Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetett ez?

Mitől lehetett ez?

Figyelt kérdés
Magamhoz vettem egy 1 napos kiskutyát, mivel az anyakutyának nincs elég teje hogy ellássa az összeset, és nemrég a kiskutya megdermedt. Nem mozdult, kő keménnyé feszültek az kis izmai. Ez csak pár másodpercig tartott és utána elkezdte kapkodni a levegőt es ellazult. Mindez a kezemben történt, nagyon megijedtem. Ezt mi válthatta ki?

2018. jan. 23. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom de itt ritka az állatorvos szóval szerintem mindenképp vidd el egy dokihoz !!
2018. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy volt valakinek ez a tünet de nem biztos hogy ugyan az a baj...
2018. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon nem így kellene megoldani. A kicsinek az anyjával és a testvéreivel van a helye.

Egyébként meg, hogy a csodába jutottak az anyakutya gazdái arra a következtetésre, hogy nincs elég tej egy db kiskutyának, ha még csak tegnap születtek? Ez nem így működik.

Egyrészt nem minden kutyának indul be azonnal a teje, állatorvos adhat az anyának hormonokat, amik elindítják. Másrészt időbe telhet, míg beáll a kereslet-kínálat alapján a tejmennyirég. Harmadrészt az első tej a legfontosabb a kiskutyák számára (is). Ez az ún. előtej, amely aktív immunanyagokat tartalmaz. Enélkül eléggé megcsappan a kicsi túlélési esélye.

Szóval azonnal vidd vissza a kiskutyát az anyjához és a 'kedves' gazdájának mondd meg, hogy hívja fel az állatosvost és cumiztassa ő a kiskutyákat mellretétel után (2 óránként).

2018. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 napos kölyök jó eséllyel el fog pusztulni az anyja nélkül. Ráadásul 1 nap alatt ki sem derül, hogy nincs elég teje, hogy ellássa az összeset (hány kölyök született egyébként? 10-12-őt el tud látni, max. hozzá kell pótolni).

Megoldás: kölyköt (ha még él) visszavinni az alomba, szükség esetén hozzápótolni tápszerrel, de egyébként maradjon a szukával.

2018. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!