Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita, dalmata, border...

Japán akita, dalmata, border collie vagy labrador? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Panel lakásba, napi 4x45 perc séta(felnőttként), első hónapokban mindig lenne itthon vki vele. Lenne egy társa is, idősödő kutyusom személyében.

2018. febr. 26. 03:24
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

A leirasod alapjan egy Labrador tokeletes valasztas lehet. A dalmata nagy mozgasigenyu sok foglalkozast igenylo kutya csakugy mint a B.Collie. Akitat semmikepp se kozel 50 kilos igen dominans massziv kutya, aki igen komoly kihivast tamaszt a gazdikkal szemben.


Oszinte leszek, az a baj, hogy ugy erzem te magad sem tudod pontosan mit szeretnel(meg az sem egyertelmu, kozepes vagy nagy kutyat szeretnel, rovid vagy hosszu szorut). Bedobtal 4 szinte teljesen eltero kutyafajtat, amik kb lefedik a kutya tulajdonsagok es szemelyisegek "szelsosegeit". Ha oszinten meg tudod valaszolni, pontosan mit varsz a kutyatol es te mit tudsz aldozni ennek az oltaran (mert ugye nem 1-2 evrol, hanem jo esetben 10-12 evrol minimum beszelunk, MINDEN EGYES NAP). Aztan mit bir el a csalad. Mindenki akarja-e? Ha igen akkor ki mennyire tudja ebbol kivenni a reszet, ha nem akkor meg hagyni kell. Lehet egy macskaval jobban jarnal, ok inkabb szeretni valo "szobadiszek".

2018. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Szőr mindegy, méretre középnagy. Társnak szeretném, családi kutyának és a kutyusom társának.

Azt szeretném, hogy barátságos, kedves, játékos, megbízható, családcentrikus és alkalmazkodó kutyus legyen.

Más fajtát is ajánlhattok, még nem döntöttem.

2018. febr. 26. 17:53
 13/40 anonim ***** válasza:

-Whipet (esetleg agar), imadni valoak nem sok seta kell nekik (de azert kell, hamar kifutjak magukat) igazi csaladi kutyak. Nyilvan nyuzni nem lehet (itt elsosorban kisgyerekre gondolok), mint a legtobb kutyat.

-Tovabbra is ott a labrador (szerintem nektek a legtokeletesebb valasztas).

2018. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A lakás nem gond a labinak? Nem fog szomorú lenni? Mert mégegy ilyet nem bírok ki, hogy el kelljen vitetni, mert szenved...
2018. febr. 26. 19:01
 15/40 anonim ***** válasza:

Nem dehogy. Nekem 2 kutyam van es abbol az egyik erosen Labrador keverek. Reggel a parom 1 oraban futtatja velem pedig delutan van kinn megegyszer ennyit az esti biosetara mar ugy kell noszogatni (ezek igen aktiv 1-1.5 orak), mert lusta megmozdulni. Viszont imad velunk hevereszni, meg simogattatni magat egy tunder. AMire naluk figyelni kell, hogy ehenkoraszok. Nagyon konyu tuletetni oket es hizekonyak is.


Erdemes jo helyrol beszerezni, mert sajnos a labi divatos es tulszaporitott/tenyesztett fajta. Nezz utana jol.


Jo kutyazast.

2018. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
A Border is pont olyan munka kutya.
2018. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Esetleg a sima Collie? :)
2018. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Esetleg Sheltie. AZ olyan mint a Collie csak pici kiadasban, viszont a terelo kutyak tudnak ugatosak lenni es ebben a Sheltie sem kepez kivetelt.
2018. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Szerintem labrador lesz:)

De még a dalmata nagyon szúr:)

2018. febr. 27. 10:33
 20/40 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a labrador sosem jött be; nagyon hajlamos a hízásra, és sok marha azt hiszi, hogy tanítani, nevelni sem kell, hiszen a filmekben is olyan tündériek... 10 labiból 6-7 nekünktámad, ha találkozunk. :/ Agyonszaporított fajta ő is, szegényt megtalálták a szapisok.

Én dalmatát vennék, imádom a formáját, a színét, a habitusát, a mozgását.

2018. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!