Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita, dalmata, border...

Japán akita, dalmata, border collie vagy labrador? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Panel lakásba, napi 4x45 perc séta(felnőttként), első hónapokban mindig lenne itthon vki vele. Lenne egy társa is, idősödő kutyusom személyében.

2018. febr. 26. 03:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
18%
Én értem, de egy panelban a nagytestű kutya egyszerűen meg sem bír mozdulni, mert nincs annyi hely a lakásban, folyton útban lesz, nem tud hova félrevonulni. A kistestű kutya az teljesen más ilyen szempontból, nekik sokkal több helyük van a termetüknél fogva és simán fel tudnak menni a bútorzatra is.
2018. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
88%

Jó választás a dalmata.

Azért azt szeretném ideírni, hátha lesz valami haszna, akár későbbiekben, hogy a border collie egy iszonyat aktív kutya. Nagyon intelligens, és mozgásigénye is hatalmas van, és szeret feladatokat megoldani. Ha ezt nem csinálhatja, szenved. A te helyzetedben én úgy érzem, hogy a border túl aktív lenne a másik kutyusod mellé, mivel ő már idősebb. Ezáltal a border ott kicsit "sok" lenne.

2018. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, már rájöttem közben, hogy hiába kb egyméret a kutyusommal, jobban zavarná, mintha egy nagyobb, de nyugisabb kutyával lenne.

2018. márc. 1. 08:42
 34/40 anonim ***** válasza:

Azt azért ugye tudod, hogy nem csak 40 m2-es panelok léteznek?

Kérdező, szerintem is jó választás a dalmata, de nagyon figyelj oda, honnan hozod. Ha lehetőség van rá, a kiválasztott kicsit is teszteld le siketségre.

2018. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nekünk 86m²

2018. márc. 1. 10:32
 36/40 anonim ***** válasza:
86m^2-es panel? :o Én egészen idáig azt hittem, hogy max. 4 kisszobás panelről beszélünk, de akkor mea culpa.
2018. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ez esetben viszont akkor visszatérnék oda, hogy én a labradort ajánlom. :) Megbízható, lojális kutya és könnyen tanítható mindenre.
2018. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Vannak nagyobbak is:D
2018. márc. 2. 11:12
 39/40 Noncsi82 ***** válasza:
Collie-t azt abszolút nem ajánlom!Neki ennél több kell!
2018. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Az akita egy nagyon makacs fajta, aki csak addig tanul amígérdekes számára. Ha úgynézzük nincs nagy mozgás igénye. Mondjuk kinek mi a sok mozgás. Nekem volt japán akitám. Heti egyszer 30-40 km-es túra, a többi nap udvarban fársztottam és kocogtam vele az erdőben pár km-t. S ezt úgy, hogy kinti kutyus volt. Nyáron viszont nem igényel annyi mozgást, a hatalmas meleg miatt. De a hűvösebb napokon rettenetesen le kell fárasztani nyáron is, különben szétszed mindent. Nagyon értelmesek. Ha megígérsz neki valamit, s nem az lesz bosszút fog állni. Én jártam így néhányszor.

Amúgy egészsége fantasztikus. Mi csak a kötelezők miatt mentünk dokihoz. Egyetlen egyszer volt babéziás a 15 éve alatt.


Tudtál azóta venni kutyust?

S ha igen milyen fajtát?

2022. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!