Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így jó lesz a kutyámnak télre?

Így jó lesz a kutyámnak télre?

Figyelt kérdés

Na szóval.

Van egy kutyánk, Tappancs.


Amikor pici voltam (6-7), akkor meghalt az akkori kutyám, és nagyon nagyon nagyon sokat sírtam.

Így anyukámék, engem megsajnálva, és rendkívül meggondolatlanul vettek egy kiskutyát.

Nagyon nem gondolták át, én meg akkor nem tudtam semmit.

Pár hónapos koráig volt a "jajjdecuki" (tőlem is, nagyon édes még mindig)

de amint felnőtt,elkezdett ásni, és szétszedni az udvart.

Van a kertünk végén egy ilyen "domb", aminek a végén a számtóföld van.

(Kb olyan 60 méter hosszú), és oda KILÁNCOLTÁK a kutyámat. Régen volt, kicsi voltam, akkor nem is tudtam betanítani (vagy nem gondoltam rá)

És ott van már 4-5 éve. Értitek, egy kicseszett LÁNCON ÉLI LE AZ ÉLETÉT!.


*nyugi*


Mostmár jóval nagyobb vagyok, 12 éves.

Egy hónapban egyszer apa elmegy vele sétálni, mivel nem lett a pórázhoz szoktatva, így nehéz. Egyszer megpróbáltam én is. Nem jött össze, mivel nem vagyok egy erős gyerek, elhúzott a fenébe.


Tél van.Nagyon hideg, és rövid a szőre a kutyámnak. Nagyon rövid.

Nagyon fázik szegénykém :((

Van háza kibélelve, de nem elég az szerintem. A szüleim szerint igen.


Szóval a tervem:

1) Szétszabom az egyik pulcsimat, és varrok neki kutyacipőt, bőr megerősítéssel a talpán

(Venni sajna nem tudok, nem kapok zsebpénzt)

2) Varrok neki kabátocskát, béléssel. (Nem tudom hogy fog sikerülni, remélem használhatóan :/)

3) Megpróbálom megtanítani pórázon sétálni, hogy legalább egy héten 2* eltudjak vele menni sétálni.

4) Napi 1-2 órát simizem, etetem, foglalkozok vele, hogy ne érezze magát egyedül



Ennyi


A szüleim a házba nem akarják beengedni.


Tacskó mix lehet, cdak nincs olyan erős, hosszú pofája.



Ennyit tudok tenni érte.

Ja!

Még azt, hogy sütök neki jutalomfalatkákat :)

(Kutyás recept)


Ha valami ötletetek van, vagy tanácsolnátok valamit, azt írjátok le kérlek :)



2018. jan. 14. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

So, még azt hozzátenném, hogy készítenék és vennék neki játékokat

(Azért annyi pénzem van :) )

2018. jan. 14. 19:08
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A cipőt leszedi magáról, a kabát pedig nagyon rossz ötlet. Ha akárcsak a párában is átnedvesedik, olyan megfázást, tüdőgyulladást szed össze a kutya, hogy abból mázli, ha orvosi kezeléssel felgyógyul. Gondolom orvosra sem költenek a szüleid...


Igazából infra lámpa vagy kisebb fűtőtest, fűtőpanel kellene a házába. Ilyet lehet kapni, kifejezetten kutyaházba valót. Emellett a háznak is kicsinek kell lennie, szűk ajtóval. Akkorának, hogy épp beférjen, mert egy nagy házat nem fog tudni bemelegíteni magának a kutya. A ruha szintén rossz ötlet fekhelynek. Ha átnedvesedik, és sárisabb időben át fog, azon értelem szerűen nem fog feküdni. Szalma kell bele.


A sétáltatást elkezdheted. Ha kicsi, akkor olyan nagyon nem tud elrántani. Akár viheted 20 m-es pórázon, hogy tudjon szabadabban mozogni. Pórázfegyelmet valószínűleg így nem fogsz tudni tanítani neki, ahhoz te is fiatal vagy, teljes életmód váltás kellene a kutyának is, illetve kiképző segìtsége.


