Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita, dalmata, border...

Japán akita, dalmata, border collie vagy labrador? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Panel lakásba, napi 4x45 perc séta(felnőttként), első hónapokban mindig lenne itthon vki vele. Lenne egy társa is, idősödő kutyusom személyében.

2018. febr. 26. 03:24
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:)
2018. febr. 28. 17:00
 22/40 anonim ***** válasza:
18%
A labradort mondtam volna, aztán elolvastam, hogy panelba szeretnétek. Nagytestű kutyák így sajnos kiesnek.
2018. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
#22 miért?
2018. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
13%
Nagytestű kutya kertes házba való, nem panelbe.
2018. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
71%

Marhaság.

Akármekkora kutyát lehet lakásban tartani, ha ki vannak elégítve a szükségletei. Munkatársamnak 3 német dogja van egy 2 szobás lakásban. Egészségesek, boldogok és még a s.ük is körbe van nyalva.

A kicsi kutya kicsapva a kertbe biztos szimpatikusabb... :|

2018. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

3 német dog?? De szép látvány lehet:)

Dalmatánál maradtam amúgy:)

Köszi a válaszokat:)

2018. febr. 28. 20:25
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen! :)

Gyönyörű az a 3 kutya. Szegény nőnek cisztás fibrózis miatt soha nem lehetett gyereke, úgyhogy ő kipótolta ezt a hatalmas, birkatütelmű ebzeteivel. ^^

2018. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
36%
#25: Én nem mondtam, hogy a kistermetű kutya udvarra való. Nem tudom miből vontad le ezt a következtetést? Az tény, hogy a nagytestű kutyák nagyobb teret is igényelnek, ezért nem célszerű őket panelban, a négy fal között tartani. Erre kifejezetten a kis termetű fajták valók. Az állatkertekben sem véletlenül van az, hogy bizonyos állatoknak biztosítani kell a megfelelő méretű kifutót (ezt törvényileg szabályozva van), pedig persze, ők is ellennének feleannyi helyen is, csak nem jó az nekik.
2018. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is van ilyen ismerősöm, csak ő 5 kistestű kutyát tart és el vannak kényeztetve, mint a fene. Van is velük baja bőven.

#28: Nem érted a lényeget. Nem a kifutóról van szó, ahol mozogni kell. Mozogni kint a réten kell a kutyáknak, meg séta közben. Ha megfelelően emle van mozgatva, akkor meg nem mindegy, hogy hol alszik?

2018. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan.

Mindegy, mekkora a lakás, ha a kutyát kimozgatják, jól etetik, foglalkoznak vele.

Az állatkert pont nem jó példa; egy vadállatnak nincs szüksége emberi közelségre, kapcsolatra. Egy vadállatnak az életterét próbálják leutánozni (már ahol... Én minden tengeri emlőst tartó akváriumot bezárnék, borzasztó ami ott folyik).

Egy kutya boldogsághoz kell egy gazda, táplálék, víz és sok foglalkozás. Egy hajléktalan kutyája is boldog, hiszen a gazdival élhet.

2018. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!