Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kéne a kutyámnak jobban...

Nem kéne a kutyámnak jobban bírnia a meleget, ha egyszer magyar fajta?

Figyelt kérdés
Mudim van. Mindenhol azt írják a fajtáról, hogy a magyar időjáráshoz szokott, meg hogy a juhászkutyáknak mindenféle időjárás mellett keményen kellett dolgozniuk, amihez a nagy meleg is hozzátartozik. De az én kutyám ilyenkor nem játszik, csak kullog mellettem. Normális ez, vagy sem? Dunára szoktunk ilyenkor menni, ott jól érzi magát, de most az árvíz miatt nem tudunk menni. :(
2010. jún. 8. 20:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem normális !

Egy mudinak bírnia kellene,ezt a meleget. Minden más kutya lelassul, meg fekszik az árnyékban, de a mudi imádja. Én 40 fokban szoktam futtatni.

Úgy vagyok vele, hogy látszik hogy utálja zilál, kedvtelen,lassú de ez egy olyan fajta aki a magyar nyárra lett tenyésztve, mi meg ugye magyarországon vagyunk.

Szerintem ülj biciklire és úgy futtasd kilométereken keresztül lehetőleg délben.BÍRNIA KELL, MERT EZ EGY MUDI.

Ne is foglalkozz a többi kutyással, csak azért élnek hogy téged és a kutyádat lenézzék.Nyilván tudatlanok, és nem értik meg hogy ez a kutya sokkal többre képes mint a többi eb.

2010. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem is mudim volt 12 évig. 8 évig rendszeresen jártunk terelni, kutyaiskolába, őrző-védő képzésre. A kutya, nevezzük nevén, Zselyke, utálta a meleget. 25 fokban már csak feküdt, semmit nem csinált, le volt lassulva. Ha nem volt feladat. Azonban ahogy szóltam neki, hogy gyere, megyünk suliba, ugyan nem ugrott, de jött, hogy mehetünk. Kint a suliban pedig le sem lehetett lőni, hiába volt negyven fok. Aztán ha épp nem akadt feladat, nem volt mivel elfoglalni magát, lefeküdt, aluudt, nyűglődött. És ahogy ismét akadt tennivaló, a kutya pattant és csinálta. Hát ilyen egy mudi. Attól, hogy magyar fajta, ő sem mazochista. nem fog rohangálni teljesen feleslegesen, céltalanul. Minek? A kutya az kutya, ha dolog van, teszi, ha meg nincs, akkor meg alszik. Én imádtam a mudimat, életem legjobb kutyája volt, kisegített a legrosszab bajokból is, túléltem vele sokmindent, és igaz, hogy több emberséget és becsületet meg hűséget találtam benne mint a legtöbb emberben, de mégiscsak egy kutya, és kutyaként is kell kezelni.
2010. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!