Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? A szüleim szerint el kellett volna altatni.

Figyelt kérdés
A kutyusomat 2 hete műtötték gerincsérvvel. A szüleim mikor meghallottak, hogy mi a helyzet és, hogy a műtétnek is megvannak a kockazatai, utána pedig mi vár ránk, nem akarták a műtétet. Azt mondták, hogy csak kinzom a kutyát és engedjem el. Végül sikerült ravennem őket, megmutottek. Ennek 2 hete. A kutyus jókedvű, fájdalmai nincsenek, már fel tud állni a hátsó lábaira is egyedül és stabilan, bár még lépni nem tud vele. A masszazst már elkezdte a fizioterapeuta, a reflexei kivalthatok, melyfajdalomerzete van. Eddig összepisilte és kakilta a helyét, de ez is kezd javulni. Viszont olyan helyen van, ami könnyen tisztantarthato, a kutyust is tisztantartom, nincs büdös tőle. Most majd kezdjuk tornaztatni is. A szüleim van amikor nagyon örülnek a pozitiv valtozasoknak, máskor meg csak veszekednek, hogy ha elengedem már jobb helyen lenne, a saját életem is tonkreteszem vele ( egyetemre járok, dolgozok és mindent én csinálok a kutyával kapcsolatban) tényleg nem egyszerű, de be tudom osztani az időmet és megoldom. Amiben részt kell venniuk az az, hogy a fiziterapiara ok szoktak elvinni minket, mivel nincs jogositvanyom, de a benzint is én fizetem , minden koltseget en fizettem, a műtétet, a gyogyszereket, a hámot a hátsó labaira, az apró kellekeket amikre most szuksege van, a fizioterapiat is. Ahova vinni kell minket az pedig 10 percre van tőlünk tehát nem megterhelo nekik. Hogy kezeljem ezt? Nagyon nehéz nem torodni velük mikor itt élünk együtt. Ti, hogy latjatok a helyzetet? Azt mondják, hogy ők is szeretik de túlzás, amit csinálok, hogy az összes energiám és pénzem beleolom és úgyis nyomorék marad. Azt mondtak a szakemberek,hogy valószínűleg nem lesz már tökéletes a kutya, de jók az esélyei , megtanulhat járni/futni és élhet teljes életet.
2018. jan. 17. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor maradj csendben vagy nyugodt hangnemben közöld velük, hogy te szereted ezt a kutyát és felelőséget vállaltál érte annó, most pedig emberi kötelezetségednek érzed, hogy amig küzdeni akar, te segiteni fogod.


semmi képpen nem érdemes ilyenkor vitába szállni velük, azzal csak adod alájuk a lovat. ha csöndben meghallgatod őket és nem szóllsz vissza, akkor tiéd a győzelem.

2018. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Csakis olyan embernek lenne szabad állatot tartania, aki úgy áll hozzá(juk), mint Te. A kutya nem egy használati tárgy vagy egy élvezeti cikk, amit tetszés szerint eldobhatunk vagy lecserélhetünk, ha éppen "elromlott". Egy lény, akivel szövetséget kötünk, amikor magunkhoz vesszük, és aki mellett nem csak a jóban, a rosszban is ott vagyunk, és segítjük. Számomra ezt jelenti a felelős állattartás. Le a kalappal előtted, hogy kiállsz a kedvencedért! Ilyen az igazi szeretet. És ha elbizonytalanodsz, csak nézz a kutyus szemébe: látni fogod, hogy ő egy nem "teljes" életet is szívesen él, főleg egy ilyen szuper gazdi mellett. :) Drukkolok neki a minél teljesebb gyógyuláshoz, Neked pedig kitartást!
2018. jan. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Rendben akkor kedves szüleim így jarjak el ,ha veletek történtik valami? Megbetegszetek simán kezelhető szinten tarthat de hagyjuk inkább legyen vége?
2018. jan. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Dícséretes, amit az állatért teszel, de tényleg.

A szüleid csak óvni akarnak, attól hogy reménykedj, mert akkor kisebb lesz a fájdalom. Valahol meg kell érteni őket.

Amúgy milyen kutyus?

2018. jan. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Te remek ember vagy. A szüleid meg elbújhatnak mögötted.
2018. jan. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem a szüleidnek, hogy nekem is van gerincműtött kutyám, az első két hónapban a műtét után szinte csak sirtam és reménykedtem. De a fizio, a gondoskodás, és a szeretet megtette a hatását. 3 éve műtötték a kutyát, ma már 9 éves, és senki nem mondja meg róla, hogy mi a baja. p.ű ben küldök képet:)
2018. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a szüleid hogyha nekik lesz gerincproblémájuk akkor elaltathatod-e őket..

A kutya neked gondolom családtag, és ha egy családtagnak van esélye a felépülésre akkor hagyni meghalni a lehető leg szemetebb dolog amit tehetnek.

2018. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazatok van, ők tényleg nem értik azt, hogy az állat is családtag. Nekik sajnos "csak egy kutya", aki oké aranyos, szeretjük, sajnáljuk, de nehogy valami áldozatot hozzunk érte, mert azt már nem éri meg egy kutyáért. Már miért ne érné meg? Nekem ő mindent megér, autót vehetek később is, költözni koltozhetek később is, de neki ez az egy esélye van.

Nyilván ha fajdalmai lennének, csak vonszolná magát, szenvedne, esélye sem lenne a javulasra akkor máshogy állnék hozzá, de így nem kérdés, hogy kitartok mellette. Annyira jól érzi magát, nincs elkeseredve, tele van akarattal és motivacioval, ha elesik feláll és újra és újra, nem adja fel. Próbál lépni,ha nem sikerül akkor újra. Látom rajta, hogy mennyire örül, amikor ügyes és büszke vagyok rá. Nagyon jól alkalmazkodik a helyzetehez. Neha kicsit megy a hiszti, ha nem csinálhatja azt amit akar, de utána megérti. Tisztán látom a helyzetet, tisztában vagyok vele, hogy sose lesz már tökéletes, abban valóban remenykedek, hogy olyan életet fog tudni élni, amiben észre sem veszi, hogy bármi is történt vele, de mivel erre van esély így szerintem ez nem baj, hogy nem adom fel. Főleg most, hogy látom, napról napra mennyit fejlődik.

2018. jan. 17. 12:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg egy 6 éves, ezt leszámítva teljesen egészséges kutyáról van szó. Tehát nem egy beteg, idős kutyus akinek max hónapjai vannak hátra azután, hogy felepül. Neki mèg lehetnek boldog, hosszú évei.
2018. jan. 17. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!