Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát javasolt...

Milyen házőrző kutyát javasoltok, aki kisgyerekek mellett is tartható?

Figyelt kérdés
Igazi nagytestű, amolyan "idegeneket elrettentő" fajtát szeretnénk, de csakis olyat, ami szereti a gyerekeket, és később, idősebb korában sem "hülyül meg" ebből a szempontból.
2012. máj. 8. 12:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
németjuhász
2012. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
bernáthegyi
2012. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Nekünk bernipásztorunk volt, egy birkatürelmű nagy medve, nem érdekelte milyen kutya megy neki, csak ránézett és ment tovább, viszont mikor apunak akart menni, ráförmedt és a németjuhász ami nagyobb volt nála, elhátrált.

Volt mikor beakartak törni hozzánk, fél éves volt, szóval még a fele méretét sem érte el, de elüldözte a betörőt.

Én nagyon szerettem, csodálatos kutyák a bernipásztorok, nagyon könnyen bele szeret az ember egy ilyen fajta kutyába!

Ha ez a fajta nem tetszik ajálnom még a leonbergi kutyát ők is gyönyörűek és ugyanolyan birkatürelmű kutyák.

2012. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Házat örizni riasztót. A kutya egy társállat.
2012. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Ezekkel a paraméterekkel rendelkező gyerekbarát keverék kutya.
2012. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
12:41-es: szerintem ne lovagoljunk a kifejezéseken, nagyon kekeckedőnek kell lennie annak, aki már a "házőrző" szónak is pejoratív értelmet tulajdonít. Semmi rossz nincs abban, ha egy kutya "házőrző", sajnos olyan környéken lakunk, ahol sok a betörés, a besurranó tolvaj. Ezért egy olyan kutyát szeretnénk, aki a házunkat, a környékét saját területeként védi, de nem kell féltenünk a gyerekeinket a természetétől. Ettől mi még nagyon fogjuk szeretni, ahogy szerettük a nemrég meghalt, nagyon kedves kaukázusi juhász keverékünket is. És ugyanúgy családtag lesz ő is.
2012. máj. 8. 12:54
 7/30 anonim ***** válasza:
és engem miért pontoztál le a bernáthegyi miatt?:S Nagyon intelligens,gyermekbarát,védelmező óriás mackó :)
2012. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék német juhászt, mert családon belül volt valakinek, amíg én voltam gyerek, és csak a gazdáját tűrte el, mást "nem szeretett", minket, gyerekeket sem igazán tolerált. Nyilván nem mindegyik német juhász ilyen, de azóta idegenkedem ettől a fajtától.
2012. máj. 8. 12:59
 9/30 A kérdező kommentje:
kvittagirl, nem pontoztalak le, zöld kezet adtam!!! Meg fogom nézni őt is (mármint a fajta leírását), és köszönöm a választ neked is, úgy mint a többi, segítőkész válaszolónak!
2012. máj. 8. 13:00
 10/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tenyésztőtől veszel, akkor szerintem látogass el a kennelbe, ha nincs ilyen akkor én inkább hanyagolnám azt a kennelt!

Figyelj még arra, hogy betegségi szűrések meglegyenek, és 8 hetes korban váljanak meg az összes oltást megkapott kiskutyától!

Ha tetszik a bernipásztor, ajánlanék egy kennelt, személyesen ismerem a tulajdonosát, és én is kaptam tőle 3 kutyát egyik klub találkozón, hogy ismerkedjek a kutyáival, csodálatos kutyák voltak, szeretetre méltók, a tulajdonos nem gyógyszerekkel, hanem természet adta gyógynövényekkel gyógyítja a kutyáit, több hektáros földje van, ahol a kutyák játszhatnak, és saját tavuk is van a kutyáknak!

Nagyon rendes ember a gazdájuk, egy szeretetre méltó férfi, és nagyon segítőkész!

[link]

itt a kennel honlapja, ezek a kutyák voltak nálam, imádják az érintést, és bújtak mint valami kis ölbecicák:

-Maglód-Falvi Syrius

-MAGNUS z IPEL'SKEJ KOTLINY

-PATI of BILBER RANCH

Remélet tudtam segíteni!

2012. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!