Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így jó lesz a kutyámnak télre?

Így jó lesz a kutyámnak télre?

Figyelt kérdés

Na szóval.

Van egy kutyánk, Tappancs.


Amikor pici voltam (6-7), akkor meghalt az akkori kutyám, és nagyon nagyon nagyon sokat sírtam.

Így anyukámék, engem megsajnálva, és rendkívül meggondolatlanul vettek egy kiskutyát.

Nagyon nem gondolták át, én meg akkor nem tudtam semmit.

Pár hónapos koráig volt a "jajjdecuki" (tőlem is, nagyon édes még mindig)

de amint felnőtt,elkezdett ásni, és szétszedni az udvart.

Van a kertünk végén egy ilyen "domb", aminek a végén a számtóföld van.

(Kb olyan 60 méter hosszú), és oda KILÁNCOLTÁK a kutyámat. Régen volt, kicsi voltam, akkor nem is tudtam betanítani (vagy nem gondoltam rá)

És ott van már 4-5 éve. Értitek, egy kicseszett LÁNCON ÉLI LE AZ ÉLETÉT!.


*nyugi*


Mostmár jóval nagyobb vagyok, 12 éves.

Egy hónapban egyszer apa elmegy vele sétálni, mivel nem lett a pórázhoz szoktatva, így nehéz. Egyszer megpróbáltam én is. Nem jött össze, mivel nem vagyok egy erős gyerek, elhúzott a fenébe.


Tél van.Nagyon hideg, és rövid a szőre a kutyámnak. Nagyon rövid.

Nagyon fázik szegénykém :((

Van háza kibélelve, de nem elég az szerintem. A szüleim szerint igen.


Szóval a tervem:

1) Szétszabom az egyik pulcsimat, és varrok neki kutyacipőt, bőr megerősítéssel a talpán

(Venni sajna nem tudok, nem kapok zsebpénzt)

2) Varrok neki kabátocskát, béléssel. (Nem tudom hogy fog sikerülni, remélem használhatóan :/)

3) Megpróbálom megtanítani pórázon sétálni, hogy legalább egy héten 2* eltudjak vele menni sétálni.

4) Napi 1-2 órát simizem, etetem, foglalkozok vele, hogy ne érezze magát egyedül



Ennyi


A szüleim a házba nem akarják beengedni.


Tacskó mix lehet, cdak nincs olyan erős, hosszú pofája.



Ennyit tudok tenni érte.

Ja!

Még azt, hogy sütök neki jutalomfalatkákat :)

(Kutyás recept)


Ha valami ötletetek van, vagy tanácsolnátok valamit, azt írjátok le kérlek :)



2018. jan. 14. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mekkora láncon van a kutyus? Kedves hogy aggódsz érte. De inkább ajándékozd el, vagy menhelyen is talán jobb helyen lenne.

A tacsi nagyon okos állat. Tele virgoncsággal, jókedvű. Nagy mozgásigényű. Általában szeretnek labdázni. Ugyanakkor szeret kényelmesen elheverészni is. Szegénynek ott ez nem adatik meg. Az ő érdekében próbálj neki keresni gazdát. Vagy nagyon sokat foglalkozz vele, innentől fogva mindig. Próbálj beszélni a szüleiddel.

2018. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

8-10 méteres lehet.

Nem tudom pontosan

Ma le is vágtam a körmét (nem nagyon, csak hogy ne legyen nagyon nagy.)

Csak egyszer harapott meg, de csak azért mert véletlen ráléptem a farkára

2018. jan. 18. 17:41
 13/14 A kérdező kommentje:

Ha valakit még érdekelne:

Sikerült elintéznem hogy napközben lennt lehessen a műhelyben, ahol olyan 13-15 fok van, és este bedig beengedhetem a kazánházba, ahol pedig olyan 20-25 fok :)

Persze napközben ki mehet pisilni, meg "játszani" a cicákkal, és nagy küzködés árán levágtam a körmét is. (Mondjuuk majdnem megharapott)

Az elintéznem alatt azt értem, hogy veszekedés árán, pár jobb jegyért

2018. febr. 26. 20:27
 14/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ügyes vagy! Csak így tovább :)
2018. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!