Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egésznap szinte ugat a kutyánk...

Egésznap szinte ugat a kutyánk és még éjszaka is mostanság. Nem bírjuk már! Mit tegyünk vele?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
neveljétek meg...ha nem megy egyedül, akkor kutyaiskola
2010. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Te nem az én szomszédom vagy véletlenül? Annak is egyfolytában ugat a kutyája. Előbb-utóbb a szomszédok fognak tenni valamit, ha nem sikerül orvosolnotok a helyzetet. A kutya, ha nem fárad el egész nap, akkor éjszaka eleven és ugat. Tehát sokat kellene vele sétálni (ez talán elmaradt a rossz idő miatt mostanában). Ha van hol futkároznia, akkor éjszaka ő is alszik. Bár azt nem írtad meg, hogy a kutyátok bent él a lakásban vagy esetleg kertben.
2010. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem véletlenül ugat, hanem azért, mert valami baja van. esetleg beteg, fáj valamije, vagy egyszerűen unatkozik mert nem foglalkoztok vele.


és nem utolsósorban nincs megnevelve talán.

2010. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugat a szomszéd kutya egyfolytában, éjjel nappal, ha kell ha nem... Mi már megszoktuk, de a dolog szépsége, hogy a rossz alvó szomszéd néni azt hiszi a mi kutyánk ugat, és szépen megkért minket, hogy kössük hátra. Egyrészt, ha a miénk ugat, akkor is hátul, a kert végében, másrészt szerintem szegény állat csak még jobban ugatna, ha ki lenne kötve...

Ahogy előttem is írták, a kutyát le kell fárasztani úgy, hogy este aludjon mint a bunda. Ha ez nem történik meg, akkor eleven egész éjjel. Ha ez sem segít, akkor meg kell neki tanítani, a "csönd" (vagy valami hasonló) jelzést, amit ha kimondasz, elhallgat.

2010. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte egész nap ugat, vagy szinte ugat? Nem mindegy!
2010. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Talán foglalkozni kéne vele? (Miután egy alapos orvosi vizsgálattal kizártátok, hogy valami baja lenne)

Ez még nem merült fel bennetek?

2010. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elnézést a kérdés rossz megfogalmazásáért: Szinte egésznap ugat, ha nem vagyunk kint vele!


Mindennap foglalkozva van vele, van a hátsó kertünkben akadály pálya azon szoktam vele gyakorolni, a minimum egy órás séta este meg van és néha még reggel is ha kimegyek futni. Kutyasuliba jártunk vele, egy 5 éves kutyáról van szó amúgy, keverék. Voltunk már vele két dokinál is, de nem találtak semmit. Egyszerűen nem tudjuk abbahagyatni vele. Még ha kan kutya volna, akkor megértem, hát ha tüzel valahol egy szuka, de egy lány:/. Lehet tényleg azt kellene, hogy parancsra megtanítani neki, hogy fejezze be.

Elnézést a kérdés rossz megfogalmazásáért: Szinte egésznap ugat, ha nem vagyunk kint vele!

2010. jún. 7. 11:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kutyatartó, de nem most van a klutyáknál a párzási időszak? Mert akkor gondolom egyébként is megőrülnek a még oly békés kutyák is. Lehet, hogy érez valamit a kutya (vagy hall) és az zavarja.


Mondok egy példát, hogy megdöbbentő lesz-e azt nem tudom, döntsd el. Egy barátom vett ultrahangos macskariasztót a kertjébe, mert a gyep mindig tele van neki macskaürülékkel. Azóta a macskák eltüntek a kertje közeléből, de...a szomszéd kutyák szinte teljesen megőrültek. Nyilván bántja őket is a hang. Azóta átszereltette úgy, hogy csak mozgásra kapcsol be, azóta a kutyák is megnyugodtak. Szóval lehet valamelyik szomszédod is vett hasonlót, érdemes lenne megtudni.

2010. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a kutyák ugatnak...


aműgy régebben a miénk is folyton ugatott.

ha látott bármit, ami neki nem tetszett.

pl macska, madár, bogár, fű, homok, felhő stb stb,

aztán hoztunk mellé egy másik kutyát is. És néha ugyan egymással "beszélgetnek" ami kicsit zajos, de már olyan sokat nem ugat az első sem ok nélkül. Mostmár szinte csak akkor ugat, ha valaki elmegy a kapunk előtt, vagy megáll ott. (ez rendben is van. Ilyenkor ugasson is)

2010. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ivartalaníttassátok és még most se késő kutyaiskolába menni...
2010. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!