Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam meg a kutyatartá...

Hogyan oldjam meg a kutyatartást Németországban?

Figyelt kérdés

Németországban élek, szeretnék megmenteni egy menhelyi kutyust. Mindig is vágytam kutyára, imádom őket. Kint élek Németországban, nem tudom, hogy mikor megyek végleg haza: pár hónap, pár év. Fogalmam sincs. Egy kutya meg nem 1-2 hétre szól. Hogyan tudnám megoldani a hazaszállítását ha pl megyek haza 1-2 hétre? Repülőnél van ilyen lehetőség?

És mivel én nem vagyok német állampolgár adnak itt kutyust nekem is? Itt is körbenéznek hol élne stb? Hogy működnek itt ezek a dolgok?

Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 6. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is örökbe szerettünk volna fogadni de már csak egy kisebb kutya 150-200 Euro. Szóval mi hagytuk és inkább külföldön vettünk kutyust mert azért némileg olcsóbb mint Németországban örökbefogadni.Jó mondjuk ha nem sajnálsz ennyit kiadni menhelyi kutyusért csak nyugodtan egyébként szerintem, mivel Németország viszonylag állatbarát megeshet hogy ellenőrizni akarják majd a körülményeket.
2016. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Örökbefogadásért is fizetni kell? :O

De ha körbenéznek, (nem gond egyébként) akkor egyből jönnek vagy papírt kell kitölteni? Vagy ennyire részletesen nem tudod?

Utazást hogyan oldjátok meg? Autónk sajnos nincs.. :(

2016. máj. 6. 19:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudok részleteket sajna.Egyébként mi autóval utazunk. De repülővel is lehet szállítatni. És direkt ilyen célra vannak kutyaszállítók akik autóval szállítanak.(nem csak kutyát hanem gazdát is vele) Azt olvastuk elég precíz munkát végeznek és nagyon figyelnek a kutyusra.


Egyébként ajánlom hogy látogass el egy menhelyre és érdeklődj az örökbe fogadás iránt.Szerintem elmagyarázzák hogyan működik.

2016. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is erre gondoltam, csak gondoltam megkérdezem először hátha tapasztalatból tud valaki segíteni.


És ez a teletaxi szolgáltatás ez mi?

2016. máj. 6. 20:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyaszállítókra gondolsz itt egy link:


[link]

2016. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá fűznék még annyit hogy Németországban van kutya adó ami évente 90 euró. És a kutyát ugyan úgy be kell jelenteni a lakcímedre mint egy embert.
2016. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
:O és ha pl nem teszem meg? ki ellenőrzi vagy hogy?
2016. máj. 6. 21:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom de elvileg 400 euró a bünti :/ Szerintem jobb nem kockáztatni.
2016. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hol és hogyan kell ezt fizetni az ebadót?

És itt a chip a kutyáknál hogyan működik? Itt is kell?

2016. máj. 6. 21:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát bocsi én sem vagyok tapasztalt :D az én kutyusom is csak hétfőn lesz itt. :) Elv. a kutyust a városházán jelented be és hát...izé talán ott is kell fizetni.A menhelyi kutyák chip-esek és ha külföldről hozod akkor is kell hogy legyen neki.
2016. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!