Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire kötödtödtök a...

Vivien kitti kérdése:

Ti mennyire kötödtödtök a kuytáddal egymáshoz? Ahová teheted magaddal viszed? Szerinted egy kutya közösségben jobban érezné magát (akár nélküled is) mint egy panelben a négy fal között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rá bíznàd e egy szakember felügyelete alatt egy ilyen közösségre? Mik lennének az igényeitek egy ilyen helyre nézve?



Egy kissebb közvélemény kutatàs csinálnék és ebben a ti segitségetek kérném. Segiteni ugy tudtok hogy meg vàlaszoljàtok nekem ezt a pár kérdést ha ez nem fáradtsàg. Természetesen névet telefonszámot sem kérek hozzá. Egy ujonnan nyiló válalkozáshoz kellene. Csak az igények miatt lenne rá szükség.

Segítségeteket előre is köszönöm.


2014. júl. 22. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3-an vannak, úgyhogy van közösség. Mielőtt elmegyek melóba, úgy lefárasztom őket, hogy csak döglenek, míg meg nem érkezem, úgyhogy én biztos nem fizetnék ilyesmiért.
2014. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kertesben lakok három kutyánk van, de mind bent van. Ha nagyon sürgősen másra kéne bízni, inkább házhoz hívnám egyik ismerősömet akit ismernek a kutyák. Volt már ilyen helyzet. De sehova NEM adom be őket.
2014. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahova tehetem, viszem magammal, de napközben pedig pihen otthon a lakásban, szüksége is van arra, h háborítatlanul pihenni tudjon.

Nem szívesen bízom másra, még egy séta erejéig sem, kizárólag nekem illetve nagyjából a férjemnek engedelmeskedik.

Nyaralni együtt megyünk, jön ő is.

Most is van egy lehetőségem, h külföldre menjek a férjemmel 1 hónapra (olyan helyre, ahova kevesen jutnak el), de inkább nem teszem, maradok a kutyával, mert nem bíznám másra.

2014. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem hagynám idegenre a kutyám, még ha "szák"embernek is mondja magát XD

Előbb viszem el a tenyésztőjéhez. Ott a családja,ott ismerik, ott tudom,hogy jó helyen van.

Mikor nyaralni mentünk egy hétre is oda vittük el.

Egyébként panel kutya...

2014. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sztem nincsen szükség ilyenre. Aki kinti kutya azt azért aki meg benti azt azért szeretik szomszédok és vigyáznak rájuk addig míg a gazdi hazaér. (Pl nyaralásból, hosszabb elintéznivalóból). Semmi bajuk nem lesz. Különben is a kutyák jól alkalmazkodnak az unalomhoz ha megfelelően vannak tanítva és foglalkoztatva, nevelve. Neveletlen kutyával meg senki nem fog foglalkozni.
2014. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi jártunk napközibe. A kutyák nagy része imádja. Reggel vittük délután hoztuk. Heti 2x. Sajnos azonban nálunk beütött egy kamaszkori hülyeség. Túl "anyás" lett, így a napközibe teljesen bepánikolt. Most azon dolgozunk, hogy ezen túllépjen. Ebből az a tanulság, hogy a napközi nagyon jó, de ha probléma van akkor azt nem vagy nehezen kezelik, mivel nem tudnak egyénileg foglalkozni a kutyával. Azt a gazdinak kell mindenképpen megoldania.


Az én alapigényem az hogy a kutya jól érezze magát, fáradjon el, hasznosan töltse az időt. Szakemberre vagy nagyon jó kutyához szokott ismerősre bíznám csak. Jó ha van fedett rész, ahova esőben vagy rosszabb időben is be lehet húzódni. És !! Folyamatos visszajelzést kérnék, hogysmint viselkedett történt-e valami furcsa, egyebek.

2014. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon kötődök a kutyáimhoz, jobban mint a családomhoz. Ha például rosszat álmdok akkor nem a családomról, hanem a kutyáimról. Ők is nagyon kötődnek hozzám, direkt egygazdás fajtát választottam, nem szeretem a mindrenki kutyája típusúakat.

Ellenben a kötődés nálam nem jelenti azt, hogy viszem magammal mindenhova. Olyan ember vagyok aki szeret mindent 100%-osan csinálni. Vagy a kutyára figyelek teljesen vagy másra, nem szeretek egyszerre több dologra. Ilyen formán nincs igényem arra, hogy mindenhova, boltba, postára, fagyizóba meg nem tudom hova magammal ráncigáljam. Vannak programjaim, amik nem a kutyákról szólnak, oda nem viszem őket. És vannak programjaim, amik a kutyákról szólnak (séta, kutyaiskola, kutyástábor, kiképzés stb).

Az én kutyáim nélkülem sehol sem éreznék jól magukat és ezt el is várom tőlük, lehet önzőnek nevezni. Ha meg ott vagyok, akkor a körülmény szinte mindegy. Amúgy meg kicsit sértőnek találom, hogy alapnak veszik a panelt. Nem mindenki lakik panelban, sőt az ország nagyobb része nem lakik panelban.

Nem bíznám rá szakértőre, sem senkire semmilyen közösségben sem. Nem tartom kívánatosnak, hogy idegenek vagy akárkik bármilyen hatalmat gyakoroljanak a kutyáim fölött. A kutyaiskolába sem azért járok, hogy mások foglalkozzanak a kutyáimmal. Képes vagyok én nevelni a saját kutyáim, ha meg valamit nem tudok, akkor majd nekem elmondják, és én majd megcsinálom.

2014. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KGabi0000 ***** válasza:
Mi a kutyámmal nagyon kötődünk egymáshoz,főleg hogy talált kutya.Ahova tudnám vinném,de a szüleim nem engedik,pedig én vigyáznék rá.Ő inkább egyedül van itthon a nyuszijaival,minthogy egy közösségben.Nem szeret nélkülem elmenni sehova,nem az a közösségi kutya.Habár ha vendégek vannak eljátszik velük,de ha nem vagyok ott,akkor elég visszafogott.Nélkülem szerintem fél,hogy otthagyom,pedig sosem tennék ilyet,hiszen nagyon szeretem.De mi kertesházban lakunk,szóval ha nem vagyunk itthon,akkor is nagy területe van,de inkább végigalussza azt az időt,amíg távol vagyunk.De ha vele vagok,akkor mindenképp jobban érzi magát az emberek között.
2014. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sippara ***** válasza:
Ahová tudom, viszem őket, most épp a munkakörülményeim is olyanok, hogy heti három-négyszer pár órát vannak csak egyedül, ennyi meg kell, szokják az egyedüllétet is, nincs abban semmi rossz.
2014. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kutyám nagyon kötődik hozzám, ő ilyen típus. Jártam vele kutyaiskolába, és itt felénk nagy kutyás élet van. Egész életében (8 éves) napi szinten találkozott kutyákkal, rengeteg lehetősége lett volna hatalmasakat játszani, de ő soha nem játszott. Neki én vagyok a legjobb barátja.

Idegen helyen nem bírná ki nélkülem, nem érdekelné az sem, ha sok kutya van, ha aranyos emberek veszik körül.

De nem is bíznám soha idegenre a kutyámat.

Csak olyan helyre megyek nyaralni, ahová kutya is jöhet, eszembe nem jutna nélküle elmenni. Amíg dolgozok, addig a szüleimmel van, őket is nagyon szereti, szóval nincs szükségem arra, hogy idegen vigyázzon rá.

2014. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!