Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát szeretnék de nem...

Csivavát szeretnék de nem lehet mert a tesómnak 2 kutyája van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

8 éves koromban beleszerettem a csivikbe fél éve felcsillamt a remény hogy végre a körölmények lehetővé teszik. Gyüjtöttem az árát néztem a tenyésztőket.

Majd jött a pillanat a költözés pillanata mikor apum a húgom és én össze költöztünk akkor derűlt ki hogy a húgom 3 kutyáthoz köztük egy hasas.

Végul a vemhes kutya vissza került anyámhoz. De a másik kettő maradt.

A két kutya közül az egyik hozzám járbe aludni ezért a húgom úgy döntött ő az én kutyám lese visszi enni se adnrki csak a masiknak.

Én már a költözés elött mondtam apámnak hogy akkor végre lehrt saját kutyám.

De így a kettő mellé nem mit tehetek?

Panel lakasban lakunk. A lakás rendelete szerint 1nagy vagy 2 közepes vagy 3 kicsi vagy 1 és kicsi vagy 1 kicsi és közepes kutya lehrt.

Tehat 3 csak akkor ha kiszestűek de ők közepesek


2018. febr. 18. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Patt helyzet, nagyon tudlak sajnálni az miatt hogy húgod személyében ilyen emberrel kell együtt élj. Mi az hogy hozzád jár be a kutya és onnantól kezdve nem eteti nem sétáltatja? Azért álljon már meg a menet, én biztos megmondanám neki a magamét hogyha ő hozta a kutyát ő a felelős érte. Az már más téma hogy nem vártam volna el hogy a már meglévő kutyáit ne hozza magával, hiszen családtagok, viszont nem fair hogy hozott két kutyát, amivel elvette előled a lehetőséget úgy, hogy abból az egyikre minimum nem tart igényt. Kereshetett volna neki új gazdát ha úgy gondolja nem akar gondoskodni róla így lehetett volna neked is kutyád.

Ezt azért mindenképpen meg kéne beszéld vele. Gondolom ha rádsózta a kutyát azért szereted és gondoskodsz róla, nem tudom milyen mélységű a viszony vele.

2018. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
12%
Senki sem eenőrzi ezeket, de egy panelban két közepes testű kutyát tartni is kínzás. Nem elég nekik az a napi 2x10 perc mozgás. Majd lesz kutyád, ha külön élsz, saját lakasban, addig is szeresd azt, amelyik nálad alszik. :) Gondolom azért alszik nálad, mert hozzád kötődik, viszonozd a szeretetét, nem fogsz kevesebb szeretetet és örömöt kapni tőle, mint egy csivavától.
2018. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Hàny éves vagy? A hugodnak minek ennyi kutya ha nem is foglalkozik velük? És miért költözött oda ha eddig külön élt? Én semmiképp nem vennék oda csivit két neveletlen kutya mellé.
2018. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Megoldások:

- vagy elfogadod a neked adott kutyát, és törődsz vele;

- vagy megpróbálod jó helyre elajándékozni, és akkor máris csak egy kutya marad.

2018. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Tudtommal a rendelet nem írthatja felül a törvényt, ami pedig négyzetméterre korlátozza a kutyák számát. Nézz utána :)


A tesvéred pedig 2 kutyával jött, mindkettő az övé is marad.... Nincs ilyen, hogy úgy döntött a tied.

2018. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Még a szomszéd beleegyezését sem kell kikérni!

2018. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

#6 vagyok.Szóval viheted a csivavát és senki nem tilthatja meg! 😉

Arra viszont készülj fel,hogy kis méregzsák lesz a csivi a fajtából eredően (tapasztalat).😃😃😃

2018. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

A nővéreddel beszéld meg a helyzetet. Az ő kutyájának gondolom elég szarul esik, hogy elpasszolta neked. Miből állna a nővérednek megetetni a SAJÁT KUTYÁJÁT? Ez a szememben pont olyan, mintha az utcára rakta volna ki, mert az mostantól nem az övé. Ilyen nincs. Ha ezt nem képes felfogni, előkeresed a kutya papírjait, és szépen megmutatod neki a szerződéseket, amin rajta van, hogy ki a törvényes tulaj.

Egyébként milyen fajta az a 2 kutya? Jól kijönnének egy csivavával? A csivik általában nem szeretik a többi kutyát, nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz, féltékenyek.

2018. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Keverékek. Szeretem igen de nekem túlnagy ill nem úgy van nevelve nyáron akartam csivit mert akkor sokkal több a szabad időm és úgy neveltem volna hogy betudjsk ülni vele pl kávézni meg a rendes viselkedésre picikorától. Ő már ahoz idős és nagy is. Ha még kicsi kölyök lenne meg kistestű nem lenne ekkora gond.

Én úgy tudom 6 szabad nm re egy kutya.

De apa miatt nem lehet 3 annyit mond oldjuk meg a másik kutyát apa sétáltattja meg neki örül ha gaza jon nem a húgomnak.

Ő csak azert akart kutyát hogy menőzzön

2018. febr. 19. 09:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak menőzésből kellet a kutya és nem foglalkozik velük, akkor el kell őket ajándékozni.


Amúgy bocs ha nem így van, de te sem vagy különb, mert szerintem neked is csak villogásból kell csivava, "beülni kávézgatni" meg táskában hurcolgatni, mert kicsi.


Elárulom, két nagyobb kutya mellett így a 0,5 kg-s csivava egy napot nem fog megélni, mert... a nagyok rátaposnak, fellökik, agyoncsapják (puszta játékból), féltékenységből mondjuk megharapják (már egy odakapás is okozhat súlyos sérülést), meg még sorolhatnám... Másból sem fog állni a csivi élete, csak a "menekülésből"...

2018. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!