Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen miért működtek a dolgok?

Régen miért működtek a dolgok?

Figyelt kérdés

Vidéken nőttem fel és a régi paraszt emberek házánál állandó volt a kisebb-nagyobb testű kutya.

Azok a kutyák oltást soha nem kaptak.

Foglalkozás is az volt, amikor a családban lévő gyerekek játszottak vele, meg amikor a gazda tanítgatta. De semmilyen rendszeres séta stb. nem volt.

Mégis, amikor a ház ura csak egy picit felemelte a hangját a kutya azonnal hallgatott. Ment oda, csinálta, amit kellett.


(Nagyapának is volt egy hatalmas kaukázusi keverékje. Képekről visszanézve is simán volt 90-100kg. Amikor bármilyen idegen jött olyan volt, mint egy megvadult medve.

De ahogy a nagyapám elordította magát, azonnal elhallgatott és onantól semmi. Kezes bárány volt.)

Velünk pedig (gyerekekkel) soha nem volt erőszakos.


Kiskorukban csak tej-víz egyveleget kaptak és kizárólag maradékot.

Egyik ismerősnél sem láttam volna, hogy tápot kapjon a kutya. Még nem is olyan maradékot, ami picit is figyelembe venné a kutya igényeit.

Éppen azt, amit a család is evett aznap.


A kistestű kutyák még a nagyon vékony szőrrel rendelkezők is mindig kint voltak télen és semmi bajuk nem lett.

Simán megélték azt a 10-12 évüket.


Sok régi öreggel beszélgetek és teljesen ellene vannak a mostani technikának.

Direkt nem oltatják be a kutyákat, mert azt tapasztalják, hogy utána csak gyengébb és fogékonyabbak a betegségre.

Táppal is így vannak.


Én úgy nevelem a kutyámat, mint ahogy a szent könyvbe megvan írva de én is azt tapasztalom, látom, hogy igazából nekik is igazuk van.

Semmi bajuk a nagyon vidéki/mindennel szembemenő elvek alapján nevelt kutyáknak.


Hogy lehet ez?

(Nagyapám teóriája(Persze picit paranoiás az öreg))

Szerinte ez az egész egy nagy üzlet.

Régen is megvoltak a kutyák, ugyanúgy megélték boldogságban azt a kort, amit az Isten szánt nekik. Azonban mindenki jól tudja, hogy könnyen az ember szívéhez nőnek.

Akit meg szeretünk, azért sokmindent megteszünk.

Szájhúzva de megvesszük neki a tápot, beadatjuk a drága oltásokat, megvesszük a pórázt, mindenféle "hülyeséget".

Szóval mindenhol ezt kezdték el nyomatni, tudományos köpeny mögé bújtatták az egész dolgot és erre is fel lehetett építeni egy egész ipart az évtizedek alatt.



2018. jan. 27. 22:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
6%

1) retardált vagy, ásd el magad. A kutya élettartama fajtánként változik, van amelyiknél 12 év az átlag, van, ami 20 évig is eléldegél. De a nagytestűek MINDIG rövidebb ideig bírják, mint a kisebbek. ;) Ennyit rólad.


Kérdező:

Az oltás nem csak a kutyáknál okozza ezt, hanem az embereknél is. Arra találták ki. (formaldehid, higany és egyéb mérgek keveréke)

Szerinted egy olyan országban, ahol nincs veszettség, mi a pötsnek kötelező ellene oltani? A "hűdetökéletes" nyugaton miért 1:60 az újszülöttek közt az autisták aránya? (ami el fogja érni az 1:10 arányt a következő 10 évben, ha a sok idióta nem tartja távol a kölykét a komcsi férgek mérgétől) Miért egyre butábbak, gyengébb az immunrendszerük, mióta mindenkit jobbra-balra oltogatnak?

