Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek, hogy könnyebb...

Hogyan segítsek, hogy könnyebben túltegye magát a kutyája elvesztésén?

Figyelt kérdés

Barátomnak 2 napja altatták el a kutyusát, mert már nagyon beteg és nem lehetett rajta segíteni. 17 éves volt a kutyus, ebből 12-t a barátomékkal töltött, szóval érthető, hogy a szívükhöz nőtt.

Szegény nagyon maga alatt van és nem tudom, hogy segítsek. Úgy érzem, hogy a sok ölelés és a vigazstaló szavak nem elegek. Mit tehetnék?



2018. febr. 1. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd békén. Kiborîtó, mikor nem lehet gyàszolni sem, mert elvárják, hogy vidám pofát vágjak. Ne vígasztalj, ne vidíts, csak hagyd békén. Idővel jobban lesz, addig viszont ne kelljen már jókedvet tettetnie.
2018. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Jah, tegyél úgy, mintha mi sem történt volna, hagyd, hogy magában feldolgozza a dolgot. Esetleg menjetek el valami közös programra, ha el szeretnéd terelni a gondolatait.
2018. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1-es nem azt várom, hogy vidám legyen, de rossz látni, hogy kisírt és kialvatlan fejjel járkál. Persze, hogy próbálom vigasztalni

#2-es a program jó ötlet, köszi

2018. febr. 1. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

"de rossz látni, hogy kisírt és kialvatlan fejjel járkál."


A gyász márcsak ilyen...


Idővel jobb lesz neki, hagyd gyászolni. Kérdezd meg, tudsz-e segíteni, és biztosítsd, hogy hozzád bármikor fordulhat. Ennyi.

2018. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3as köszönöm, mondtam neki, hogy számíthat rám, meg tegnap is hagytam sírdogálni, csak megöleltem és simogattam a hátát.
2018. febr. 1. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Kutyát ne hozd szóba, 2 napja történt,még nem dolgozta fel. Lehet egy hónapig ilyen állapotban lesz. Gyászt mindenki máshogy dolgozza fel.


Én kutyusom 16 lesz, tudom bármikor eljöhet az idő.. Nekem egy darabig biztos semmi kedvem nem lenne sehova menni ez fix. Az lenne a jó ha békén hagynának.

Egy darabig nem bírnám magam jól érezni sehogy sem,hiszen egy családtagomat veszteném el.


Most hagyd egy pár napig aztán hívd vmi közös programra,ahol a kutyát ne hozd fel te.


Nekünk első kutyánkat kellett 7 évesen daganat miatt elaltatni,nincs rosszabb mint a frissen elvesztett kutyáról faggatnak jó pár hónapig mindig elbőgtem magam ha róla kérdeztek,akár sétánál más kutyások akár bárhol.

2018. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit, azonkívül, hogy mellette vagy, ha igényli.

A gyászt mindenkinek saját magának kell feldolgoznia.

2018. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hozom szóba a kutyát, mellette vagyok, mert ezt viszont igényli.

2018. febr. 1. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!