Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tartása drága?

Egy kutya tartása drága?

Figyelt kérdés
Pont most gondolkodtam rajta, hogy az én nagytestű kutyám tartása nagyon drága ( és itt most nem kérkedni szeretnék) de minőségi táp minden nap, ugye amit szétrág megjavíttatni mert kinti kitya de a kert egyik szegletéből a másik szegletéig mindent szétrágott a rágós korszakában, kutyaiskola, játékok, nállunk kéthetente kell pórázt cserélni,mert mindig szétrágja mert véletlen kinthagyom amikor sietnem kell. Lehet ti azt gondoljátok ez nevelési kérdés, de pl én viszem sétálni reggel és este, de attól még napközben nem vagyok otthon és rombol. A pórázokkal meg nagyon szeret játszani.

2018. febr. 27. 19:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
31%

Tavaly szeptember óta vezetek részletes ktgvetést, azóta a kutyákra költött havi átlagom 85e ft.

Hozzáteszem 6 kutyánk van, 4 nagytestű (30kg fölött), és sportolunk (tréning, verseny) velük. A számolt intervallumban az egyik kutyámnak volt két komoly műtétje (darabja 100e), ez kissé megemelte... illetve született egy almunk is, de az ő költségüket nem számoltam ebbe bele, mivel ez 1-2 évente fordul csak elő (igen, tenyésztő vagyok, eredmények, papírok, ahogy az illik), viszont az átlagos kajaktg-et ez is megnyomta. Az ez év végi átlag lesz majd szignifikáns, de elmondható, hogy nem olcsó hobbi.

2018. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!