De igazából a legjobb az lenne, ha keresnétek neki egy megfelelőbb, jobb gazdát. És te majd akkor vállalnál kutyát, ha a körülményeid jobban engedik.

2018. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem írtam ilyet, de "mi a francnak nektek kutya"???

Egyetlen jó dolgot tehettek vele, amit már évek óta meg kellett volna tennetek: ajándékozzátok el olyan helyre, ahol jó sora lesz!

A kutyaruha (bár kedves ötlet tőled) egy olyan állatnak, amelyik ki van verve egész nap, nem jó, ha átnedvesedik, többet árt, mint használ!

Rövid szőrű, kis testű állatnak szélvédett, meleg helyet kell biztosítani télen! Legalább egy kazánházat, félig fűtött garázst, zárt verandát stb., bár nyilván beengedni volna a legjobb.

Az mindenképp jó, hogy pórázhoz akarod szoktatni, így új gazdit is könnyebb lenne találni neki! Ehhez segítséget kellene kérned, mert többféle módszer is van, és ki tudja, a te kutyádnál melyik válik be.

2018. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kicsi a háza, szalmával van kibélelve

Oké, értem, akkor nem készítek neki kutyaruhát. Csak annyira sajnálom őt :/

2018. jan. 14. 19:44
 5/14 A kérdező kommentje:

Szinte didereg

Remeg a teste

Próbálok napi 1-2 alaklommal felmenni hozzá, és átdörzsölni.

Amúgy a szüleim etetik

2018. jan. 14. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ruhát, cipőt ne, már leírták, miért.


Ahogy a kutyát tartjátok, az állatkínzás és törvénytelen is. A legjobb lenne, ha megpróbálnál állatvédő szervezetek segítségével új, megfelelő gazdát találni neki.


Addig is, igen, próbáld sétáltatni minél többet. Egy tacsi mixet csak meg tudsz tartani. Jutalomfalattal motiváld. Ezenkívül próbáld mozgatni, labdázni vele például.

A beszalmázott házban a szalmát időnként cserélni kell, száraz legyen. A házat kívülről hőszigetelni kellene, az ajtóra pedig hófüggönyt tenni.

De alapvetően fűtött helyen kellene tartani szegényt.

2018. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A leírtak mellett a kutyaházat kellene szélvédett helyre állítani, elemelni egy picit a talajtól, hogy ne hűtse át annyira és hőfüggönyt szerelni az ajtóra.


Pórázon tanításhoz megkérsz egy kutyákhoz jól értő felnőttet, hogy segítsen. És MINDEN NAP mégy vele, mert a heti 2 alkalom az lófütty. Ugyanúgy nem lesz kifárasztva se fizikailag, se mentálisan (nem éri annyi élmény) és emiatt ugyanúgy szaladni fog bele a nagyvilágba, te meg ugyanúgy lobogsz utána.

Jelzem a sétáltatásban nem csak az lesz a nehéz feladat, hogy ne húzzon a kutya, hanem hogy mit fogsz csinálni, hogy ha elszalad előtte egy macska, szembe jön a másik kutya, elmegy mellettetek a szörnyűséges kutyaevő kukás autó stb.


De őszintén, jobb helye lenne másnál. Tacsi mixem van, 10 éves volt, amikor örökbe fogadtam. Az egy dolog, hogy fázós, de az ízületei úgy tönkre tette a hideg, hogy a bivalyerős ízületvédő és a memóriahabos kutyaágy ellenére sem tud az utca végéig eldöcögni rosszabb napjain.

2018. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Örvendetes, hogy nem lépsz a szüleid nyomdokába a felelőtlen állattartás ösvényén, és igyekszel javítani a kutyátok életkörülményein.

