Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pit bull tartók, szakértők!...

Pit bull tartók, szakértők! Hogyan érjem el, hogy ne csak akkor figyeljen rám a kiskutyám, hogy ha ismerős területen vagyunk?

Figyelt kérdés

5 hónapos, kan kiskutyám van. Járunk oviba és majd suliba is fogunk!!


De ha idegen helyen vagyunk idegen emberek, kutyák között akkor egyszerűen figyelmen kívül hagy a kutyám ha szólok neki.

Másik problémám, hogy sétáltatás közben folyamatosan húz. Próbálom vele gyakorolni amiket olvastam.

Oviban is rákérdeztem de azt mondták, hogy majd erről is lesz szó az órákon.


2018. márc. 1. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Eddig mit próbáltál ennek a megoldására? Mit javasoltak a kutyasuliban?
2018. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Láb melletti setából ne engedj! Ez nem egy pár napos folyamat, főleg nem egy ilyen fajtánál, de nem szabad feladni. Ez a legjobb leírás, ami van róla:

[link]



A figyelem koncentralását tanulni kell. Nyugodt környezetben, tanítsd meg a "figyelj" parancsszót. Veszel elő jutifalit. A kutyameg akarja majd szerezni. Tartsd neki elérhető magasságban. Abban a pillanatban, hogy a szemedbe néz kimondod a parancs szót és odaadod a falatot. Ezt orrvérzésig lehet gyakorolni. A szemedbe nezés idejét is lehet egy kicsit növelni. Ez az első köre, hogy idegen környezetben is rád figyeljen. Hiszen ha rád se néz, hatat fordít neked a parancsaidnak sem fog engedelmeskedni. Kölyköknek még sok minden elvonja a figyelmét. Az elején egyszerű feladatokat kell ilyenkor adni ül,marad, pacsi. Egy idő után megtanulja, hogy minden helyzetben engedelmeskednie kell. A sok dícséret, jutifali sokat segít :)

2018. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Azért mondták, hogy ha nagyobb lesz, akkor majd megtanítják. A húzást ne engedd neki, de a kutyád még kölyök. Az új ingerek és szagok teljes mértékben lekötik, ami normális. Olyan mintha a kisgyereket berakod életében először az oviba. Minden új és azt se tudja, hogy hova kapjon, szocializációs szempontból nagyon jó döntés volt tőled a kutya ovi!

A húzást gyors irányváltással tudod kontrollálni, ha elkezd húzni, hirtelen fordíts hátat és indulj el határozottan másik irányba. Hülyének fognak nézni az emberek, mert kell pár perc, amíg leesik a kutyának, hogy miért nem haladtok.

Vagy ha nem válik be és ugyanúgy rángat, akkor szövet fojtó nyakörv és 1x - 2x ránts a kutyán. Az én kutyám elégé bunkó volt, mikor mentettem a gyepmesteri telepről, csak ez vált be és a két soros fojtó. Tegyük hozzá, akkor 8 hónapos agresszív kutya volt. Vagusdogs termékek örök élet és jó áron vannak, főleg bull típusú kutyáknak csinálnak masszív cuccokat, keress rájuk és nézz szét. Adnak tanácsot is, hogy mi lenne számotokra a megfelelő, hiszen amerikai bulldogot tenyésztenek, teljesen korrektek.

Ezeknek a kutyáknak sokszor nem elég a sima szövet vagy bőr nyakörv. Az én kutyám 1 éves sem volt, mikor a bőr nyakörvet elszakította, rá egy hónapra a bőr pórázát. Tőlük rendeltem, 8 éve megvan a nyakörve.

Sok sikert

2018. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!