Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alakul a szobatisztaság, de...

EvaSz86 kérdése:

Alakul a szobatisztaság, de még mindig gondban vagyok. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Nemrég feltettem itt egy kérdést szobatisztasággal kapcsolatban. Röviden...van egy 1 éves 3 hónapos kan yorkie-m, és mellég érkezett augusztusban egy akkor 7 hónapos szuka kutyus, aki most ivartalanításra vár. A gond, hogy a kicsi egyáltalán nem volt tanítva, reggel kizárták az udvarra, este be a garázsba. Mikor magamhoz vettem, rögtön elkezdtem tanítani a szobatisztaságra, és szerencsére már eljutottunk odáig, hogy a sétáknak, és a kerti leviteleknek köszönhetően nem pisil a házba...ez azért is nagy haladás számomra, mert eddig ott pisilt, ahol éppen rájött, zéró önkontroll, szóval napközben telepisilte a házat úgy, hogy mivel tanulófázisban vagyunk 2-3 óránként lemegyek velük. De úgy néz ki, hogy a napközbeni gond megoldódni látszik. Viszont éjszaka valami döbbenet, amit művel. Tegnap este 11-kor vittem le őket utoljára, ma reggel 6:30-kor már lent voltunk, de a járólapon 5 tócsát számoltam össze, hiába pisilt sétaközben este. És nem ilyen pár cseppről beszélek, hanem kisebb tavakat hagyott maga után. Erről hogy tudnám leszoktatni? Vagy ennek mi lehet az oka? Nincsenek elzárva éjszakára, a hálóm sarkában alszanak a kis fekhelyükön, és szerencsére a hálóba nem pisil be. Nem szeretném kipróbálni, hogy bezárom a háló ajtaját, mert parketta van, és azért, azt tényleg nem szeretném. Nincs szobapelenka. Míg meg nem szokta, hogy napközben nem pisilhet be, addig meg lett szidva minden egyes alkalommal. Egésznap itthon vagyok velük, szóval tudok rájuk figyelni, és biztos emiatt a napközbeni gond már megoldódott. Mikor leviszem, és lent pisil örömóda, jutifalat. De éjszaka, ha nem látom, akkor ugye nem tudom leszidni, reggel meg már minek...de amikor elkezdem felmosni a padlót lehajtott fülekkel bebújik az ülőke alá, mintha tudná, hogy rosszat csinál. Szobakennelt nem akarok, szóval légyszi csak olyanok adjanak tanácsot, akik valóban segíteni akarnak. Köszönöm.

2017. szept. 27. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat pisil éjszaka az lehet szervi baj miatt van. Lehet el kéne vinni dokihoz. Vagy azt is meg lehet próbálni, hogy a napközbeni sétákat fokozatosan ritkítani, hogy egyre tovább kelljen visszatartania.
2017. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én éjszakára (éjfél és reggel hat között) elveszem tőlük a vizet. A kicsi állandóan ivott éjszaka, unatkozott, és volt, hogy egy liter vizet megivott... Természetesen bepisilt reggelre, így azóta nincs neki víz estére(vacsi után még ihat egy kicsit, utána veszem el).


Viszont itt számomra az az érdekes, hogy nem egyszer pisilbe - tehát nem egyszer, amikor már nem bírja tovább - hanem többször. Azt meg nem akarom elhinni, hogy egy hét hónapos egészséges kutya 6-8 óra alatt ötször pisil. A szabadban sem pisilne ennyiszer. Én meglátogatnék egy dokit, mert ez rengeteg pisi. Ezen kívül mindent jól csinálsz, ha a doki azt mondja, hogy nincs baja, akkor én felkeresnék a helyedbe egy házhoz menő szakembert, mert akkor lehet komplexebb a probléma, mint amit mi itt látatlanban megtudnánk oldani.

2017. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Dokinál már voltunk, azt mondta, hogy szerencsére nincs semmi szervi baja. Mondjuk a vizestál elvételére már gondoltam, csak nem tudtam, mennyire jó ötlet. Mert kettőjüknek van kitéve egy tál, és abba egy fél liter víz simán belemegy, és van úgy, hogy üres reggelre. Az mondjuk biztos, hogy rengeteget iszik, sokkal többet, mint az egy évesem, mondjuk ezt azért nem tartom gondnak, mert folyton fut, annyira aktív, hogy hiába a kilométeres séták, meg az esti játék, a kislány futva közlekedik, csak estére pihen meg, amikor lekapcsoljuk a villanyt, mondjuk akkor meg horkolva alszik. Egészen addig, amíg fel nem kel pisilni. De köszönöm az ötletet, megpróbálom, hogy elveszem a vizestálat, és meglátom, akkor mi történik. Gondoltam arra is, hogy ez amiatt lehet, mert még csak 2 hónapja van nálam, és talán hiányolja az előző gazdit, hiába, hogy az egyáltalán nem foglalkozott vele.
2017. szept. 27. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz szobakennelt? Valószínűleg megoldást jelentene.
2017. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom a szobakennellel, tudom, hogy sokan használják. De én azt szeretném neki megtanítani, hogy nem csak akkor nem szabad bepisilnie, ha a szobakennelben van. Hobbykutyusok, de nekem remekül beváltak jelzőkutyának is, rögtön jeleznek, ha valami zajt hallanak, és csak akkor. Nem ugatnak össze-vissza unalmukban. És ahol én lakom, ott ez szükséges is, szóval nem szeretném bezárva tartani éjszaka.
2017. szept. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!