Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok se divat állatorvosnál...

Nálatok se divat állatorvosnál hámot/nyakörvet és pórázt adni a kutyára?

Figyelt kérdés
2 nap alatt 2* voltam a macskámmal állatorvosnál, mindkétszer a kistestű kutyák gazdái egyszerűen képtelenek voltak mégcsak hámot vagy nyakörvet is rakni.(7/7 gazdi) Nekem is van kutyám, a macskám így annyira nem zavartatná magát, ha nem ugatva, vicsorogva közelítenének felé (ráadásul nem volt túl fényesen). Amikor meg mondom, hogy fogják meg, még nekik áll feljebb. Szerintem ez azért elég alap. Ez máshol is így van, vagy csak errefelé ennyire barmok az emberek?
2018. jan. 19. 21:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kertvárosi dokihoz járok oltatni, egy utcányira van tőlem, általában nem hogy várni nem kell, senki nincs rajtunk kívül. Megkapja a kutya az oltást és már megyünk is. Mondjuk nem egy túl felszerelt és modern a rendelő, ha komolyabb lenne a probléma, nem is oda vinném, de hála az égnek egy ideje már semmi baja a kutyámnak.

Viszont amikor bőrbeteg volt és be kellett hordani a városba kezelésre, akkor volt, hogy várnunk kellett. Ha macska volt bent, akkor mindig hordozóban volt, ők ültek a váró egyik végében, mi a másikban, de nem engedtük, hogy a kutya piszkálja a macskát. (Volt, hogy észre sem vette, hogy ott van másik állat is rajta kívül, csak a hordozót látta.) Lesülne a képemről a bőr, ha a kutyám így közelítene más állatához, és nem tudnám megfogni. Mondjuk az enyém nagytestű, de tudni kell, hogy nem szimpatizál a macskákkal. Más kutyákkal sem hagytam érintkezni, mégiscsak egy állatorvosnál vagyunk!

2018. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy nagyon nagyon rossz szokás. Igen is nyakörv vagy hám és arra póráz kell minden kutyára, főleg egy állatorvosi rendelőben.

Érdekes lenne, hogy a 30 kilós Német juhászommal csak úgy begrasszálnék a rendelőbe, és hagynám hogy csak úgy zaklasson másokat. :(

Nálunk alap a póráz/hám és nyakörv, váróban, ha pedig valamiért nem lehet, akkor szállító box, vagy ölben.

Legközelebb vigyél be egy nagytestű kutyát pórázon, ne aggódj, minden gazdi pánikszerűen fogja az ölebét felkapni! :)

2018. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én eddig még soha nem láttam szabadon semmilyen állatot nálunk az állatorvosnál. 6 éve van kutyánk. Macska, nyúl, macskahordozóban vannak. Kistestű kutyák,(Csivava, Yorki) pórázon, vagy szintén macskahordozóban szoktak várakozni, esetleg ölben tartják őket, de akkor is van rajtuk hám, hogy lehessen rá pórázt rakni, ha úgy adódna, hogy letennék.
2018. jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Összehozott téged pár hülyével a sors, erről nem a kutyák tehetnek. Van ilyen. Tapasztalsz te még többet is jó és rossz oldalról. Nem újdonság.
2018. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk senki sem hozza pórázon. De eddig sosem volt olyan nagyon durva szitu,volt pár kutya akik morogtak vagy ugattak a cicámra, de ott a gazdájuk mindig megfogta,lenyugtatta őket, a cicám meg hátrahúzódott a dobozkájában :D Nem zavar olyankor,mert a cicám biztonságban van, és mivel lakásban él, nem lát soha kutyákat. Kell neki az inger, nem lesz semmi baja . De mondom, olyan nagyon agresszív kutyával sosem találkoztunk az orvosnál. Úgy vettem észre,ott szinte minden kutya fél egy kicsit,még a "vérszomjas" kutyusok is csendben vannak mert félnek a dokitól gondolom :D És voltak kifejezetten olyan kutyák akik csöndben tűrték hogy a cicám fúj rájuk!
2018. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!