2018. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%
Gyerek voltam még, 25-30 évvel ezelőtt volt egy németjuhászunk. Láncon volt, maradékot evett. 8 éves volt. Egyszer csak nem tudott többet a táljához jönni, egy helyben feküdt. Aztán egyszer elpusztult. Ezt akkor természetesnek vettem, nagyapám vitte is neki oda a maradékot egy tálban, ahol feküdt. A valóság az volt, hogy a kutya diszpláziás volt, nem bírt járni, emiatt maga alá végezte a dolgát, már a kukacok ették az alsó felét és vérmérgezésben pusztult el. Élt 8 évet.
2018. jan. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

#12 nagyon sajnálom :(


Azonban azt különválasztanám, amikor valaki nézi, hogy szenved az állat és nem tesz semmit, attól hogy vidéki stílusban neveli.

Mármint a kutya doki nem ördögtől való dolog, amennyiben baj van és nem viszik oda, azt mélységesen megvetem!

2018. jan. 28. 00:28
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha belegondolsz, régen minden témában működtek a dolgok. Attól ,hogy működtek, még nem biztos, hogy jó volt.


Belegondolsz, régen az orvostudomány sem volt ilyen fejlett, hát de működött valami, az emberek valamennyi része csak túlélte a betegségeket. Lehet, hogy az átlagéletkor 40 év volt, de működött.

2018. jan. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%

Nagyszüleimnél most van egy 16 éves kutya, már vak és süket is, maradékot eszik és tescos tápot, sétálni sosem vitték, viszont oltatva van, mert kötelező.

7 éve még 3-an voltak, a többiek 8-10 évig éltek, de róluk nem beszélünk, mint ahogy azokról sem, akik még ennél is kevesebb ideig birták. Szerintem hasonlóan készülnek a "régi" kutyákról szóló sztereotipiák.


Az engedelmességet megcáfolnám, szerintem cask az idő szépiti meg mindig az emlékeket...

De simán el tudom azt is képzelni, h kapott párszor a kutya és tudta már h nem szabad visszaugatni.


A kutyák etetésének fontossága egy kicsit túl van pörögve. Induljunk cask ki magunkból: az lenne az egészséges, ha zöldséget, gyümölcsöt és hűst ennénk, kerülnénk a lisztet, cukrot, olajat, túl fűszeres dolgokat, zsiros dolgokat és a gyorskajákat. Ezt hány ember tartja be? és akik nem igy élnek valóban 20-3

2018. jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
91%

"Direkt nem oltatják be a kutyákat, mert azt tapasztalják, hogy utána csak gyengébb és fogékonyabbak a betegségre."


Süket duma. Anekdotikus ostobaság, zéró bizonyítékkal, ezzel szemben a védőoltások hatásosságára millió bizonyíték van. Apádat azért gondolom beoltatta nagyapád, mert még élénken élhetett benne a gyermekbénulásban elhunyt családtagok emléke.

2018. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

#14 Azért ezzel vitatkoznék, de nagyon erősen.

Persze csak a téma miatt.

Az átlag 40-es életkor az nem XX. században volt, hanem sokkal régebben, ami teljesen más helyzet volt.


Az 1900-1960 között született emberek nagyon nagy része élt/él szép kort.

Szintén csak a vidékről tudok beszélni, rengetek nagyon jó kondiba lévő 60-70-80 és 90 éves korosztály van.

A 85 éves vénember fiatalokat megszégyenítő tempóban dolgozik.

A mostani korosztály pedig : RÁK, RÁK, BETEGSÉG, RÁK, RÁK, BETEGSÁG, és még 100 rák


Szóval inkább a hasonlat volt rossz. Az orvostudomány persze jó, ez vitathatatlan.

Azonban a sok mára már egy gyógyszerrel kezelhető dolgokat felváltották a halálos betegségek.


#15

Az idő ezt illetően nem szépít meg semmit.

Voltál te már valamikor vidéken?

A régi paraszt embereknél a kutya majdnem mindenhol hallgatott a szóra.

