Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik 5-6 kutyát is tartanak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
őszintén irigylem őket, én tizet tartok.
2018. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha megfelelően tartják, akkor irigylem őket, hogy ennyi idejük (és pénzük) van. Én mindig azt mondtam, hogy háromnál többet sosem tartanék. Ezt most is így gondolom. Most négy van.
2018. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénze, ideje, helye, akkor jó, hogy ennyi állatról tud gondoskodni.

Ha viszont nem adottak a feltételek, akkor mérges leszek, hogy minek kellett ennyi, amikor egyet se tudna normálisan ellátni.

2018. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagok!
2018. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogyan tartja. Ha panelban, azt mondanám elmebeteg állatkínzó. Ha kertes házban, rendes körülmények között, rendszeresen foglalkozva velük úgy, hogy a szomszédait sem zavarja, azt, hogy szereti a kutyáit és intelligens ember, és valószínűleg minden idejét és pénzét az állataira szánja.
2018. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak trénert ismerek, aki tényleg "elbír" ennyi kutyával, azaz mindegyiknek meg tud adni mindent, a foglalkozást is beleértve, de hát neki ez a foglalkozása:). Én nem tudom elképzelni, hogy akár 3-at is lelkiismeretesen elvállalhatnék, de hát mindenki más.
2018. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azt, hogy vagy tenyésztő, ha fajtatiszta kutyái vannak, vagy állatmentő, ha inkább keverékek. Semmi baj nincs akkor sem, ha egyik sem a kettő közül, amíg a kutyák rendesen vannak tartva, gondoskodnak az igényeikről. Az sem mindegy, egyedül van-e a gazdi ennyi kutyára, vagy esetleg egy pár vagy család tart ennyit. Ha már pár van, akkor 3-3 kutya jut egy emberre, annyival pedig már el lehet bírni.
2018. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint az 1-es, én is őszintén irigylem azokat, akik megtehetik hogy csak 5-6 kutyát tartsanak, mert nekem is 10 kutyám van.Imádom őket, de rengetegbe kerülnek.

És nem azért tartok ennyit, mert felelőtlen, igénytelen, stb.vagyok, hanem pont a felelőtlen, lelketlen szemét emberek miatt van ennyi kutyám.

Ugyanis mindet befogadtam, mert kidobták őket, mások elmentek mellettük, mert elég nekik egy dédelgetett kutyuska, de az is fajtiszta legyen!

Én meg összeszedtem a betegm megkínzott, csontsovány kutyát is, hazahoztam, etettem, gyógyíttattam, szerettem, gazdát kerestem.De ilyen kutya nem igazán kell senkinek, mert keverék.Menhely tele, nem vette be.

Végül maradt, addigra már engem tekintett gazdájának, az udvaromat otthonának.

Mások felelőtlensége miatt vagyok ilyen, kedves kérdező!És még kérdezed, mit gondolnak mások az ilyenekről?Nevetséges a kérdésed.

Ivartalanítva lettek, nem akarok kiskutyákat.

Aki megveszi, nem tartja őket jól, arról megvan a véleményem.De ha szereti, megadja neki amit kell, arról csak az a véleményem, állatszerető ember.

De ez egy hosszú téma, aki belekeveredik az állatvédelembe, az sokat tudna erről írni.

2018. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akinek 5 van, de neki ez a munkája is. Tehát ott megfelelően vannak tartva, megfelelő területen.

Amúgy szerintem sajnos sok embernek nem kéne ennyi kutya, mert nem alkalmas rá...

2018. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor konkrét példaként nálunk 5 van. 5 emberre jutnak (3 tini, 2 felnőtt).

Kezdtünk eggyel, aki egy kóbor kutya által Apukám munkahelyén született(agár-foxi szerű keverék), aztán jött egy másik, akit elaltattak volna (kísérleti kutya volt, beagle), a 3. leszerelt rendőrkutya (nj), a 4. beszökött a kertünkbe(border mix), az 5.-et a sulink előtt találtuk(talán csivava mix). A találtakat kivétel nélkül hirdettük, de egyiket sem fogadta be senki, szóval úgy voltunk vele, hogy ahol elfér x, ott elfér x+1 is.

Mi viszonylag szerencsés helyzetben vagyunk. Apukám vadász, így ha ott pl. egy-egy nevelt fácán, vagy ilyesmi elpusztul, azt elhozhatja a kutyáknak. Ezenkívül pedig barfozunk, és így elég olcsón kijövünk.

Mindannyian kinti-bentiek. A kertbe nyíló ajtó folyosóján vannak a fekhelyeik, ezenkívül kint is vannak kutyaházak. Télen rendszerint bent alszanak, nyáron meg ahol akarnak. A ház földszinti részére korlátozott bejárásuk van, az emeletre nem mehetnek. Kanapéra, fotelba stb. csak engedéllyel mehetnek fel.

Most le fogtok pontozni, de séta "csak" 2 naponta van. A kertben általában jól elvannak, ha meg sétálni megyünk, akkor nem a környező utcákba megyünk, mert itt az emberek 40 %-a cseszik pórázt adni a neveletlen kutyájukra, így inkább kocsival kimegyünk a határba.

Mindannyian ivartalanok, 3 lány-2 fiú. A beagle 13, az nj 11, az agár mix 10, a border keverék 7, a csivava keverék 5 éves. Az állatorvosi látogatások sokat dobnak a költségeken, csak az évi oltások 50 ezer körül szoktak lenni. Viszont hál' az égnek bem betegesek.

2018. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!