Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt mostanában a...

Akinek volt mostanában a kutyájának "cseresznye szem" műtétje, el tudná mondani a tapasztalatait? Műtéti árak, egyéb kezelési lehetőségek? Mennyi idő telt el a betegség megjelenése után a műtétig?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

szia. én műtétről beszélni nem tudok, mert nálunk volt mindkét kutyának de visszahúzódott mindig. fél éve volt kb egy olyan mintha járványszerűen jönne, tulajdonképpen nem tudom mitől alakult ki, de nálunk kezdetleges volt.

azóta sem jött elő.

2018. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a kiműtést javaslom,én kutyámnak is kiműtötték,igaz nem mostanában volt. De nem is volt rá gondunk sosem.


Van olyan lehetőség is,hogy elvarrják vagy mi. Ismerősünk dokija ezt választotta,bár nem értem miért. Hiszen a kutyát így is úgy is be kell altatni. Elvarrták és most 1,5 évig reménykednek,hogy nem jön elő,mert akkor újra elkell varrni. Illetve nincs garancia,hogy pár év múlva nem jön elő újra.


Na mondom pont ezért kell kiműttetni teljesen.


Így is adódhat egy kutya életében,hogy vmi miatt akár többször altassák,ezért a minimálisra kéne csökkenteni ezt. Nem hogy ahányszor újra előjön megműteni,mikor egy műtéttel megoldható lenne ez a cseresznye szem probléma.


Igazából életük végéig eltudnak vele élni ha már kijött, ismerek több kutyát egyik 8 éves másik 12. 2-3 éves korukban jött ki. És nem műtették le a gazdik.

2018. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kiműttetni soha nem tenném mert akkor utána száraz szeme lesz és meg is vakulhat,akkor inkább altassák többször.tudom régen ezt csinálták de most már nem vágják ki mert hosszú távon nagyon ráfizet a kutyus..ma reggel jött ki, elmentünk dokihoz, kértem antibiotikumos vitaminos gyulladás csökkentő krémet.azt kentem a szemére, előtte kamillateás vattával azért letakaritottam.ezt kell ismételni 15napig napi kétszer,ha egy hónap múlva még mindig ki lesz fordulva akkor műtét.de visszahúzódott, úgyhogy most megy az imádkozás hogy maradjon is igy!
2018. jan. 12. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég vacak volt utána, mert nagyobb tölcsért kellett viselnie nehogy felaszakítsa a sebet. A doki szerint képesek pl.kanapéhoz dörzsölni a szemüket. De varratszedés utàn elfelejtettük az egészet. Kiműteni tilos
2018. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!