Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig is akartam egy kutyát....

Mindig is akartam egy kutyát. Megírjátok hogy hol lehet venni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha még soha nem volt akkor először is tanulsz róluk és kiválasztod azt a fajtát amelyik tetszik neked ÉS biztosítani tudod az igényeit. (Csak egy példa, hiába tetszik a husky neked ha nem tudsz vele napi 10-20 km-t futni és nem vagy kemény kezű gazda.)

Tisztában kell lenned hogy a kutyatartás drága hobbi. Ha ragaszkodsz egy fajtához és nem menhelyről hozol el kutyát ahol néhány tízezerért kiválaszthatsz egyet és megmentheted az életét, akkor tudnod kell hogy egy fajtatiszta kutya 100 000-től felfelé kezdődik, a ritkább fajták pedig ennek sokszorosa. Ez a vételi ár, az első hónapokban pedig a felszerelések és oltások költségei miatt pedig újabb százezret el lehet tapsolni simán. Egy nagytestű kutyának a havi etetése 20-30ezer is lehet havonta egy normál minőségű eledellel. Emellett élősködő elleni védekezés is kell és mindig kell félrerakva legyen a váratlan állatorvosi költségekre.


Ha megvan a fajta ami tetszik keresel egy neked szimpatikus kennelt, fontos hogy kennelnévvel rendelkezzen és törzskönyves kölyköket áruljon. Jófogáson csak szaporítók vannak akik fajta jellegű keverékeket árulnak pimaszul drágán, tehát ha te ott látsz occsóér' 30-40ezerért is kutyát akkor az nem az aminek eladják, illetve nagy valószínűséggel beteg lesz.

2018. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ok most már értem
2018. jan. 20. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!