Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én vagyok így ezzel? Mi...

Csak én vagyok így ezzel? Mi ez a sok szőrhullatós kutya?

Figyelt kérdés

Szinte napi szinten találkozok, beszélek gazdikkal vagy olvasom a neten a kétségbeesett segélykiáltásokat, hogy a rövidszőrű kutyáknak marokszámra (!!!) hullik a szőrük. Főleg csivavások körében érzékelem ezt a problémát.

Én nem is értem... Nekem spitzem van (tk-s), minőségi kaját eszik, 1-2 havonta viszem kutyakozmetikába és még ha egy sűrű hét után veszem csak elő a fésűt, akkor is csak pár kis pamacsot szedek ki a kutyából, egyébként meg ha bele is túrok, alig 2-3 szál szőr marad a kezemben. Pedig nem vagyok tisztaságmániás sem, hetente porszívózok, a ruhákon is max szöszleszedővel végigmegyek és semmi.

Más is van így ezzel? Szerintetek mitől vannak ilyen durván szőrhullatós kutyák (mármint akik nem csak vedlenek, hanem télen-nyáron dől a szőrük)?


2018. jan. 30. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Labradorom van, eddig prémium tápot kapott, nemrég álltunk át a barfozásra. 2-3 havonta kap vitamin injekciót is. Naponta kell felseperni és heti 2x porszívózni, nagyon hullik a szőre, ez jellemző a fajtára.
2018. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Lakásban mindig hullik a kutya szőre. Segít ezen, a sűrű takarítás (evvan) és ha rendszeresen átkeféleda kutyát. Nekem malamut keverékem volt, kétnaponta porszívóztam, hetente fésültem
2018. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Hosszú szőrű német juhászom van. Nem hullik a fedőszőre egyáltalán. Csak az aljszőrt cseréli. Nyugalmi időben alig van. Vedléskor kicsit több.
2018. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánknak most kezdett el hullani a szőre,eddig ilyen gondunk nem volt.Az állat nem tudja eldönteni,hogy télre vagy tavaszra készüljön.Azt olvastam az ællatok előre egy héttel megérzik a hideg-melegfrontot és ennek megfelelően öltōzködnek.Volt egy matuzsálem cicánk aki panellakásban élve sosem készült fel az időjárás változásokra.Az állatok szőrhullása betegséget is jelezhet.Szoktam adni a kutyáknak is(a macska is kapta) hetente 2*szer nyers tojást,ha nem beteg ez megállítja a szőrhullást.
2018. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen hosszú szőrű német juhászunk volt, most hosszú szőrű kuvasz-szetter keverékünk van. Egyiknek sem hullt/hullik jelentősen a szőre, igaz, kinti-bentiek (voltak).

Bezzeg a benti macskáink után rengeteg szőr van:S

2018. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az esetek nagyobb százalékában a helytelen táplálás a kiváltó oka a szőrdömpingnek.

Lehet, hogy esetleg prémium tápot kap a kutya, de mivel mindegyikük máshogy hasznosítja a bevitt tápanyagot, és eltérnek a szükségleteik is, mindnyájuknak más-más márka válik be.

Pl. a kutyám szőre szemmel láthatóan kopottassá, ritkássá vált a Brit premiumtól, másnak meg ez a tökéletes eledel. Lehet hogy az enyém igényli a magas sörélesztő -vagy olajtartalmat, míg más annak a felével is beéri. Ki tudja...

Legközelebb kérdezz rá a panaszosnál, milyen táppal etet, ha pedig pl. Pedigrével, akkor ott jó eséllyel meg is van a probléma forrása.

Szintúgy gyakori jelenség az ilyen-olyan allergia (csirke/gabona), ami esetleg nem ismert gond a nonstop vedléssel küzdő gazda számára, pedig ez is előfordulhat kiváltó okként. Egynémely hypoallergén táp csodára képes ilyen esetekben...


Az etetésen túl alap dolog, hogy a bent tartott állatok (mondjuk az általad említett csivik is) erőteljesebben hullatják a szőrüket. A rendszeres fésülés ennek megfékezésében nem mindig segít.

Mi is ebben a cipőben jártunk a szobamacskánkkal, kefélhettük bármennyit, mígnem aztán pár hete sor került a fél évenkénti fürdetésére. Azóta minimalizálódott a levedlett bunda mennyisége. Érdemes tehát őket alkalomadtán megmártani a kádban, mivel vizesen sokkal hatékonyabban kifésülhetőek az elhalt pamacsok.

Meg persze ott a -jogosan- istenített furminátor. Szintén csodákra képes.

2018. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én se értem... Csivavánál, mopsznál gyakran olvasom, pedig nekem is csivava keverékem, illetve törpe pincserem van, rövidszőrűek, mégse hullik, csak minimálisan a szőrük. Heti egyszer kikefélem őket és kész. Talán nyáron erősebben hullik valamivel, de egyáltalán nem vészes. Fürdetni 2-3 havonta szoktuk őket (vagy ha muszáj...)


Én az etetésre gyanakszom, bár lehet egyedfüggő is. Mi középkategóriás táppal etetünk (Josera)

2018. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!