Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyának lehet vágni a...

Minden kutyának lehet vágni a fülét?

Figyelt kérdés

Természetesen csak elméleti kérdés!


Tehát ha tegyük fel, valamelyik nap kitalálom hogy szeretnék egy álló fülű golden retrievert vagy beagle-t, akkor lehetne, vagy anatómiailag lehetetlen?


(még egyszer mondom, elméleti)


2018. jan. 12. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
már egy pár éve illegális, ha jól tudom
2018. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már illegális. De nyilván fizikálisan bármelyik kutyának lehet vágni a fülét. Az már kérdés, hogy utána hogy fog kinézni a kutya (pl. a goldennek eleve más szögellésű a füle, mint mondjuk egy dobermannak).
2018. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően is csak azoknál a fajtáknál volt ez legálisan lehetséges, amelyeknél a fajtastandardban szerepelt a kurtított fül/farok/farkaskarom. (pl. dobbermann,boxer,cane corso stb.) Magyarországon azonban már egy ideje ez sem lehetséges. Csak olyan esetben végeznek ilyen műtétet, ha egészségügyi indok van rá. Azonban még mindig vannak allatorvosok, akik megfelelő penzért hajlandóan áthágni a törvényt és esztetikai okokból megcsinálni.
2018. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Fel eve volt a tvben , hogy egy magyar vizslának kupiroztak a fuleit es pittnek probaltak eladni.

Tehat lehetseges.

2018. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Unikornispata ***** válasza:
52%
Mi a szarért kellene vágni belőle?
2018. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Én ha én a Te füledet akarom levágni, az lehetséges?
2018. jan. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem akarok fület vágni.


A kérdés szempontjából az sem számít, hogy illegális-e vagy sem.


Az a kérdés, hogy lehetséges-e egy lógó fülű kutyának állóra vágni a fülét, vagy nem, mert "visszakonyulna"


Köszönöm azoknak a válaszát, akik figyelembe vették azt a mondatot (amit kétszer is kiírtam) hogy "elméleti kérdés" és választ is kaptam tőlük.

2018. jan. 13. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!