Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lehet adni egy súlyos...

Hova lehet adni egy súlyos beteg kutyát, vagy inkább altatás?

Figyelt kérdés

Húgom 2 éves kutyája még 1 éves sem volt amikor diagnosztizáltak nála valami emésztőrendszeri betegséget.

A gyógyszer, speciális táp meg nem tudom micsoda kb 60 ezer egy hónapban ami eszméletlen sok és már nem tudják fizetni, 1 hete már nem kapja a gyógyszert mert nem tudják megvenni. Nekem sír, hogy szenved a kutya (ha kapja a gyógyszert, tápot akkor nincs tünet) sajnálom nagyon a tesómat. Erre a kutyára már rámegy az ő egészsége is. De a gyerekei, párja is unja már, hogy minden pénz a kutyára, minden idő a kutyára. Minden a kutya. Menhely esetleg? De ott gondolom nem költenek rá ennyit. A tesóm párja felkerestr a helyi állatvédő szervezetet akik gyűjtést szerveztek, de még egy hónapra sem tudták fedezni a kutya költségeit. Bármilyen tanács?



2018. febr. 10. 18:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%

Nem kellett volna szaporítótól kutyát venni.

Szerintetek egy menhelyen fognak 60 ezer forintos tápot meg gyögyszert adni a kutyának, amikor kb sima kutyatápra alig van pénz?

A tesódék amikor megvették azt a kutyát, felelősséget vállaltak érte, most meg mikor kiderült, hogy beteg , akkor már nem kell nekik?

Amikor elhozták, gondolni kellett volna ilyenre is , mert benne van a pakliban.

2018. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
Kutyát az ember felelősséggel vesz magához. Persze, mondjon le róla, altassa el. Megteheti, bármit megtehet sajnos. Csak ezek után ne akarjon többet semmilyen állatot tartani. Megértem, hogy nehéz, hogy drága, nekem is van krónikus beteg kutyám és nem keresek jól, de az állattartás pénzbe kerül mindig! Bármikor lehet olyan betegség, baleset, amit kezelni kell. Ez nem úgy megy, hogyha beteg a kutya, ha műteni kell, bármi, akkor megy az utcára vagy a föld alá és majd jön a következő.
2018. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%
Hol vannak a híres állatbarátok, akik összedobnák a kutyának a gyógyszerre a pénzt?
2018. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

A kutyát kb 2-3 hónaposan fogadták be. Nem vették sehonnan az utcáról fogadták be. Szerintem erre senki nincs felkészülve, hogy havi 60 ezer egy kutya.

Amúgy 3-as nagyon igazad van. Sajnos csak az irogatás és mocskolódás megy, hogy mi az, hogy nem fizetnek? Ha lenne miből akkor fizetne. De a gyerekektől nem veheti el a pénzt, ez gondolom mindenkinél így van,a gyerek az első.2 gyerek van tesóméknál és jön a 3.

2018. febr. 10. 18:27
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Én szívesen utalok, amennyit tudok. Privátban írj kérdező.

Ezen kívül segítek írni állatvédő szervezeteknek, fajtamentésnek, segítek gyűjtés megszerzésében.

2018. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
51%

El kell altatni.

Aki pedig elkezd anyázni, annak ajánlom, vállalja át a havi 60 ezret a kutya élete végéig.

2018. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Emberek, azért legyetek már észnél! Nem normális aki itt fröcsög és ítélkezik a kérdező ismerőséről, gondolom egyikőtök se járt a cipőjében még, úgyhogy pofátok lapos. Elhiszem, hogy 60ezer baromi sok egy családban, ahol gyerekek is vannak. Egyáltalán nem támogatom se az altatást se a menhelyt, őszintén szólva ez nálam is patthelyzet lenne hiszen ami tőlem telik igyekszek mindent megtenni a kutyámért, de mint látjátok náluk elérkezett a határ, ha nincs pénz akkor nincs? Mit vártok, hogy a gyerekei szájából is kivegye a falatot? Vagy mondjon le a gyerekeiről mert a kutya gyógyszerét és tápját kell havonta fizetnie? Még vagy tizenvalahány évig?

Akinek akkora a pofája hogy felelősséggel így úgy és soha többé ne vállaljon állatot az vegye magához a kutyát, mert ha szaporítós kutya ha nem még a tenyésztőtől származó szűrt kutyáknál is beüthet ilyen betegség, félreállna a kicsi szátok ha ti is kifognátok egy ilyet. Nem mocskolódni kell hanem érdemben segíteni, ha már ti akkora állatvédőnek tartjátok magatokat. Magyarországon a családok 90%-a nem engedheti meg magának hosszú távon hogy havi 60ezret költsön a kutyájára, és mint látjátok itt még csak nem is a nem akarás miatt került feltevésre a kérdés, hanem mert elfogyott a pénz. Jó hogy nem azt várjátok hogy milliós hiteleket vegyen fel erre, eszem megáll...


Kérdező, esetlegesen egy másik állatorvos tanácsát ki lehetne kérni a kutya gyógyszereivel és tápjával kapcsolatban. Nem tudom milyen problémája van, nekem van egy maine coon keverék cicám akit kidobtak az utcára mert genetikailag öröklődő gyomorérzékenysége van, szó szerint fél évesen fél kilós volt és fosott mint állat, így kidobták az előző gazdái tél közepén. Neki is ajánlott az állatorvos millió gyógyszert, gyógytápot, gyomorkímélő diétát, egyik se jött be, akkor ajánlotta hogy keressek olyan tápokat amiknek az összetevői "székrekedést" okoznak normális állatoknál. Egy ilyen olcsóbb táppal sikerült megfogni a hasát, majd fél éven át váltottam fájdalmasan lassan normálisabb tápra. Nem tudom nálatok milyen típusú a gond, de egy kérdést megér más állatorvosnál is.

2018. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Le tudnád írni kérdező milyen betegségről van szó? Megkérdezem a mi állatorvosunkat hogy mit gondol, mit lehetne csinálni.
2018. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Pontosan én sem tudom mi a baja csak, hogy az emésztésével van valami és ha nem kapja a gyógyszert nem szívódik fel a táplálék, megy a hasa és hány.
2018. febr. 10. 18:35
 10/34 anonim ***** válasza:
36%
Valami más jellegű érzelmi probléma lehet a húgod családjában, amikor nem tud dönteni egy befogadott kutya és a saját gyerekei érdeke és szempontja közül.
2018. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!