Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól érezné velem magát egy kutya?

Jól érezné velem magát egy kutya?

Figyelt kérdés

Általános iskola 7. osztályába járok. Régi vágyam hogy legyen egy kutyám. Július elején szeretnék elhozni a menhelyről egy keverék, közepes méretű, kb 1-2 éves kutyát. Nyáron az egész nyaramat vele tudnám tölteni. De! Szeptemberbe iskola. Kezdődik a nyolcadik, előre nem tudhatom, hogy meddig vagyok suliba. Idén átlagosan 3-ig (hétfőn és szerdán) a többi napon 2-ig. Érdemes lenne belvágom ebbe. Nagyon sokat gondolkottam az éjszakán. Átgondoltam pozitív-negatív dolgokat. Ja és hétvégen midnig megyünk a papámhoz aki családi házban lakik és van ott 2 kutya. Tehát kérdéseim.

- érdemes bepvágnom ebbe?

- milyen költségekkel kell számolnom ha azt akarom hogy ne legyen beteg?

- szuka vagy kan?

-ívartalnítás mennyibe kerül?

-kutyasuli összege?

Ja és az is fontos hogy panelba lakok.


2018. febr. 4. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a menhelyről akarsz örökbe fogadni, nagyon szép dolog tőled :)

Ha igazán szeretnéd, és tudsz vele foglalkozni, akkor érdemes belevágnod ebbe. Suli előtt ha le tudod vinni, meg mikor hazaértél, plusz valamikor tanulás után délután, este fele az már jó.

Annyi, hogy suliidőben is foglalkoznod kell vele napi szinten, a sétákon kívül. (Ha nincs lefárasztva képes rongálni, rosszalkodni, és az egy panelban még inkább necces)

Szerintem szukát.

Vannak menhelyek, ahol eleve ivartalanítva adják a kutyát, és annak az összegét kell fizetni érte

2018. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Renben köszi! Le tudom majd fárasztani bitos! Viszont anya attól fél, hogy este ha lemgyek vele akkor lehet hogy kóbór kutya vagy rosszakaró ember nekemjöhet/elrabolhat.
2018. febr. 4. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya mindenképpen jobban érezné magát veled, mintha a menhelyen kéne maradnia
2018. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Merre fele laksz?
2018. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
XIX.kerület.
2018. febr. 4. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel, és este csak egészségügyi séta kell a kutyusnak, az olyan 15-30 perc, azt megtehetitek a panelok között, nem kell messzire menned vele, esetleg estefele hívd magaddal anyukádat/apudat/tesód ha van, vagyha van a közelben kutyás ismerős, csatlakozz hozzá.

Délután elviheted esetleg a városliget fele, ha nincs túl messze.. esetleg hívd el az egyik barátnődet,baràtodat,ha úgy nagyobb biztonságban érzed magad.

Egyik legjobb barátnőmet se engedték le sokáig egyedül, bár ő kápmegyeri.

2018. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 King* válasza:
Bízós,hogy hogy jól érezné magát de szerintem ne vid kutya iskolába és szuka légyen.
2018. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!