Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajándékozott kutyát jogában...

Elajándékozott kutyát jogában áll visszakérni?

Figyelt kérdés
Adott a helyzet, van egy kutyánk, akit egy ismerősünktől kaptunk, mert válsághelyzet állt elő náluk, ez októberben történt. Most már stabilan helyrejöttek és szeretnék a kutyát elvinni magukkal, azt mondták kifizetnék az eddigi költségeit. Ha én nem szeretném visszaadni nekik, akkor ez jogomban áll? Mármint megtagadni a visszaadását a pénz ellenére is.
2018. jan. 21. 00:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szóban elküldeném addig míg nem jutunk el oda hogy összeugorjak vele, másrészt mi lehet az a nyomós "válsághelyzet" amibe egy állat nem mellette bele, ráadásul egy kutya, aminek tartása nem azonos 3 lóval.


Ja, hogy könnyebb az állaton spórolni mint a saját gyomrán.


Ismerve magamat, nálam is lenne ugyanolyan jó dolga lenne kutyának macskának, ha nem jobb. Talán azért mert tisztában vagyok vele hogy az állat az első, az én hülyeségemet pedig ne Ő szenvedje el.

2018. jan. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11%
Ja, az állat az első - amíg nem lesznek például gyerekeid. Nem kéne ítélkezni, amíg nem tudjátok, mi történt pontosan.
2018. jan. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ítélkezni tényleg nem kell, viszont pusztàn a kutyával eddig történteket nèzve ugye jogos azt mondani, hogy az ő érdekeivel abszolút nem vág egybe, hogy két év múlva esetleg megint simán lepasszoljàk.
2018. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ti neveteken van minden, akkor nem nagyon van miről beszélni, lemondtak róla a javadra.

Ha egy fotelről volna szó, amit nálad helyeztek el, azt mondanám, add vissza, mert most már tudja hová tenni.

De ez egy élőlény. Egyszer már felborult az élete, hiszen új gazdihoz került, új helyre, meg kellett szoknia az új helyzetet. Most újra kitennétek ennek, ha visszakerülne a régi gazdihoz.

Itt nem csak anyagiakról van szó.

Egyébként állatvédő alapítványoknál, ha befogadnak egy kutyát, akiről lemondott a gazdi-bármi miatt, soha nem adják vissza.

Elhiszem, hogy az ismerősöd nehéz helyzetben volt, de most együtt lellene élnie azzal, hogy odaadta a kutyát. Ha boldog nálatok, akkor örüljön, hogy jó helyen van a kutya és az ő helyzete is rendben van. Igazi happy end :)

Mennyi idős a kutya?

2018. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az ítélkezés szerintem sem helyes, nem fogom világgá kürtölni mi történt, egyszerűen annyira hozzánk nőtt a kutya, hogy képtelen vagyok visszaadni, a kérdés erről szólt. A válaszok alapján úgy döntöttem, hogy magabiztosan közlöm vele, hogy a kutyának remek helye van itt és sajnálom, de nem adom vissza, nem így állapodtunk meg. Köszönöm a segítségeteket! Egyébként 6 hónapos a kutyus.
2018. jan. 21. 11:07
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Most 6 hónapos a kutya? Akkor az ismerősöd amint befogadta/megvette a kutyát, el is ajándékozta neked? Csak mert októberben akkor a kutya maximum 10-11 hetes lehetett.
2018. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

8# vagyok, bocsánat, késő volt és teljesen félreolvastam amit írtál, egy az egyben úgy olvastam hogy náluk van az oltási könyv az ő nevükön. Így viszont ha nálatok van és a chip is a ti nevetekre szól akkor gondolom voltatok átíratni, nekem ez eléggé egyértelműen azt jelenti hogy ők is tisztában voltak azzal, hogy a kutya nálatok marad, különben néhány hónapra nem írták volna át a nevetekre.


Szóval jogosan mondhatod azt hogy a kutyus nálatok marad. Milyen fajta egyébként?


Ha van valami fejlemény írd majd le mert érdekel hogy elfogadják-e vagy nem.

2018. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A chip önmagában nem igazol tulajdonjogot. Az oltási könyv még kevésbé. Ha nincs semmi más, akkor figyelembe vehetik a chippet. De ha van tk-e a kutyának, és azon az ismerődöd neve van, akkor jogilag övé a kutya. Vagy ha van adásvételi/örökbe fogadási szerződés az ismerősöd nevére, megintcsak jogilag az ő kutyája.
2018. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Beszéltünk, kérte, hogy gondoljam át a dolgot, mert igaz, hogy ehhez semmi joga nincs (mármint követelni a kutyát) és megérti, hogy nagyon megszerettem, de ő is nagyon szereti. Hivatkoztam arra, hogy mi neveltük idáig, és ez a kutyának is törés lenne. Egyébként egy labrador keverék kutyusról van szó. Nincs adás-vételi, sem örökbeadási szerződés.
2018. jan. 21. 14:09
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság arra hivatkoznia hogy nagyon szereti a kutyát, mert max heteket lehetett nála amikor elhozták, utána egyből odaadta nektek. Úgyhogy annyira szeretheti max a kutyát mint akármilyen más kölyökkutyát akit simogatás viszonylatában ismer.
2018. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!