszik! ( ez mindig igy van)

Setaltatskor magam mellett viszem, huzni nem szokott. Reggelente az “oda” uton nekem kell huzni, mert alig akar jonni. Visszafele meg ugy jon mellettem mint a kisangyal.

Haza erkezeskor nem veszek egybol tudomast rola, egybol ugralni kezd ha mar abbahagyta az ugralast akkor maszkal utanam, nem vonul el nyugodtad...

A kanapéra feljohet, az agyunkba nem! Es meg sem probalja pedig o is a szobaban alszik a sajat fekhelyen.

Azt elrontottunl, hogy a kanapera akkor jon fel-le amikor akar, most azon vagyunk hogy csak akkor jojjon fel ha hivjul. De ez nem nagyon sikerul, bar ebben nem os vagyunk tul kovetkezetesek :(

Jatek kozben ritkan szokott harapdalni, ha kint van az udvaron es nagyon eltereli valami a figyelmet akkor nem jon ha hivom.

Mit csinalok rosszul? Tudtok par tanacsot adni?


2018. jan. 11. 05:12
 1/10 A kérdező kommentje:
3,5 honapos!!
2018. jan. 11. 05:13
 2/10 A kérdező kommentje:
Szokott olyat is, hogy ha valami targyrol letiltok akkor incselkedik, hogy o akkor is elviszi. 2 targgyal van ilyen problema, egy bizonyos papucs(ami valamiert nagyon tetdzik neki) es egy p*csos parna! :D
2018. jan. 11. 05:15
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha normálisan csóválod a farkad.
2018. jan. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
3,5 hónaposan a világon semmit nem gondol a 'falkavezérség' témáról. Egy babakutya, akinek a létfenntartásához a gazda kell. Majd 7-8 hónaposan térj vissza erre a kérdésre, addig tekintsd és kezeld őt kiskutyánal.
2018. jan. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az utolsó. Majd ne ess kétségbe, ha kamaszodik, rendesen lázadni fog. Maradjatok akkor is következetesek, és szeressétek nagyon.
2018. jan. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Egy kiskutyát miért nézel és kezelsz felnőtt kutyaként?Annyi a parancs, tiltás, fegyelmezés már szerencsétlennek, hogy az életét is megunja. Egy kiskutyának még nem ez kell, hanem sok szabad játék, szeretet, bújás a gazdához, stb.Amit te csinálsz vele, az minden baromság, csak nem szeretet!Minek neked a kutya?

Aki egy érző kicsi kis állathoz így viszonyul, az eszköznek tekinti, saját maga visszaigazolásának, hogy milyen jól elboldogul vele, milyen jól uralkodik rajta.

Az ilyen felfogású embernek GÉPET kell venni, nem egy érző élőlényt.Azt úgy irányítja, ahogy akarja, annak nincs lelke, mert gép.De egy kölyökkutya, és mondhatnám felnőtt kutya is nem gombnyomásra működik, kell hogy legyen saját akarata is, szabad mozgása, élete, amit nem te határozol meg, hanem ő dönti el, mikor mit csinálhat. Te csak a teret biztosítod hozzá.

Nagyon sokat kellene ehhez olvasnod arról, hogyan nevelj BOLDOG kutyát! Hát nem így!Lesz egy életunt, boldogtalan, robot kutyád, ha már kölyökként mindent tiltasz, beszabályozol az életében.

Ha van vagy lesz gyereked, azzal is így leszel?

Egy 3,5 hónapos kiskutya olyan még mint egy 2 éves gyerek!Egy ekkora gyerektől se várunk el felnőtt magatartást, mint ahogy egy kiskutyától se felnőtt módra viselkedést, sőt a nagyon alap dolgoktól eltekintve nem is tanítjuk ilyesmire mint te.

Nekem most van 9 kutyám, nagyon normális viselkedésű kutyák, jól lehet velük boldogulni, rengeteget játszanak együtt is, velem is. Soha nem parancsszavaknak engedelmeskednek, hanem emberi nyelven szólok hozzájuk: Nem szabad, gyere ide, add ide, ne ugrálj, stb.rövid mondatokban kérem őket valamire, amit tökéletesen megértenek és megtesznek, pusztán csak azért, mert szeretnek, mert diktátor vagyok köztük, hanem társ.

Nagyon elrontasz dolgokat.

2018. jan. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Így van, még nagyon kicsi. Az nagyon dicséretes, hogy már most elkezdtétek tanítani, ez így szuper. De a viselkedésproblémák később jelentkezhetnek. Ha következetes vagy, akkor nem lesz vele gond. Ha már így kicsi korától elkezdted, nem hiszem, hogy nagy problémák lesznek. De ez egy picit olyan, mint a gyerekeknél...eljön egy pont, amikor feszegetni akarja a határokat...na akkor kell majd nagyon következetesnek lenni. A behívás problémáját hamar meg tudod oldani. Amikor hazaérsz, hagyd figyelmen kívül, rá se nézz...eljön az a pillanat, amikor majd szépen elvonul magának (ez lehet akár több mint félóra is), amikor ez megtörtént, várj még kb 5-10 percet, akkor hívd magadhoz a nevén, nem csak, hogy "gyere ide", szépen magadhoz hívod, és jöhet a jutifalat és egy kis simi...így pozitív megerősítést kap, és a táplálékjutalom is megerősíti abban, hogy ha magadhoz hívod, akkor mennie kell, mert az egy pozitív dolog. Még nem tekinteném nagy problémának a behívással kapcsolatos dolgokat...szépen haladsz vele...a lényeg a következetesség.
2018. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tekint még falkavezérnek, mivel kölyökkutya. Ilyenkor még nincsenek hierarchia problémák, az majd kamaszkorban várható.

A fegyelmezések mellett játssz is vele sokat! :)

2018. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Természetesen sokat játszunk, tanulunk sok mindent(ülni, feküdni, maradni, parancsra ugatni, pacsit adni, forogni, eddig ezeket tudja), összebújunk stb.

Nem ennyiből áll a napja amit feljebb leírtam, de már próbálom most felállítani a szabályokat. Ha most megengedek neki mindent később nehezebb lesz szerintem fegyelmezni.

És nem bánok vele úgy mint egy felnőtt kutyával.

2018. jan. 11. 09:11
 10/10 EvaSz86 ***** válasza:
Jól csinálod. Én beleestem abba a hibába, hogy mivel első kutyusom volt, elkényeztettem...nagyon. Mindent szabad volt, mert "de pici, de aranyos, úgysem lesz vele gond"...a végén oldalbapisilt az ágyban éjszaka...szóval, jól csinálod, hogy már most tanítod...nekem közel egy évbe került, hogy szépen megneveljem...most már nincs gond, és már két kutyus van...de az elsővel nagyon sok gond volt, éppen amiatt, mert nem voltam vele következetes az elején.
2018. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!