Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyámat, hogy sétálás közben ne akarjon oda menni másokhoz és ne akarjon idegenekre felugrálni?

Figyelt kérdés

Sétálás közben ha már távolról meglát valakit akkor elkezd húzni mert ő oda akar menni hozzá.

Vagy ha valaki mellett elmegyünk fel akar ugrani rá.

És ha egy olyan kerítés mellett megyünk el ami mögött kutya van akkor is oda akar húzni.


Amstaff kutyáról van szó. 4 és fél hónapos


2018. febr. 15. 07:55
 1/7 Alain Delon ***** válasza:
9%
Kinövi. A kiskutyák ilyenek.
2018. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú, hát remélem, hogy kinövi!! :)
2018. febr. 15. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Magától nem növi ki. Erről le kell nevelned. De ha még ez sem megy, nagyon javaslom, hogy keress fel kutyaiskolát, mert így nem fogod tudni a behívását sem csinálni vagy agresszióról letiltani sem.
2018. febr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Senki sem mondta,hogy nem megy neki,kedves utolsó :) Csak tanácsot kért. És mit értesz az alatt,hogy ez sem? Miért,még mi nem megy neki? :)

Kérdező: Tényleg le kell szoktatni róla. Biztosan menni fog,mi is ezen dolgozunk éppen,és szépen haladunk. De persze elveszti az érdeklődését az emberek,illetve a körülötte levő dolgok iránt,előbb-utóbb leszokik róla,de jobb,ha inkább megneveled,mert akkor lesz biztos. :)

2018. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd oda semmiképp, ha húz akkor sem! Én úgy csináltam, felekertem a pórázt a kezemre,úgy,hogy a kutya a lábam mellé kerűljön és úgy sétáltam vele ameddig meg nem tanulta, a láb melletti sétát.
2018. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

En is ugy csinalom, rovid porazon vezetem.

De akkor is huz, most még vissza tudom tartani, de nem akarom hogy 40 kilosan is ezt csinalja mert akkor mar nem menne olyan konnyen!

2018. febr. 18. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnél az váltbe hogy felveszem egy 4,5 hós amstaff még nem olyan nagy hogy ne tud felkapni. Kb a 10 fel kapas utan rájött hogy miért felvettem leteszem és szépen viselkedik. Már csak akkor morog mellettem ha érzi hogy nem szimpi az az ember( nem jó környéken lakunk). Másik kutyához csak úgy enged oda ha mindkettő pórázon van.

Sajnos néhány idős nem foglalkozik ezzel. Főleg a fajtája miatt is nevelned kell mert hát sok a rossz májú.

Azt is probáld ki hogy a masik irányba indulsz vele. Javaslom a hámot ha nem az van neki sokkal könyebb felkapni. Kutyasuli jó dolog de ha nincs rá szükség nem muszaj. Póráznélkül akkor legyen ha vannak más kutyák is mert elvinják a figyelmét pl a cicákrol mas emberekről( de majd akkor ha szépen viselkedik alap engedelmességet tudja és betudod hívni) a legjobb ezt olyan helyen kipróbálni ahol nem lehet baja egy elkerített rész ha van rá lehetőséged. Jó kutyázást!

2018. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!