Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a 3 hónapos...

Miért van az hogy a 3 hónapos kutyusom még mindig nem kötődik hozzám és nem nagyon akar szót fogadni? És mikor fog kiválasztani falkavezérnek? Ha persze engem választ. Vagy azt hogy kellene elérnem hogy én legyek a falkavezér?

Figyelt kérdés
Pedig már néhány dolgot megcsinál, például ül, marad, gyere ide, de csak a lakásban, kint mintha ott se lennék. És fent is csak akkor ha van nálam jutifalat, és akkor csak akkor ha akarja.
2015. szept. 7. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Gyerek vagy még
2015. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
20 vagyok,úgyhogy nem hiszem, és a cseszegetés meg a kioktatás helyett inkább segíthetnél. De ha nem tudsz vagy nem akarsz, akkor nem értem hogy eggyátalán minek írsz. Első kutyusom, és én csak jó gazdi szeretnék lenni, mindent jól akarok csinálni, ennyi.Ja és kösz a semmit.
2015. szept. 7. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Van egy egyszeru modszer: A falkaban mindig a falkavezer eszik eloszor es o kapja a legjobb falatokat, es utana esznek csak a tobbiek. Szoval mikor leulsz enni ne adj neki rogton falatokat, vard hogy kerje tobbszor is.
2015. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz tőle 3 hónaposan? Épphogy csak most került hozzád... A falkavezéres dologgal meg tele van az internet, ha egy kicsit is utánanézel, akkor meg fogod találni.


Mindenesetre nem ártana, ha elővennél egy könyvet a kutyanevelésről és elkezdenél olvasni témában.

2015. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan még nagyon fiatal, légy vele türelmes.

Következetesen, határozottan kell nevelni, de még bőven elég, ha ennyi idősen odamegy hozzád, ha hívod, leül, ott marad.

A kinti világ még nagyon érdekes, ezért nem figyel még rád. Játssz vele sokat, legyél érdekes a számára.

Érdemes beiratkozni egy kutyaoviba, majd suliba. Ott nagyon sok mindent meg fogsz tanulni te is.

2015. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ajánlatos lenne egy kutyaóvoda. Nem legfőképpen a kutyádnak, hanem neked.

"És mikor fog kiválasztani falkavezérnek? "

Ezen kérdésed alapján 10 évesnek gondoltalak.

2015. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az internet tele van, van egy csomó könyvem, de valahogy jobban bízok mások véleményé és tanácsaiban és tapasztalataiban. És azért kérdeztem hogy mikor fog kiválasztani, mert mindenki mást mond. Valaki hogy kb 3-4 hónaposan, más azt hogy 6 hónaposan...
2015. szept. 7. 12:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog "kiválasztani" falkavezérnek. Együtt élsz vele, te gondozod, neveled, tanítod, viszed magaddal ahova lehet, kutyasuliba te tanulsz vele stb. Természetes lesz a kutya számára, hogy te vagy a gazdája, kötődni fog hozzád, és ha jól neveled, tisztelni is fog és szót fogad neked.

Ilyen nincs, hogy egyszer csak "kiválaszt falkavezérnek".

A mindennapi nevelés, együttélés fogja kialakítani a kutya-gazda kapcsolatot.

2015. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az együtt töltött idő fogja majd meghatározni,hogy te leszel e a vezetője vagy sem :) és tényleg kezdj el olvasgatni a témában illetve kutyaoviba járni kutyának és neked sem fog ártani!!!


A neten az alapok fent vannak azokat kell követned.

Illetve,hogy mindig te etesd,te sétáltasd,te játssz vele többet. A lényeg az mindig te foglalkozzál vele a legtöbbet.Kutyaoviban meg vannak feladatok illetve ott a kutya csak téged ismer,nyilván később a többieket is.De te leszel neki biztos pont ez is sokat számít.

2015. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondták, kutyaovi, elsősorban neked. Egy pici kölyöktől vársz el olyan dolgokat, amikre alkalmatlan, ráadásul teljes képzavarban vagy a falkavezérséggel kapcsolatban. A kutya nem választ ki senkit falkavezérnek, hanem vagy te vagy fölötte a rangsorban, vagy nem, ez kizárólag a te viselkedéseden múlik. És nincs "mikor", ez 24 órás munka a kutya egész életén át.
2015. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!