Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyám. Német juhász,...

Harap a kutyám. Német juhász, még fiatal,4 hónapos, de ha hazaérek melóból örül nekem, mégis rágcsál, ha sokáig dögönyözöm akkor pedig elég erőseket harap. Hiába szólok rá. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 27. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Szia, nekem is ilyen volt a mostani német juhászom.

Nekem 1 évesen egyszer csak abba hagyta.

Igazából, sztem az van, hogy nem tudja, hogy milyen hegyesek, élesek a fogai és csak játszana.

Amikor én rászóltam, akkor még rosszabb volt, még jobban bedurvult.


Lehet még esetleg "dominancia rangsor miatt esetleg.

2018. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
2018. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Ne csak rászólj (mivel nem ért emberi nyelven), hanem fizikailag állítsd le, akadályozd meg.

Ő kutya módra játszik veled, neked kell megtanítanod, hogy veled és az emberekkel nem így kell játszani.

Ahelyett, hogy téged harapjon, ajánlj fel neki erős kötelet, rongyot, harapópárnát stb., és ezzel játssz vele. Ezzel lehet huzakodni, haraphatja nyugodtan. Néha add át neki, ő győzzön. A játék végén viszont mindig tedd el, és legközelebbi játéknál vedd csak elő, ne hagyd nála.

2018. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, azért megnyugtat, hogy a tied is csak úgy abbahagyta :) Ezt a cikket már olvastam, de azért megy a zöld pacsi neked is.
2018. jan. 27. 20:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi neked is!
2018. jan. 27. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Minket is harapdált a német juhász, csak nekünk a sarkunkat, terelgetni próbálta a családot, de hamar leszoktattuk róla.
2018. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Beteg :D
2018. jan. 27. 22:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem rászólni kell, hanem ott is kell hagyni ilyenkor.

Soha ne tűrj semmit, amit a későbbiekben sem akarod, hogy csinálja.

Most még lehet, hogy cuki, de ha 3-4 évesen is harapdál csupa játékból, akkor bajok lesznek.

Főleg, ha kisgyerek kerül a közelébe...

A német juhászt keményen kell fogni és kamaszkorában hajlamos az emberrel is harcolni a falkavezérségért.

Kérjétek szakember segítségét, ha nem értetek a kutyákhoz.

2018. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem német juhászom van, de a családban volt már német juhász és hidd el, egyáltalán nem kívánatos, hogy harapdáljon felnőtt korában, szóval le kell szoktatni. Minden kölyök kutya rendszerint szokott harapdálni játékból, amíg kicsi. 4 hónapos, szóval ez még csak játék, egyszerűen azt hiszi veled is játszhat úgy, mint korábban a kis tesóival, meg más kutyákkal.

Én így szoktattam le a kutyáimat, ezt hamar meg is értették:

Mikor kicsit is a kezedet csípi, harapja, rögtön elrántod a kezed, azonnal abbahagysz mindent, nem mozdulsz és ezzel egy időben tiltószó (nem, rossz, akármi amit használsz) és megvárod amíg lenyugszik egy kicsit, majd ezt követően gyömöszölöd tovább. Ha nagyon erőszakos és nem akar rólad lekattanni, akkor ott is hagyod, majd kb. 5 perc múlva visszamész folytatni a játékot. Ezt minden harapdálásnál el kell játszani vele, ha következetes vagy hamar kapcsol, hogy csak akkor folytatódik a játék, ha nem harapdál téged. Az a lényeg, hogy ne játssz vele ha harap, különben soha nem jut el a tudatáig, hogy ezt te nem akarod és ha nem a harapásnál függeszted fel a játékot, akkor meg azt nem fogja érteni, hogy épp mi bajod, mi nem tetszik.

2018. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy az szép és jó, hogy egyszer majd talán magától is eszébe jut abbahagyni, mert egyszer csak lesz annyi esze, hogy rájöjjön ez neked fáj. (ami nem biztos...)

De nem értem, kinek jó az, hogy kb. 1 éven keresztül szenved a harapdálásoktól, (mert ez minimum, nagyon idegesítő lesz egy idő után, még ha nem is túl fájdalmas) ahelyett, hogy elejét venné a dolognak és még idejében leszoktatná.

Szóval a javaslatom egyértelmű, szerintem ne várd meg, amíg talán a kutya gondol egyet és többé nem csinálja.

2018. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!