Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál miért nem jellemző...

Kutyáknál miért nem jellemző az, hogy ivartalanítási szerződéssel adják el a kölyköket?

Figyelt kérdés
Én macskás vagyok, cicáknál minden kölyköt ivartalanítási szerződéssel adnak el a tenyésztők, kivève ha tenyésztésre veszed. Viszont csak kennellel rendelkezőknek adnak cicát a normál ár triplája vagy négyszerese így a cica ára. Ezzel szemben ismerősöknél azt látom, hogy a hobbi célra vett kutyáknál sincs kikötve az ivartalanítás. Nem akarok tenyészteni(sőt ivartalanítás párti vagyok) csak nem értem, hogy ez miért van máshogy a kutyáknál?

2018. febr. 2. 00:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Lehet hülyeség lesz amit írok, de szerintem a cicákra azért van kötelezettség, mert a macskát a legtöbb esetben kiengedik a kertbe, onnan meg szinte oda megy ahova akar. Nem nagy kunszt átugrania a kerítést, ha nem macskabiztos, vagy épp a kertbe tévedhet be kintről idegen macska. Így egy ki-be járós cicánál az ivartalanítás nélkül lehetetlen lenne megfékezni a szaporulatot, ráadásul összeverekedhet más cicákkal, stb.


A kutyát ilyen szempontból könnyebb kézben tartani, ha a gazdi odafigyel, akkor nem kéne megtörténjen a dolog. A "véletlen szaporulat" meg 99%-ban nem azokkal történik meg akik felelősen vesznek kutyát és vigyáznak rá. Hanem aki vagy kicsapja a kertbe, aztán max a kaját löki elé, amúgy tojik a kutyára, vagy szaporítótól vesz kutyát, majd úgy dönt, hogy egy kis zsebpénzért ő is szaporít...


Nekem is tk-s kutyám van, nem volt kötelező ivartalanítanom. Ki akartuk próbálni a kiállításokat, de aztán inkább hanyagoltuk. Most ivartalan kisasszonyként tengeti a napjait, így sokkal jobb neki is mert nem szenved a kanok terrorjától és a méhgyulladástól sem kell rettegnem.

2018. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es, a tk-s macskákat benti tartással adják oda és ivartalanítási kötelezettséggel. Nem mondtál hülyeséget, de pont azért is kell őket bent tartani, mert egy százezres macskát nyilván nem engedne senki csak úgy csavarogni.


(Zárójelesen meg, tudom, nem ide tartozik, de állatvédelmi törvény szerint minden állatunkat, a macskát is kötelesek vagyunk a telken belül tartani.)

2018. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha beleírnák az ivartalanítási kötelezettséget, azzal a tk-s kutya értéke is jelentősen csökken tehát harmad/féláron kéne odaadni a kutyát. Ha nemad árengedményt, akkor mire fel írja elő?


És tökmindegy mivan a szersződésben, azt híába lobogtatja. Semmilyen hatóság nemfogja sem a kutyát lefoglalni, sem a pénzt behajtani bírósági végzés nélkül. Azt meg nem 2 nap alatt kapja meg.


Namost ez egy csomó idő, meg kellemetlenség, aztán a vége meg esetleg az, hogy visszakerül hozzá az addigra már 1,5 - 2 éves kutya amit már nem olyan egyszerű lepasszolni.


Mennyivel egyszerűbb ha nincs ivartalítási kötelezettség, teljesáron lehet adni a kutyát és utólag sincs vele a baj.

2018. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. Utolsó, nem értem miért csökkenne a kutya értéke ha ivartalaníják, hisz a hobbi kutyát senki se tenyesztèsre veszi. Mint írtam, a macskáknál is működik a két ár pl.: hobbira ivartalanítási szerződéssel 100.e. forint a cica, tenyésztésre 300-400 e. forint.
2018. febr. 3. 01:05
 15/16 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a macskáknál bevett szokás, hogy a törzskönyvet csak akkor kapod meg, ha igazoltad orvosi papírokkal az ivartalanítást. Ez működhetne így a kutyáknál is szerintem.
2018. febr. 3. 01:21
 16/16 anonim ***** válasza:
34%

A lényeg felett siklasz át, egyetlen tenyésztő sem fogja eladni a kutyát 100ért ivartalanítási kötelezettséggel ami utána esetleg még plusz macera is, ha ugyanazért a kölyökért féléves várólista van 250ért. Aztán vagy ivartalítják vagy nem. Az őt már pont nemérdekli.

Akinek meg amúgy jólenne a szapis kutya is, azt meg az nemérdekli, hogy nemkapja meg a tk-t az elmaradt ivartalítás miatt.


Gondolom a macska 300ért meg rajtamaradna, akkor már inkább odaadja 100ért ivartalítási kötelezettséggel.

2018. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!