Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van/volt öreg kutyája...

Akinek van/volt öreg kutyája nem érzett egyfajta "szomorúságot" amikor ránézett?

Figyelt kérdés

Az,hogy szomorúság nem biztos,hogy jó szó, de leírom mire gondolok.


A legidősebb kutyám most 14 éves, és már rosszul lát, félig süket is, lassan mozog, a nap nagy részében csak alszik, lassan komótosan közlekedik.

Már a házban alszik bent 2 éve, télen csak wczni megy ki, meg az utcában sétál egy kicsit, de csak rövid távon.


Néha,amikor nézem,hogy mit csinál, mindig egy rossz érzés fog el,hogy hogy eltelt az idő...hogy régen mekkora távokat sétáltunk, milyen fürge volt, hogy hogy felszaladt a ház lépcsőjén, (5 fok) most pedig egyesével, óvatosan megy le és fel, minden fokon meg-meg áll.


Bármennyire is megöregedett, azonnal jelzi, ha ki kell mennie, és ilyenkor a szokásosnál gyorsabban megy, van hogy a lépcsőről leérve rögtön bevizel, mert nem bírja tovább, de akkor is kimegy.

A vacsoráját mindig a szokott időben kéri, ha kések, és nem figyelek rá akkor néha, de türelemmel belekapar a táljába, jelezvén,hogy enne.


Nagyon szeret autóban utazni a mai napig, és örömmel veszi ha kocsival megyünk valahová, bár már nem tud felugrani sem a csomagtartóba de felágaskodik, és várja,hogy felsegítsük.

Viszont most is ül a csomagtartóban, nézelődik minden felé, valószínűleg nem lát, de nem fekszik le, ki kell látnia.

Már nem "dünnyög" a kocsiból ha másik kutyát lát, (mert nem látja), nem lesz izgatott ha tudja,hogy megérkeztünk.


Még számtalan ilyen dolog van, ami más mint régen, de mégis valahogy ugyan az.

Igazából ez szép, hogy még minden baja ellenére ilyen, és az is,hogy megélte ezt a kort, de valahol mégis szomorúnak tartom, az elmúlás része miatt.


2018. jan. 18. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, ez így van, de erre nem lehet mást mondani, csak olyan közhelyeket, hogy ilyen az élet. Szomorú, hogy nem élnek olyan hosszú ideig, mint mi, de igyekezni kell túllépni ezen és élvezni az együtt töltött időt, amíg lehet.
2018. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Drága angyal lehet a kutyád :) Vigyázz rá a hátralévő éveiben, s ne szomorkodj - tudom, könnyű mondani, nagyon átérzem amit leírtál :( - biztos vagyok benne, hogy szép, tartalmas élete volt eddig, és lesz még pár nyugodt nyugdíjas éve. Jó egészséget kívánok neki!
2018. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jahj nekem 4 éves a kutyusom de mégis olyan rossz belegondolni ebbe. Annyira ártatlanok, hogy sokkal hosszabb életet érdemelnének. <3

Amúgy én mindig elérzékenyülök, ha ilyet olvasok. Most is könnyes szemmel pötyögök. A múltkor egy filmben egy kutyát altattak el és zokogtam. De csak azóta vagyok ilyen, mióta kutyám van. :)

2018. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolok erre szomorúan!

Pár kutyának volt szerencsém végig kísérni az életét. Meg pár ember is meghalt már körülöttem, én már másképp látom ezt a dolgot.

Teljesen elfogadtam normálisként, teljes életet élt, örülök hogy velem élte le, és örülök, hogy még mindig él!

Nem szomorkodom, mert ő sem szomorkodik!

Egy kutya sosem sajnáltatja magát, meg nem is sajnálja magát.

Boldogan él(ne) az ember társa mellett élete végéig, és ezt az utolsó érzékeny időszakot csúnyán beárnyékolhatja, ha a kutya gazdái bánatosak, szomorúan szólnak hozzá.

Jó pár hozzátartozóm (ember, állat) eltávozása tanított meg rá, hogy addig kell boldoggá tenni az élete, és élvezni egymás jelenlétét, amíg lehet!

2018. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos már több kutyámat vesztettem el.

Mind iszonyú volt, nem bírtam elviselni a hiányát, úgyhogy mindig lett új kutyusom, mert megőrültem volna a hiányától, de még ma is néha sírok, ha eszembe jut bármelyik korábbi kutyusom.

Mind egyéniség és igazi társa, barátja az embernek.

Nem tudsz mit csinálni, ők rövidebb ideig élnek...fogadd el, mert nem tudsz mást csinálni.

Amit érzel az azért van szerintem, mert látod, hogy megöregedett és talán tudatalatt vagy tudatosan is benned van, hogy.....tudod mit akarok írni sztem.

És ez fáj neked, hogy egy nap elmegy.

pontosan tudom, mit érzel.

2018. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

...A legutóbbi kutyám aki meghalt, pl "sétáltatás " közben halt meg.

Ültem mellette a földön, és örömmel gondoltam az előző 15 évre.

2018. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont három napja halt meg a 16 és fél éves kutyusom.

Ő se látott már illetve nem is hallott nem is nagyon engedte,hogy simogassuk az elmúlt időben mert nagyon ízületes volt már. A halála óta rengetegszer gondolok az elmúlt sok szép együtt töltött évre. Rossz volt látni,hogy ő szenvedett hiányzik is nagyon de örülök annak,hogy ennyi ideig volt mellettem.

2018. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám 14 évesen lett hirtelen beteg,addig fel se tűnt hogy öreg pedig már rendesen ősz volt a kis pofija. Sajnos szívelégtelenséget állapított meg a doki egész nyáron adtam neki a gyógyszert de csak romlott az állapota és nagyon szenvedett. A szívem szakadt meg érte ( most is sírok) annyira sajnáltam de el kellett altatni a családom 3 napig kerülte egymást mert nem akartunk róla beszélni szörnyű volt. Azóta nincs kutyám mert még egyszer nem akarom ezt átélni.
2018. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én "idősebb" kutyám ugyan csak 5 éves, de már most félek belegondolni, hogy mi lesz vele 5-6 év múlva. Átérzem amit írsz!


Akkor hoztuk el a menhelyről, amikor összeköltöztünk a párommal, aki ma már a férjem. Vele lettünk egy család. Aztán hoztunk egy másik kutyust is és fantasztikusakat kirándulunk, nyaralunk közösen. Most babát szeretnénk és olyan jó, hogy ők ezt is megélhetik! Remélem boldogok! :)


Így, hogy kiérzelegtem magam, most fogom őket és elmegyünk egy nagyot sétálni :)

2018. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező milyen típusú kutyád van?
2018. jan. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!