Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ronthatok el? Mit csinalja...

Mit ronthatok el? Mit csinaljak, hogy eredmenyt tudjak elerni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 honapos kiskutyam.

A NEM tiltoszoval, a “rossz” viselkedes 80%át le tudom allitani.

20%ban megy a sajat feje utan..

Ha jon valaki hozzank, felugral ra. Probaltunk sok mindent. Nem foglalkozott vele a vendeg, tiltottam neki, hallottam olyat is hogy ha felugrik picit a hatso labara ra kell lepni(csak higy ne fajjon neki).. de semmi nem csillapitja a felugralast...

Van amikor kinyitom a nagykaput, meglat egy jarokelot utana szalad, raszolok, hivom. De semmire nem reagal..

Es az udvaron sem tudom behivni. Ha megyek felé akkor meg inkabb elszalad.


2018. jan. 22. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Még kölyök kutya. Tanítani kell még.
2018. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy tudom ezeket megtanitani neki?
2018. jan. 22. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A behívás mindig úgy történjen, hogy az számára pozitív élmény legyen. Érje meg neki odamenni hozzád, te legyél a legérdekesebb. Ne csak akkor gyakorold, amikor helyzet van (pl. ki akar szaladni), hanem rendszeresen, naponta sokszor. Mindig öröm legyen számára, ha odamegy: jutalomfalat, játék, simogatás, boldogság.

Behívásnál soha ne felé menj, hanem tőle el. Sőt szaladj el tőle.

Kapuszabályt is meg kell majd tanítani neki: kinyitott kapun csak hívásodra léphet át.

Felugrálást egyféleképpen tiltsd, ne hol így, ne hol úgy. Tedd ki a térded elé, és egyébként ignoráld, míg le nem nyugszik.

4 hónapos, még nagyon fiatal, szertelen. Következetes legyél vele, de igyekezz minél inkább jutalmazással, pozitív megerősítéssel nevelni, amikor csak lehet. Azaz a megfelelő viselkedés irányába terelni, és azt jutalmazni. Büntetni ebben a korban csak szélsőséges esetben.

2018. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

A nem szót meg lehet erősíteni egy negatív élménnyel. A legegyszerűbb, ha fél literes palackba teszel kavicsokat és a tiltással egy időben eldobod. NEM a kutyát dobod meg vele! Csak földhöz vágod, hogy jó hangosat szóljon és megijedjen tőle.


Behíváshoz türelem kell az egyik legnehezebb feladat. Egyenlőre az udvaron vagy kint kiképzőpórázon gyakoroljatok. Ha hívasra bejön hatalmas csinnadratta, jutifali,simi ugribugri. A lényeg, hogy a világ legjobb dolgának érezze, ha odamegy hozzá. Ha nem megy hátat fordítasz elkezdesz futni, füttyögni,kalimpálni.. barmit, ami felkelti az érdeklődését és odamegy megnézni, hogy mit művelsz. Soha!! nem mi megyünk a kutya felé, max behúzzuk a pórázzal. Ha sikerül a behívás barmilyen cirkusz volt is előtte soha! nem büntetjük meg, mert legközelebb hü lye lesz odamenni csak azért, hogy leszídd.

2018. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!! Nagyon jokat irtatok!! Megfogadom a tanacsokat!!! 😊
2018. jan. 22. 15:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy nagy udvarunk ahol ossze-vissza koborol. A jutifalis behivas tenyleg bevalik. Ugy fut hozzam mint a kisangyal! :D de rengeteget kell meg gyakorolnunk. :)
2018. jan. 23. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!