Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettséget csak úgy kaphatok...

Veszettséget csak úgy kaphatok el, ha vérző sebem keletkezik? Most harapott meg a szomszéd kutyája, de nem vérzek, viszont eléggé fáj.

Figyelt kérdés

3 saját kutyám mellett a szomszédét is etetem.

Ez az ember tuti nem oltatta soha a kutyáit, bár nem hiszem, hogy veszettek.

Tőle lehetetlen megkérdezni, egy nagyon furcsa ember, senkivel nem kommunikál.

Nem vérzik a harapás nyoma, a mutatóujjamat kapta el, egyik oldalról a körmöt.

Bőrön át, nyállal tud fertőzni?

Elolvastam gyorsan az első cikket a témában, de erre nem tért ki.

Érdekes, mert semmi nyoma, de fáj.


2018. jan. 14. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Én akár melyik oldalt nézem azt is irják hogy még megsimogatni sem szabad a veszett állatot, mert úgy is tud fertőzni.

[link]

2018. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

A veszett állat megérintése, simogatása is okozhat bajt! Extrém esetben a fertőzött állat kilélegzett nyálcseppeinek szervezetbe jutása is okozhat veszettséget, de ez tényleg iszonyú ritka.

A veszettség egyébként szerencsére mára jócskán visszaszorult, ha tehát a szomszédod kutyái nem kerültek kontaktba veszett állattal, akkor aligha hiszem, hogy meg lennének fertőzve.

Ennek ellenére oltatni kötelező, kutyaharapásnál még akkor is komoly rendőrségi ügy lehet a dologból, ha az állatnak van oltási igazolása és chipje, így meg, hogy se ez, se az, akár a hűvösre is vihetik, a kutyát meg elaltatják.

2018. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem menj orvozhoz, jobban jársz.

2018. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van. Elmész orvoshoz, hogy oltatlan kutya harapott a kezedre. Aztán viseled az ilyen esetek következményeit.

Ha csak a körömre harapott, akkor az erős nyomás is okozhat fájdalmat, ha nem is lett sérülés. Ebben az esetben max lefertőtleníted a körmödet és kész.

2018. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezzel nem érdemes viccelni, mert a veszettség halálos kimenetelű is lehet.

Ha orvoshoz mész, természetesen elő fogják venni a kutya gazdáját, gondolom nem lesz oltási könyve a kutyának. Ilyenkor általában azt feltételezik, hogy veszett volt a kutya és elkezdenek kezelni. Ez egy injekció kúrát jelent. Gondolom nem kellemes, de még mindig jobb, mint megbetegedni, amikor már nem nagyon tudnak mit tenni.

Ha nem akarsz most azonnal orvoshoz rohanni, akkor legalább hívj fel egy kórházi ügyeletet, ahol elmondod, hogy mi történt.

Kevés az esélye, hogy megfertőződtél, vagy egyáltalán annak, hogy veszett a kutya, de mivel ki szokott járni, kizárni sajnos nem lehet.

2018. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Bubuka508 ***** válasza:
Megijedni nem kell, az esetleges veszettség embernél hónapokig lappang, de azért menj orvoshoz addig, amíg a harapás nyoma be nem gyógyul. De ha úgy van, ahogy írod, akkor nem a kutya van megveszve, hanem a gazdája.
2018. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nincs nyoma!

Már nem is érzem.

2018. jan. 15. 05:44
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A veszettség Magyarországon igen ritka, szerencsére. Nagyon kevés a valószínűsége, hogy a kutya veszett volt.

Mindezekkel együtt, én azt javaslom fordulj orvoshoz, még akkor is, ha csupán egy fél százalék esély is van rá!


[link]

[link]


Had idézzem a fenti írások talán leglényegesebb részét:

"A veszettség gyógyulási esélyei:

Amennyiben a védőoltás időben, megfelelő módon és dózisban került alkalmazásra, a betegség nem fejlődik ki. Az első tünetek megjelenése után A BETEGSÉG HALÁLOZÁSA 100%, a túlélők valódi irodalmi ritkaságnak számítanak."


Tehát, ha valaki megfertőződik és addig vár, amíg mondjuk belázasodik, akkor már késő.


Nem megijeszteni akarlak, de egyszerűen kötelességemnek éreztem leírni, és hogy mindenki tisztában legyen vele, hogy mennyire veszélyes vírusról van szó és ennek fényében mérlegelje a dolgokat.

Nyugodt lelkiismerettel senkinek, nem tudnám azt javasolni, hogy ne foglalkozzon a dologgal, bármennyire kicsi is rá az esély, hogy megfertőződött.

Minimum konzultálj egy orvossal!

2018. jan. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!