Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig hisztizett a kutyátok...

Meddig hisztizett a kutyátok ha új helyre/kikerült?

Figyelt kérdés
Allergiás családtag költözik hozzánk ezért a garázsba kerül. Fokozatosan szoktatjuk kb 1 hete, de még megy a hiszti. Hétvégén jön a rokon és pár hónapig marad.

2018. febr. 21. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Addig fog “hisztizni” míg bele nem törődik, hogy minden ok nélkül (ő nem volt “rossz”) kiraktad őt a falkából. Ti bent, ő kint egyedül. Amikor ebbe beletörődik, akkor összetörik, és nem “hisztizik” tovább.
2018. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Na ja, nekem is ez a kedvencem, úgy csinál mindenki, mintha az állat agyatlan érzéketlen robot lenne, amit csak át kell türelmesen programozni :D

Ő csak azt látja, hogy nem csinált semmi rosszat, de te bünteted. Mert neki ez büntetés.

Hosszú távon ti fogjátok megszívni, mert nem kevés viselkedésbeli problémára számíthattok ilyen akciókkal a jövőben, összezavarjátok teljesen az ebet.

Remélem létfontosságú annak a rokonnak az ödacuccolás, ha már így kitol mindenkivel :)

2018. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen létfontosságú.
2018. febr. 21. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

20 év kutyatartás után, egy betegség következményeként én is allergiás lettem a kutya-macska szőrre és a háztartási porra, de keményen.

Mindezt úgy, hogy 2 kutyám és 3 macskám van.

Természetesen (!!!) nem zártam őket sehova, nem adtam oda őket senkinek, hanem allergia gyógyszert szedek és semmi problémánk azóta.

Vannak már olyan szerek, amiknek semmilyen mellékhatásuk nincs és recept nélkül is kaphatóak:

- cetirizin (gyári nevén Cetirizin, Parlazin, Revicet, Zyrtec)

- loratadin (gyári néven Clarina, Claritine, Erolin, Loratadin)


Nekem nincs az a rokon, akiért a kutyámat kizárnám.

A rokon is szedjen allergia elleni szert és nem lesz semmi gondja.

Nem kell tartósan a kutyával egy légtérben tartózkodnia, attól meg, hogy keresztül megy az előszobán a vécére, nem lesz allergiás rohama.

De legjobb lenne, ha elajándékoznátok a szerencsétlen kutyát egy olyan helyre, ahol a bánatát, panaszát nem "hisztiként" fogják fel és lelkük is van hozzá.

2018. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze már ajandekozzuk is
2018. febr. 21. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Pedig megtehetnétek!

Jobb helyen lenne, mint nálatok, akik kicsapják a garázsba, amikor eddig nem erre lett szocializálva, hanem családtag volt (talán).

Teljesen meg van zavarodva szerencsétlen.

2018. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úristen mintha megvertük volna és egy zsákban a folyóba döntik volna.... Jézusom. Amúgy is kinti kutya lesz, csak mivel az első tele és nem növesztett bundát eddig bent volt. Attól, hogy valakinek kinti kutyája van nem azt jelenti, hogy leszarja.... Mondjuk nálatok lehet...
2018. febr. 22. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne csodálkozz, kérdező. Mára a kutya vette át a gyerek helyét. Utóbbit senki sem akar. Ők megkapták az esélyt a boldogulásra a szüleiktől, de továbbadni nem akarják. Inkább kutyát tartanak, így élik ki a nevelési ösztönüket ami (tetszik, vagy sem) mindenkiben jelen van.

Festi magát, aki nálam jobban szereti a kutyákat, de nekem is az agyamra megy ez a nagy átfordulás. Mára csak az a "felelős kutyatulajdonos", aki a négy fal közt tartja a kedvencét.

2018. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!