Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám magammal vinni?

Hogyan tudnám magammal vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy fél éves Golden Retriever kutyusom Lucy.

Lucy nagyon játékos, szeretetteljes, kíváncsi, vadóc és rengeteget mozogna. (mint általában a goldiek) Senkinek nem kellett amikor kis kutya volt és ingyen nekem ajándékozták egy kedves barátomék, mert tudták hogy régóta szeretnék egy csöppséget. Jelenleg kertes házban élek de el fogok költözni egy nagy városba. Az lenne a problémám hogy lakásba költözök. Nem tudom mennyire lenne az jó Lucynak ha magammal rángatnám egy panelbe. De menhelyre nem fogom adni, sőt senkinek mert a lelki társam. Ha nagyon muszáj lenne valakinek odaadnom akkor se lenne rá ember. Tudtok valami módot rá hogy hogyan lehetne megkönnyebbíteni majd a panelbe költözést? Hogyan lehetne egy 1 éves kutyust szobatisztaságra nevelni? (mire kiköltözök betölti az 1. életévét) Esetleg ha van valakinek nagyobb kutyusa panelben ő hogyan viseli? Vagy megszokta? Szerintetek bánná valami a lakásban ha beköltözne? Ezt úgy értem hogy esélyes hogy szétrágcsál valamit ami elérhető helyen van nem? Mert az udvaron az rendben van hogy gallyakat hordozgat, az senkinek nem fáj de egy lakásba! Mennyit viszitek le pisilni naponta? Kérlek osszatok meg velem tippeket és trükköket. :)



2018. febr. 24. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Kezd el egy nap sokszor setalni vinni. Állítsd be a rutint már most. Így megszokja, hogy mikor mehettek ki pisilni.
2018. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebben meg fogja szokni a szobatisztaságot, mint egy kölyökkutya.

Kezdd el már most ahhoz a napirendhez szoktatni, ahogy várhatóan a panelben fogsz élni. Napi minimális 3 séta kell neki, de inkább 4. Ebből 2-3 rövidebb, és egy 1-2 órás, ahol alaposan elfáradhat, játszhat más kutyákkal.

Pl. napirend egy csak lakásban élő kutyának:

- reggel 6-6.20 séta

- du. 3-fél 4 séta

- este 6-fél 8 nagy séta

- este 10 után egy rövid pisiszünet

Ez persze csak egy minta, nyilván függ a te időbeosztásodtól, életviteledtől. 8, max. 9 óránál több lehetőleg ne teljen el séta nélkül.

Előfordulhat szétrágcsálás is, veszélyes és értékes dolgokat nem szabad elölhagyni. Ha nagyon rombol, akkor kevés a lefárasztás, ilyenkor emelni kell a séta mennyiségén és/vagy minőségén (agyi lefárasztás, tanítás is kell, a mozgás mellett).

2018. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

2. válaszoló

Igen valahogy én is így gondoltam, köszönöm hogy írtál példát :)

2018. febr. 25. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!