Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A vizslám mérgezett...

S. O. S. A vizslám mérgezett kolbászt evett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bocsi,kicsit eltúloztam.Az úgy volt,hogy sétáltunk a mezőn, engedtem póráz nélkül futkosni.A közelünkben van egy rókaodú,már több éve van ott.Na,és valamelyk hülye ember kitett az odu mellé rengeteg kolbászt.Én persze nem vettem észre,mert a kutya általában km,ekkel elfut messzire szaglászni.Mikor észrevettem,hogy eszik valamit,ráordítottam,ő elugrott,akkor vettem észre a kolbászokat.Majdnem szívrohamot kaptam.Hazamentünk,és mot nem tudom mit tegyek.Lehet,hogy mérgezett volt,de remélem,csak valaki tandom odarakta.De sajnos valószínű hogy mérgezett.Már hányatni is próbáltam,de csak öklendezett,és visszanyelte.Mit csináljak???

2018. febr. 28. 16:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Vagyis, 2 és fél óra múlva még látta a röntgen a húsdarabot ami miatt gyomormetszést csináltak a kutyámnál. Bocs, hogy részben káosz volt az előző kommentem, csak felidegesít, ha valaki hazudik!
2018. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
"Itt van nem messze az orvos." De képtelenek voltatok átvinni - hát persze, az pénzbe kerül - de ha már göcsbe áll az egész kutya, és vért hány, tuti rohantok. Ami már teljesen késő... Pfff. Amúgy minek írtad ki a kérdést, gondoltad ingyen, távgyógyítással diagnosztizáljuk, és gyógyítjuk a kutyádat?!
2018. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáért felelősséget vállaltatok. Ebbe beletartozik az is, hogy ha csak a legkisebb gyanú is fennáll hogy az élete veszélyben van, akkor mindent meg kell tenni hogy segítsetek rajta.


Az, hogy hánytatod, nem számít - szakember segítsége kell, ő tudja hogy mi és hogyan kell csinálni, lehet hogy többet ártanál vele mint amennyi haszna lenne. (például tejjel itatás, emberi gyógyszer adása mind tilos, ha nem orvos mondja)


Igen, lehet hogy sima kolbász. Lehet hogy egy állatbarát etetni akarta, mert szereti a rókákat. D e az a bizonyos "DE" jelen van: lehet, hogy valóban mérgezett.


Ha jönnek a tünetek, akkor az azt jelenti, hogy baj van. Méregtől függően lehet hogy be sem tudtok már érni a rendelőbe, vagy már tehetetlen lesz az orvos.


Az én édesanyám sose lett volna ilyen felelőtlen, de ha igen, fütyültem volna rá hogy nem enged.

Szóltam volna szomszédnak, taxinak, legrosszabb esetben sajátkezűleg vittem volna be a kutyát egy talicskában ha baj van.


Húgod beteg? Sajnálom, remélem mihamarabb rendbejön. De a kutya is élőlény, valaki ott tudna maradni a húgoddal (ha olyan baja van amivel nem lehet egyedül hagyni, vagy kicsi), míg valaki más elszalad a kutyával.

2018. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként meg bocsi, vizsláról van szó? És nekem tűnt csak fel hogy "most kimentem hozzá és még semmi baja" mondatod alapján kit van A -20 FOKBAN?

Ha nem a méreg akkor a mai éjszaka elviszi azt garantálom.

2018. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! végre egy normális válasz...Nos,már 3 óra eltelt,semmi baja,ugrál,fut,fickándozik,mikor kimegyek hozzá.Amugy a házában pihen.Szerintetek jól van?Azaz már túl van a kritikus részén?Szerintem nem volt mérgezett.De hazajött apa,a biztonság kedvéét majd ő is figyelgeti,majd mikor este a faházban dolgozik.
2018. febr. 28. 17:55
 16/31 A kérdező kommentje:
Bocs az előttedlevőnek irtam.amugy a faház fűtve van,a háza bele van építve a faházba.Most ott bent megnéztem,15 fok van.
2018. febr. 28. 17:57
 17/31 anonim ***** válasza:
70%
Kolbászt megmérgezni nem lehet túl egyszerű hétköznapi ember számára hozzáférhető mérgekkel. A kolbászba tűket szoktak szúrni.
2018. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%
Ja, azt akartam mondani, hogy meg kéne nézni azokat a kolbászokat. Mármint a maradékot. Ha valamit csináltak vele, az szerintem látszani fog.
2018. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
A szokásos SOS kamuzós kérdező háborgatja a kedélyeket.
2018. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de ba tiéd a kutya akkor neked kell el innen orvoshoz. Azt már tudnod kellet volna mielőtt megvettétek hogy félre kell rakni p~nzt ha beteg lesz. És ha valami komoly baja lesz esetleg műteni kell akkor mi lesz? És attól hogy még most jól van az nem azt jelenti hogy reggelre nem hal meg vagy holnap estére. Felelőtlen vagy nagyon!
2018. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!