Új gazda...célszerű lenne sajnos ebben az esetben, persze mind tudjuk, hogy nem fogjátok elajándékozni.


Amit tehetsz: hass a szüleidre. Kérd meg, hogy hozzátok közelebb a házhoz, és lehessen legalább futóláncon vagy hosszabb láncon. Ha sírásért cserébe kaptad, nem tudnád kikönyörögni azt is, hogy bent aludhasson egy félreeső zugban? Garázs, fészer, műhely, előszoba...valami kis helyiség csak akad, amiben átvészelheti a hidegeket. Mindenképp beszélj velük ez ügyben, ez legyen az első!


Engedd el a telken minél sűrűbben, sokat légy kint a társaságában. Próbálj meg kapcsolatot kialakítani vele, hallgasson rád alap szinten. Ezt persze csak úgy tudod elkezdeni, ha már némileg lehiggad az elengedés mámorának percei után.

Előbb fáraszd ki, apportírozz vele, dobálj botot, játsszatok rongyhúzást, majd ha már kicsit lenyugszik, tanítgasd, fektess le alapszabályokat, és néhány hasznos trükköt, parancsot is mutass meg neki, úgy mint "ül-fekszik-marad".

A telken belül kísérletezz a sétához szoktatással. Rakj rá pórázt, és dicsérgesd, jutalmazd falatokkal, ha rád figyel, ha nem húz.

Mindenképp kifárasztós játék után induljatok sétálni, úgy kontrollálhatóbb lesz. Ha van rá lehetőséged, vegyél vagy készíts pár méter hosszúságú vezetőszárat, amin többet tud mozogni. Amíg nem tudod behívni elengedéskor, ezen vidd ki, és semmi esetre ne vedd le róla a pórázt, mert bármi után elszaladhat.

Annyira nehéz ilyen röviden kifejteni ezt...minden esetre próbálkozz vele kérlek, minimalizáld a megkötve töltött idejét. Legyen minél több boldog perce legalább veled!


A házába vastag szalmatakaró kerüljön, ha van otthon kis nikecelldarab, terítsd le a padlójára vagy ha több is akad, applikáld fel a ház oldalaira.

Lehetőleg melegített ételt kapjon minimum napi egy alkalommal. Ez segít neki valamelyest felfűteni magát.

Ha melegítőpanelt nem is tudsz megoldani neki, forróvizes palackot rakhatsz a házába nap közben. Amint kihűl, vedd ki vagy cseréld ki melegre.

Ügyes vagy, sok sikert a kutyátokkal, nagyon is érettnek tűnsz zsenge korodhoz képest.

2018. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó :)

Akkor mindenképpen tanítgatom szegénykét

Szerintem ki van bélelve nikecellel a háza, bár nem tudom, nem néztem meg eddig alaposabban

Majd megírom hogyan haladok

2018. jan. 14. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nagyon jó, hogy törődsz vele, foglalkoztatod.

Akár másik gazdát keresel neki, akár felnőttet, aki segít őt tanítani, az időbe telik, néha hosszú időbe.

Addig is csináld, amiket leírtál, mert jót tesz neki a foglalkozás, simizés.

Szigeteld a házát, nem kell jól kinéznie, csak melegebb legyen, és ahogy írták, emeld el a földtől. Egy raklap szuper lenne erre.

Ha az ajtóra felszegezel két egymást középen részben fedő pokrócdarabot, azzal a hőfüggöny meg van oldva.

Vigyél neki rendszeresen meleg vizet inni, mert nem jó, ha fagyott vizet nyalogat.

És ha ezek után úgy gondolod, hogy még mindig fázik, akkor nagy, két és fél literes pet palackba tegyél forró vizet, csavard rongyba, törölközőbe, amid van, és tedd be a háza végébe. Hosszú időn át tartja a melegét.

Közben persze a lehető legdiplomatikusabban próbáld rábeszélni a szüleidet a normális kutyatartásra.

Sok sikert kívánok!

2018. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!