Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának le lehet a szeménél...

Kutyának le lehet a szeménél vágni a szőrt?

Figyelt kérdés

Kutyám már alig lát ki, mert a szőre belelóg a szemébe.

Le lehet ezt vágni?

Nincs valami jelentősége, nem tudom, porfogó, vagy hogy a víz ne menjen bele a szemébe, vagy bármi?

Vagy inkább kutyakozmetikussal kéne megcsináltatni?


2009. dec. 16. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedből ítélbve még nem járt a kutyus fazonigazításon. Azt hiszem itt az ideje a kozmetikust meglátogatni!
2009. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos, nem korai még, vagy nincs jelentősége itt a kornak?
2009. dec. 16. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod Te is, de ha nem akarod, hogy esetleg ha elrontod, akkor hülyén nézzen ki, akkor inkább vidd el egy kozmetikushoz. Ha csak ennyit csináltatsz, akkor szerintem pár száz forintból kijön.

Nem hiszem, hogy van különösebb funkciója, gondolj a teljesen rövid szőrű kutyákra, azoknak nincs szőr a szeménél, mármint ami hosszú és a szemükbe lóg. Ha élettani funkciója lenne, akkor azoknak is lenne. Szerintem. Enyémnek is szemébe lóg és mikor megnyírom a kutyám, akkor ott is meg szoktam neki igazítani ollóval.

2009. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a szeménél tilos a kutyának szőrt vágni, de a belelógós részt lehet nyugodtan. Szóval csak közvetlenül a szeme mellett ne. Megjegyzem, kivitelezni se lehetne...

Hát, jobb, ha a kutyakozmetikusra bízod rá. Az én kutyám ritkán jár, de akkor nagyon élvezi!

2009. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2009. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Yorkshire terrier.


És köszönöm a válaszokat.

2009. dec. 17. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én yorkimnak szépen le van növesztve a szőre, és egyáltalán nem zavarja.

Ha kivágatod, akkor majd rendszeresen vinni kell , 3 hetente, mert kb. ennyi idő alatt nő meg olyan hosszúra, hogy irritálja a kis szemét.


Szóval én a lenövesztést javaslom:)

2009. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!