Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

A kiskutyam amikor bepisilt akkor leszidtuk, hogy nem szabad es egybol kivittuk vagy kikuldtuk az udvarra.

Most meg azt csinalja, hogy ha ki akar menni akkor bepisil.


2018. jan. 31. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Vele kell lenni és megfigyelni! Legyetek résen, amint látnátok rajta, hogy pisilni/kakilni készül, abban a pillanatban megfogni és kivinni NEM KIKÜLDENI! az udvarra és ott megdicsérni!
2018. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikor kell pisilnie/kakilnia akkor szol, kiengedjuk elvegzi a dolgat es bejon.

De volt olyan nem is egyszer, hogy kint jatszottunk kb haromnegyed orat/orat, elvegezte kint a dolgat is kozben, majd bejottunk. Aztan o 10 perc mulva megint ki akart menni, nem engedtuk ki es bepisil.

2018. jan. 31. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a kutyus ..nálunk a 4 éves yorkim kezdte ezt eljátszani annyi különbséggel ,hogy kint nem végezte el a dolgát de amint bejöttünk első dolga volt a szőnyegre piszkítani. Elötte mióta nálam van ez egyszer sem fordult elő.(sajnos előző gazda rosszul tanította neki a dolgokat ..) ezután mi megcsináltuk ,hogy óránként mentünk ki . Az éjszaka közepén volt ,hogy felkeltem ha hallottam ,hogy kimegy a szobából és levittem. Kb 2 hónap szenvedés után már csak kint van pisi és kaki is .
2018. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint kiakart menni és jelezte is, hogy kell neki..ennek ellenére nem engedtétek ki, az nem a kutya hibája.
2018. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, kölyökkutya.

Benti pisiért nem szidni, feltakarítani.

Ha jelez, hogy ki akar menni, azonnal kiengedni. Azért akart kimenni, mert pisilnie kellett, nem fordítva.

Állandó napirendet kialakítani, ahhoz fog lassan hozzászokni.

2018. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ilyen manipulációra nem képes. Nyilván tényleg pisilnie kellett, ezért kéredzkedett ki. Ti nem engedtétek, ő meg nem bírta tovább és bepisilt. Itt nem a kutya hibázott. Legközelebb, ha kéredzkedik, engedjétek ki, ha kint végzi a dolgát, dicsérjétek meg. Ha nem engeditek ki, azzal csak leszoktatjátok arról, hogy jelezzen ha pisilnie kell.
2018. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy jelez. És engedjétek ki. Gondolom még baba kutya, nem tudja még ilyen kiskorban szabályozni a pisit. Ahogy egy kisbaba sem. Tedd össze a két kezed, hogy jelez és engedd ki!
2018. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!