Én nem arról beszéltem, hogy mai módszerekkel lett tanítva. Nem és ezt nem is tagadom. (Ez megint más téma, hogy hogyan oktatunk)

Azonban hallgatott a szóra és elismerte a gazdáját falkavezérnek.


Tényleg nem klikker, jutalom falat volt, sokkal inkább tisztelet és volt benne erőszak is.

Nem tudom, hogy ez mennyivel másabb egy vadonban élő falkánál.

De azonban itt is az van, hogy a cél szentesítette az eszközt.


Én soha nem ütöttem a kutyámat és nem is lennék rá képes. Jutalom falat, kutya suli, klikker és türelem együttesével értem el azt, hogy hallgasson rám.


Azonban az is tény, hogy a nagyapámra is hallgatott az összes kutyája.


Persze azt is megemlíteném, hogy megnézném, hogy mikor fogsz te nagytestű ivartalanított kutyát betanítani minimális testi fenyítés/vas szigor nélkül.


Számos elismert tenyésztőt láttam, akik nagytestű kutyák esetében megfelelő időben történő és megfelelő nagyságú pofont adnak a kutyának.

Különben nem tanul belőle soha és nem fogja elismerni falkavezérnek.


Maradjunk annyiban, hogy más az én keverékem és más egy 90 kilós kaukázusi és egy 50-60 kilós kuvasz.


#16

Imádom a kutyákat, azonban azt utálom, amikor valaki személyeskedik és úgy kezel egy emberi életet, mint egy kutyáét.

Mit értek ez alatt? Tényleg az összes jelenlegi pénzemet odaadnám a kutyámért ha élhetne örökké, azonban soha nem vennék el egy emberi életet az övéért cserébe.

S ha választanom kéne, akkor is egy embert hagynék életben szemben a saját kutyámmal.


Amúgy az írásból egyértelművé válhat, hogy nem 10 éves vagyok. Ebből adódóan az édesapám sem most rugdossa a 30-at(dupláját), a nagyapám meg már 80 körül lehet.


Szerinted ezelőtt 60 évvel milyen oltások voltak?

Hogy őszinte legyek én is csak a kötelezőket kaptam meg. Ahogy ebben az országban nagyon-nagyon sokan.


Az én apám az enyémnek kb. a felét.

A nagyapám meg annak a negyedét.


Mégis a nagyapám még ősszel kaszál, hajnali 5-kor az állatokhoz ébred, stb.


Na de visszatérve a kutyákra. A kutyák esetében is csak az évenkénti veszettség elleni oltás a kötelező.

Az is miért?

Az emberek miatt.


Szóval maga a törvény sem a kutyát védi, hanem az embert.


Az pedig nem az én tisztségem eldönteni, hogy jó-e az oltás vagy nem.

Mindenkinek megvan erről a saját véleménye.

Gondolom az jobban habozik, akinek oltva van az állatja és látja, hogy hamarabb elpusztul ellenben a kóbór állatokkal szemben.

Én a macskák esetében tapasztaltam ezt.

A kutyám esetében nem.

2018. jan. 28. 01:47
 18/45 anonim ***** válasza:
60%

15-ös vagyok, kidobott az oldalról a gép és nem tudtam befejezni a mondandómat :S, igy inkább gondoltam h feladom, na de mindegy...


szóval egy egészségesen táplálkozó ember nem él sokkal tovább, mint egy kevésbé egészségesen étkező. szerintem ez a kutyáknál is igy van. (ehhez képest platinumot esznek a kutyáim)


szerintem egy szóval sem irtam, hogy a kutyanevelésben nincs helye semmi féle erőszaknak. ez viszont igy túl durván hangzik, de én pl a verbális erőszakot is ide sorolom, amikor rákiáltasz/rászólsz a kutyádra, hogy ne egye fel a döglött madarat a földről, vagy h ne menjen az acsarkodó fifikéhez. fizikális erőszak pedig már az is, ha megrántod a pórázt.


ha messze vannak a kutyáim és épp valami ürüléket tömnek magukba és nem hagyják ott első szóra, akkor repül melléjük a póráz, régebben pedig az palack. De ez már csak havi egyszer fordul elő.


szerintem a kutya arra van, hogy lehesen vele sétálni, foglalkozni, sportolni, versenyezni. ezek a tulajdonságok pedig nem a kutyatartás velejárói, hanem a plusz, ami miatt a kutyát megkülönböztetjük a kanáritól, macskától vagy nyuszitól.

