Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki jártas...

Van itt olyan, aki jártas kutyatréningezésben, kiállításra járásban stb?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat. Érdekelne ez a kutyakiképzős, kiállításos dolog. Tudom sok mindenre szükség van hozzá. De ha valaki jártas ebben a dologban, szívesen fogadnám a tudását, hogy jobban lássak a témában. Illetve gondoltam még ilyen kutyatréner képzésre is, esetleg ha valaki tud olyan helyet, ahol ezt "oktatják" azt is szívesen fogadom.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2018. jan. 22. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mire vagy kíváncsi? Értek valamennyire ezekhez, de mi a kérdés? Kutyakiképző tanfolyamok vannak több helyen is, kutyasulikban kell érdeklődni, de a legtöbb nem ér semmit. A tapasztalat az, ami ér valamit.
2018. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyikre vagy kíváncsi? :)

Kiállítás vagy kiképzés? :)

2018. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából mindenre kíváncsi vagyok, leginkább a kiállítás érdekelne. Hogyan kell elkezdeni, feltételek stb. Olvastam már a témában, de kicsit segítene összegezve látni nagyjából.

Én most vagyok 22 éves, érdemes-e egyáltalán ezzel foglalkozni, ilyenek is érdekelnének.

2018. jan. 22. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:

A kiállítás egy hobbi. Ha szereted és érdekel, érdemes csinálni, ha nem szereted, akkor nem érdemes. Pénzt ezzel nem fogsz keresni, hacsak nem vagy nagyon kiemelkedő. Úgy kell elkezdeni, hogy veszel egy kiállítási minőségű törzskönyves kutyát, elviszed egy felkészítő tanfolyamra, amit kutyasulik szoktak szervezni, vagy a tenyésztő is segíthet felkészíteni. Aztán ha olyan fajta, kozmetikushoz viszed és kiállítod. Készülj arra, hogy nagyon sokba fog kerülni ez az egész móka.

Kiképzés: elsősorban ez is egy hobbi, de nagyobb esélyed van pénzt is keresni vele. Persze csak akkor, ha jó vagy. Veszel vagy örökbefogadsz egy kutyát, elkezdesz suliba járni vele és keresed az alkalmakat, hogy minél többet tanulj nálad jobbaktól és minél több kutyával szerezz tapasztalatot.

2018. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy kicsit konkrétabban mi érdekel? A minden kicsit tág fogalom, könyveket lehetne írni erről a két témáról.
2018. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Úgy értettem a "mindent", hogy pl. a kiállításra való felkészítésről, kiállítások menete, ezek érdekelnének elsősorban.
2018. jan. 22. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiállításnál ismerni kell a fajta standard-et, fel kell ismerni az általad felvezetett kutya hibáit és úgy beállítani,hogy előnyös legyen a kutya számára.


Kutyakiképző tanfolyam szerintem létezik.


Magát a kiállítási ringdresszúrát is külön meg kell tanulni. Pl nagyon sokan dicsérik illetve két kutyás barátom is jár az Arion dogshoww room-ba ami Nagytarcsán van.

Van ott asszem külön handler képzés is. De önmagában ha van egy kiállításra szánt kutyád azzal is eljárhatsz és alapokat megtudod tanulni.


Viszont kutyakiképző csak akkor lehetsz,hogy ha van kutyás tapasztalatod,mert a kutyák testbeszédét nagyon vágni kell. Kell némi határozottság,magabiztosság. Tehát oda a tanfolyom pl édes kevés.

2018. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!