Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettséget csak úgy kaphatok...

Veszettséget csak úgy kaphatok el, ha vérző sebem keletkezik? Most harapott meg a szomszéd kutyája, de nem vérzek, viszont eléggé fáj.

Figyelt kérdés

3 saját kutyám mellett a szomszédét is etetem.

Ez az ember tuti nem oltatta soha a kutyáit, bár nem hiszem, hogy veszettek.

Tőle lehetetlen megkérdezni, egy nagyon furcsa ember, senkivel nem kommunikál.

Nem vérzik a harapás nyoma, a mutatóujjamat kapta el, egyik oldalról a körmöt.

Bőrön át, nyállal tud fertőzni?

Elolvastam gyorsan az első cikket a témában, de erre nem tért ki.

Érdekes, mert semmi nyoma, de fáj.


2018. jan. 14. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Akkor az első dolgod az legyen, hogy szaladsz a dokihoz vele. Ma már amúgy nagyon ritka a veszett kutya, nem látok rá sok esélyt.
2018. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem tudod elkapni, meg amúgy se veszett a kutya ez szinte biztos. Ha még át is szakította volna a bőröd és szúrt seb lenne akkor is inkább a tetanuszt kéne beadatni, bár így hogy nincs beoltva a kutya karanténba tették volna amint a kórházba bemész ezzel a kutyaharapással és hiába nagyon nagy az esélye hogy nem veszett, neked beadatták volna az oltássorozatot.


De nincs okod aggodalomra ebben az esetben.

2018. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, köszönöm.

Közben olvasgattam, és sérült bőrön át jutna be a vírus.


Ez egy nagyon furcsa ember, tuti letagadná, hogy övé a kutya, tuti nincs benne chip sem. Csoda hogy valamennyire eteti. De a kutya egész nap az utcán van. Nagyon sajnálom szegényt, de ha bejelenteném, vagy le sem tojná az önkormányzat, vagy halál várna rá.

2018. jan. 14. 17:07
 4/18 Bubuka508 ***** válasza:
93%
Hogyhogy nincs chip a kutyában? Már évek óta kötelező. Az embert hatóságilag lehet rá kötelezni, mindenkinek lehet parancsolni, csak neki nem? Kinek képzeli magát, a Jóistennek?
2018. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ez aranyos volt.

szerinted az ország kutyáinak hány %-ában van chip?

talán még 20%-ban sem.

ez egy falu.

az embernek 2 kutyája van, az egyik mindig szabadon, a másik mindig megkötve.

ez még a leolvasókat sem engedi be, olyan csendes őrült típus.

nem akarok magamnak bajt. volt neki egy felesége, aki ivott, ezáltal balhézott a szomszédsággal, és ha bekattant, bedobta az ablakot téglával. persze nem lehetett rábizonyítani. az a nő már nem él, de én ezzel az emberrel sem akarok konfliktust, néha dobok a kutyának enni, mikor az enyémek esznek, de ma a kutya gyorsabb volt, én meg túl közel mentem hozzá.

2018. jan. 14. 17:28
 6/18 anonim ***** válasza:
10%
Az első kettő kedves tudatlannak írom idén 2018-ban eddig kettő darab veszett kóbor kutyát adtam le az állatorvosnak.
2018. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem sértette fel a bőröd semmilyen szinten akkor elvileg nem. Valószínű amúgy sem veszett az állat. De jó lenne beszélni a gazdájával mertnez így nem megoldás. Közérdek a kutyák beoltáda és kötelező is. Azért ahrlyedben óvatos lennék mert a veszettség nyállal is fertőz ha sebbe kerül. Ha ehhez amkutyához mész utána.moss.kezet fertőtlenítővel és vigyázz ne harapjon meg.
2018. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha falun laktok akkor nem lehet tudni milyen álattal érintkezett az a kutya. Kicsi az esélye, hogy veszett legyen annak is, hogy megfertőzött volna ha nem sértette fel a bőröd egyáltalán. De mivel a veszettség gyógyíthatatlan érdemes lenne megkérdezned a helyi orvost vagy állatorvost van e valami teendőd. Egy ismerősöm veszett denevért talált. Nem harapta meg az állat. De megfogta. Őt azonnal oltották, hiába nem okozott neki sérülést az állat.
2018. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítőkész válaszokat!
2018. jan. 14. 17:45
 10/18 anonim ***** válasza:

Sérült bőrfelületen keresztűl a nyállal is fertőzhet.

Olvasgasd ezt.

[link]

2018. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!