Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan neveli/nevelte...

Ki hogyan neveli/nevelte kaukázusi kutyáját? Hogyan dőlt el, hogy ki lett a "falkavezér"? Minden olyan kaukázusi megtámadja a gazdáját, amelyik falkavezérnek hiszi magát?

Figyelt kérdés

Egyáltalán...HOGYAN, MILYEN módszerrel lehet jól(!) nevelni a kaukázusit?

Amit ezen a linken ir, használható a kau. kutyusnál is?

[link]



#nevelés #falkavezér #kaukázusi kutya
2014. jan. 16. 00:10
1 2
 1/15 sippara ***** válasza:
87%
Jajj... az a nagy helyzet, hogy akinek ilyeneket kell kérdeznie, az nem nagyon vállal be egy kaut, mert - jó esetben csak átvitt értelemben - megeszi reggelire.
2014. jan. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudtam, hogy kau...egy ismimé volt, aki ki akarta hajitani az utcára, mert túl nagy volt, és cibálgatta a zsebkutyáit ( két bichon ). Nem hagyhattam, hogy az utcára kerüljön, vagy olyanhoz, aki bottal veri, mint ez a zsebkutyás, akitől elhoztam!! Egyszerűen nem! Menhely szóba sem jöhet, mert ott 3 hét után elaltatják, ha nem talál gazdit....

Amikor elmentem elhozni, akkor leesett az állam. Kaura nem számitottam... nekem azt mondták keverék... De már megigértem, hogy elhozom, visszaút nem volt, igaz, ez meg sem fordult a fejemben. Bevallom, beleszerettem azokba a félénk, szomorú szemeibe.

Nálunk ő most egyedüli kutya. Egyszerre mindig csak egy kutyánk van, igy nem lesz társa.

Most 5 hónapos, jövő hónapban viszem ivartalanitani. Addigra remélem legalább az autótól nem fog félni. Mert félős.

Nem tudom mit tettek vele az előző gazdái, az biztos, hogy nem magától lett ilyen félős szegény kutyusom.

Már két hete nálunk van, velem már nagyon jól kijön, talán mert a legtöbbet én foglalkozom vele? A páromtól fél, anyummal olyan semmilyen a viszonya.

Az ételt tőlem és olykor anyumtól kapja. Anyum nagyon kényeztetné...


Amúgy az eddigi kutyáinkkal(3 db) soha semmilyen probléma nem volt. Nem voltak láncon tartva, nem szökdöstek, pedig megtehették volna. Nem haraptak gazdit, a macskákat, tyúkokat sem bántották. Csak ugattak, ha jött valaki.

2014. jan. 16. 00:57
 3/15 anonim ***** válasza:
akkor neveljétek ugyanugy őt is mint az előző hármat:) ha azokkal nem volt probléma, akkor biztosan ösztönösen valamit jól csináltok:))) ne bonyolodj bele szakkönyvekbe, meg ne adj véleményekre, mert még valami butaságot bemagyaráznak. mert már mindenki tudományosan nevel kutyát.
2014. jan. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

16 eve kaptam en is egy kaukazusit, semmi nevelesi tudomanyos technikam nem volt, raadasul lany vagyok. Nagyon jo kutya lett belole, intelligens volt, konnyen tanult. Meg tudta kulonboztetni a jo es rossz embereket. Sosem volt dominancia problemank. Pedig ivaros kan volt, soha nem parzott. Egyetlenegyszer sem utottuk meg, de nem is rosszalkodott, viszont egyszer felnottkent megtepett egy szomszed macskat. Vedte a teruletet. Nekunk is volt 4 macskank, oket sosem bantotta.

Nem volt makacs, nem volt agressziv ( bar egyszer megvedte anyukamat egy birtokhaboritotol), gyerekekkel szepen jatszott, poraz nelkul mentunk ki vele a kozeli erdobe futkarozni.

Jo kutyak ok, csak foglalkozni kell veluk.

