Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta kutya ra pisilt...

Szobatiszta kutya ra pisilt az új szőnyegre! Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 1éves nagy testű lány kutyusunk! Már 3 hónapja nem pisil be! Mivel azelőtt voltak problémák felvettük az összes szőnyeget a házban hogy könnyebb legyen takarítani,mivel 3honapja már egy “baleset” sem volt gondoltuk veszünk egy szép új szőnyeget! Le tettük és az első dolga az volt hogy lepisilte! Most akkor újra kell kezdeni az egész szobatisztasagra nevelést szőnyeggel együtt is ha azt akarjuk hogy legyen szőnyegunk??

Köszönöm


2018. febr. 5. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Utána megtette még egyszer?
2018. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig még nem!
2018. febr. 5. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megjelölte, mert új, ismeretlen szag.
2018. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azért pisilte le, mert új, fura volt neki, nem a megszokott helyzetet találta.
2018. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Kedvesek vagytok!

Azt kérdezném még hogy mi csak 6hónaposan kaptuk meg a tenyésztőtől (nála így szokás,szereti a saját keze alatt felnőtt állatokat,mivel érzékeny gyomrúak,de szerintem inkább azért hogy ki válassza a legszebbet amelyiket versenyeztetni fogja :D ) és ott egy kis szőnyegre pisiltek a kis kutyák mikor épp nem voltak otthon,benne maradhatott e ez a szokás?

2018. febr. 5. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Megjelölte szerintem is. A továbbiakban valószínűleg nem fog megismétlődni az eset.

Valamint hozzá kell tennem, hogy kijelentő mondat után elég pontot tenni. Felkiáltójel csak felkiáltó, felszólító módban szükséges. Jelen esetben sehova nem kellett volna, csak a "köszönöm" után, ott meg pont nincs.

Nem kioktatásnak szántam, csak hogy tudd ezt is.

2018. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy benne maradt ez a szokás vagy csak azért csinálja hogy idegesítsen titeket.
2018. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Vagy még rátudjátok szoktatni a kutya pelenkára.

2018. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jelölés történt. Anno befogadtunk az utcáról egy ebet, ahogy a lakásban ért, leült pisilni a szőnyegre. 3 hónapig volt nálunk, utána nem történt egy baleset sem, annyi volt, hogy megjelölte az új helyét :)


Utolsó, mit akarsz a pelenkákkal????? Szobatisztaságról volt szó a kérdésben, nem arra, hogy összehúgyozza a lakást, még ha csak pelenkára is!!!

2018. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a második leírasodat olvastam, szerintem inkább arról van szó, hogy megszokta a tenyésztőnél, a valamilyen anyagra történő vizelést. Ezért nem is szeretik álltalában a pelenkára szoktatást, mert a kutya nem mindig tesz különbseget, az erre szánt pelus vagy a szőnyeg között.

Ha egyszeri eset volt es soha többé nem csinalja, akkor jelölő vizelés történt.

Ha a szönyegre többször is odapisil, akkor vennék egy olcsó szőnyeget. Csak akkor rakjátok le, ha otthon vagytok. Figyeljétek a kutyust és, ha megpróbál rápisilni le kell tiltani róla.

2018. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!