2018. jan. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%

Juhászkutyám van, nem túltenyésztett, "tökös", egészséges. Munkakutya, akinek nálunk is dolga van. Terel és nem bántja a baromfit sem.

Szörnyen hangzik, de úgy lett ilyen ez a fajta, hogy azokat az egyedeket, amelyek nem jól dolgoztak, elkapták a baromfit, nem volt hasznuk, azokat "nem tartották el".

Vicces is lett volna, ha a juhászra nem hallgatott volna a kutyája. A kutyákat kutyaként kezelték, határozottan-néha erőszakkal, de soha nem kisbabaként. Röhögnöm kell, amikor látom, hogy a gazdikat manapság milyen hülyére veszik a kutyák. Ijesztő látni, hogy 10 gazdiból kb. 6-nál a kutya a főnök.

Az oltások azért kellenek, mert ma már jönnek-mennek a kutyák, nem csak a saját udvarukban élnek.

Valahányadik oltásellenes válaszolónak írnám, hogy ma is élnek mozgáskorlátozott emberek, akik gyerekkorukban-oltás híján-gyermekbénulásban szenvedtek. Szinte mindegyikőjük súlyosan mozgáskorlátozottak maradtak. Több gyermekbetegségben-ugyancsak oltás híján-régen tömegével haltak meg gyerekek. Kicsit átestünk a ló túloldalára, sok felesleges oltás is van, de vannak nagyon is szükségesek. Embernek, állatnak egyaránt.

2018. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
39%

Azthiszem a gyakori nem a legjobb mintavételezési hely, itt sokan már nagyon szélsőséges áĺáspontot hangoztatnak.


Pl. Csak hús és/vagy szuperprémium táp, szinte minden kutyát bent kell tartani, napi 4 óra foglalkozás alatt csak plüskutya stb.


Az igazság sokkal árnyaltabb, de kényelmesebb végletekig leegyszerűsített kész sablonokat használni mint gondolkozni.


Az, hogy 8, 12 vagy 16 évet él egy kutya nem mond semmit. 8 évig is élhet boldog, kutyához méltó életet, meg tengődhet 16 évig ingerszegényen bezárva, a világot csak 1,5 méteres pórázon látva. A legkönyebb számonkérni, az idealizált tartást. Csak a világ nem így működik, sok gyerek nem éri meg a 8 éves kort, de jajj már szegénny kutya csak 8 évet élt 13 helyett, szörnyű.


Tenyésztjük a degenerált de törzskönyves kutyákat, bulldog, sharpei, tacskó, kiállitási németjuhász. Az egészséges keverék "tenyésztése" meg üldözendő szaporítás, kezét-lábát le kell vágni annak aki ilyet művel.


Az igazság az, hogy lehet a kutyát házi maradékon tartani ha kap mellé a súlyának megfelelő táplálék kiegészítőt és nem lesz semmi baja. Ahogy a 470 forintos "csak" prémium tápon tartott is egészséges lesz.


A 10 kiló feletti kutyák 90%-a tartható kint, max egy szigetelt kutyaház kell neki. A ritka -10, -15 fokban kell csak beengedni az előszobába.


Az oltás, féregtelenítés, kullancs és bolha elleni védelem viszont tényleg alap. Ezek hiánya befolyásolja a kutya egészségét, élettartamát a leginkább negatívan.

2018. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!