11 evesen enyem meghalt, soha nem lesz masik kaum, lelkiismeretfurdalasom van, mert kulfoldre mentem dolgozni, ot pedig otthonhagytam, kesobb lancra tettek /regen es meg most is falun igy szokas sajnos/. Csak akkor volt szabadon, mikor en hazamentem neha-neha. Aztan megbetegedett, eppen otthon voltam, rakos lett.Allatorvos csak az altatas mellett allt ki, mondvan, oreg a kutyam. Utobbi idoben itatni kellett fecskendobol, lebenult, szenvedett nagyon. Kihivtam, hogy jo, akkor altassa el, de nem birtam ott lenni. Szegenyt meg halalakor is cserben hagytam, mas idegen embereket latott utoljara.

Egy szonak is szaz a vege,neveld ugy, ahogy a tobbi kutyad.

2014. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Tiszteletem Neked, hogy "átvetted" a kutyát és nem hagytad sorsára!!:)))


Az előzőekben, általad leírt kuyatartásotok megfelelő lehetett, tehát jól érzitek az állatokat.


Azért az "okos" könyvek olvasását ne hanyagold el, mert ugye a kutyák különbözőek és egy Kaukázusi mégsem egyenlő eyg bichonnal:) Vagyis soha nem árt felkészülni esetleges váratlan helyzetekre.


Jan Fennel könyvét ajánlom, kutyapszihológia a címe és innen, a netről is le tudod tölteni.


Sok sikert és mégegyszer respekt!:)

2014. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sippara ***** válasza:
Wow, minden tiszteletem a tiéd! Minden mást már leírtak a többiek, én csak ezt akartam mindenképpen "elmondani" :)
2014. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekunk egy 3 eves lany kaukazusink van, termeszetre velunk olyan mint egy barany :) o anyut tekinti falkavezernek ezt ugy erte el h a maranal ( nyak resz felul ) amikor olyat csinalt lefogta ugyanez a modszer bevallt elotte mar a jugoszlavi farkasolonknel is:)
2014. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Le a kalappal, ritka manapság az ilyen ember :)

A többieket kiegészíteném annyival, hogy mivel 5 hónapos, még sokat alakíthatod a jellemét. A helyedben naponta vinném sétálni minél forgalmasabb részre pórázon, hogy szokja az új szagokat-ingereket, tudjon szocializálni. Vmi kietlenebb helyen pedig hosszú pórázzal a behívást gyakorolnám még most, amíg bizonytalan, Rád pedig mint biztos pontra tekint!

A kutyaovi-suli se lenne rossz ötlet, már csak a kontrollált kutyatársaság miatt sem

2014. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok :)

Azért kérdeztem, mert a linkben szereplő dolgok közül a korábbi kutyusoknál nem mindent úgy csináltunk, ahogyan kellett volna. Pl. kaja, ajtón ki-be menés. Mégsem voltak gondok. Pedig nagy testű kutyusok voltak. Persze, mindig voltak szabályok, amiket be kellett tartaniuk. Pl: nem ugrunk ki a keritésen. Egy alkalommal a menhelyi kutyusunk kiszökött - rendszeres sétáltatás mellett. Nem ment el, csak tett egy kört az utcában, majd lefeküdt a kapu elé. Mire hazaértünk, ott várt minket. Behivtuk, majd másnap reggelig láncra tettük, leszidtuk, és aznap már nem szóltunk hozzá, nem simiztük. Csak a vacsit kapta meg. Reggel persze elengedtük, simiztük, stb...nagy volt az öröme :D Soha többé nem szökött el. Séta közben sem.

Miután utánaolvastam a kau-nak, megijedtem...arra gondoltam, hogy nála nem fog menni a régi módszer.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy a sokat látott kau gazdik elmondják tapasztalataikat.

Nem akarok kudarcot vallani, hogy később miattam lőjék ki, mert nem voltam elég jó neki.

Mondjuk azt nem tiltom neki, hogy más kutyákat és idegeneket megugasson. Házőrző lesz ha nagy lesz, ne haverkodjon mindenféle emberrel meg blökivel...ez baj?

2014. jan. 17. 23:17
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Otthon zárt kerítés mögül ugathat kifele :) De ha Te hívsz be vkit, azt köteles eltűrni, ahogy utcán sétálva másokat se ugasson úton-útfélen
2014. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!