Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire nem huseges kutyam van?!

Ennyire nem huseges kutyam van?!

Figyelt kérdés
Van egy 3 eves labrador kutyusom,eleg furcsa igazabol a termeszete ,iszonyatosan vad ,tobbszor is volt olyan alkalom hogy a csaladtagjaimbol par embert megmorgott mert be akartak csukni ..ugyanis azt tudni kell hogy ha kiengedem jatszani,szaladgalni az udvarra ki szaladgalja magat 2-3orat aztan vissza se akar menni ...persze elhiszem hogy nem jo kertecben lenni neki de ha muszaly akkor muszaly .Szoval a lenyeg hogy ugye be akartak csukni es megmorogta apukamat is nem egyszer ...testveremet is.Engem meg egyszer sem !Volt olyan hogy rosszat csinalt es kikapott akkor is volt hogy morgott az illetore ram egyszer sem,volt hogy jatszott a jatekjaval es a mamam oda ment es megmorogta pedig szepen beszelt is hozza ..eleg furcsa neha azert persze en is felve nyulok a jatekahoz.Az is furcsa hogy amikor az ocsem kijon jatszani hozza (persze en is ott vagyok)akkor engem konkretan leszar.Ez iszonyatosan bosszant ,hiszen betegsegeiben nem o apolta ,nem o eteti es nem o volt vele elete nagy reszeben hanem en!Ezert ritkan engedem hogy ki jojjon hozza ,mert ma is kinnt volt es nem is erdekeltem ot egy ido utan (marmint a kutyat)leultem gondolkodtam hogy mit rontottam el ?!Oda jon neha ..hozzam er es elmegy a tesomhoz..tobbszor volt ez .Egy ido utan viszont ma oda sem jott ..elmentem legugoltam az ajto ele ..odajott hozzam aztan megsimogattam es elment ..ott ultem egyedul lefekudt messzire hivta a tesom ,ram nezett aztan ra es odament hozza..elegem van lehet en viszem tulzasba ,nemtudom .Bocsesz ha kicsit hosszu lett ,de nem tudom mit tehetnek ?Tesom12/f En 16/l

2018. márc. 4. 20:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem gyárilag lesz hűséges. Azt ki kell tőle érdemelni.


A te kutyád neveletlen, de borzasztóan. Kutyasuli mihamarabb!!

2018. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Megis hogy erdemeljem ki?Mit tudnak ennek erdekeben tenni?Mindig oszentnten szeretettel foglalkozol vele es alltalaban (nekem)szot is fogad De viszont tenyleg iszonyatosan neveletlen...en is gondolkoztam a kutyasulin de nehez lenne oda cipelni mert mar eleg sokszor probaltam setalltatni a haz elott ,erdoben es mivel nagy testu allat pikk-pakk elhuz engem szoval minden alkalommal nagy izomlazzal ajandekozott meg reggelente ..szoval seta kilove.Apa a kocsiba nem engedi .Mi eleg messze lakunk a kutyasulitol sot iszonyatosan messze ..szinte a varos szelen ,de valahogy meg kene oldani pedig
2018. márc. 4. 20:48
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a leírtak alapján a nevelés hiányát érzékelem a kutyádnál. Az nem számít nevelésnek, hogy amikor rosszat csinál akkor megveritek.

Keressetek fel kutyaiskolát, mert nálatok a falkasorrend is teljesen rossz. Gondolom sétálni nem jártok. El kellene kezdeni, mert tombol az energia a kutyádban, nincs lefárasztva.

Minden nap min. 1 óra, érjék ingerek, találkozzon más kutyákkal, legyen szabadon szaladgálás is benne.

Az nem elég, hogy otthon napi 2 órára ki van engedve. Inger szinte semmi nincs, csoda, hogy szétunja a fejét?

Agyilag is kéne fárasztani, ez egy olyan kutya fajta, ami igényli, nagyon is.


Szóval 3 fontos dolog, amit iktassatok be a mindennapjaitokba:

-Napi min. 1 óra séta (nem baj, ha néha kimarad, de törekedjetek, hogy hetente -min. 4-5x legyen)

- Napi min. 20-30-40 perc intenzív agyi fárasztás (trükközés, apport, agility, gondolkodtató feladatok)

- Hetente kutyasuli, valami jó kiképzőnél (ott mindent, de komolyan minden viselkedéssel kapcsolatos dolgot meg lehet kérdezni, és nem csak a kutya, de te is nagyon sokat tanulhatsz)


A kérdésedre:

Ennek, hogy a tesód jobban érdekli, semmi köze ahhoz, hogy nem lenne hűséges. Szimplán csak téged ismer, megszokott, tesód új neki, kíváncsi, megakarja ismerni.

Nem kell ezt ennyire túlreagálni, és szerintem nagyon gáz ,hogy annyira féltékeny vagy tesódra, hogy ki sem engeded a kutyához.

Unokatesóméknak is van egy labradorjuk. Ha megyek hozzájuk, folyamatosan a seggemben van, le sem lehet vakarni rólam, folyamatosan velem akar játszani, hiába van kint a gazdája. És ha még egy nálam is ismeretlenebb személy jön, akkor meg vele csinálja ezt, engem meg hanyagol. Ez teljesen normális. DE! Pl leülni, lefeküdni, láb mellett sétálni egyedül a gazdájának csinálja. Nekem és más idegeneknek sem.

De az én kutyám dettó ez, csak ő schnauzer. Senki nem tudja leültetni rajtam kívül, de minden vendég érdekesebb, mint én. És engem ez nem zavar, mert volt már olyan helyzet, amikor élesben kellett döntenie, hogy én (mint a gazdája) vagy egy másik családtag pártjára áll. (Röviden a sztori: családi vita, látszólag verekedés, a kutya nekiment tesómnak, de nem harapta meg, csak jelezte, hogy most volt elég és hagyjon engem békén) Mellettem állt ki, pedig alap helyzetben a másik családtag (tesóm) sokkal jobban érdekli.

2018. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso!Megfogadom a tanacsod ,azzal a szabadon engedossel csak az a baj hogy nem merem mert biztos vagyok benne hogy nem jonne vissza ..probaltam mar es dorekt rajta hagytam a porazt de nem igazam figyelt ram ,jo igen uj terulet ,szetnez minden ..megertem!de nem bizok abban hogy vissza is jonne .Minden esetre valtoztatol a jelenlegi helyzeten es meg fogok probalni minnel tobb idot szakita mind a nevelesere es meg szorosabb kapcsolat kialakitasara .
2018. márc. 4. 22:45
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ott kezdődik, hogy mi az, hogy be kell zárni egy ketrecbe?! Ez egy labrador, nem egy vad kiképzett területőrző kutya, ami megkapja az embereket, hogy be kelljen zárni!
2018. márc. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak: van, hogy más okból kell becsukni, pl az én labradorom szökik, ha unatkozik. Kibújik a kerítésen, vagy átugorja, nincs lehetetlen a számára, szóval nem lehet magára hagyni az udvaron, be kell csukni ha pl. lelépek itthonról pár órára.

Kérdezőnek: először is, tanítsatok neki trükköket, nálam segített, hogy szófogadóbb legyen és erősítette a kötúlődést. A másik, testbeszéde mit mond, amikor morog? Fontos, hogy megtanuld értelmezni, rengeteget elárul. Az enyém pl játék közben is szokott morogni, de a testbeszédén látszik, hogy ''nem gondolja komolyan''. A falkasorrendet is rendbe kellene rakni, a családban te és a családtagjaid vagytok a falkavezérek és ezt a kutyával is éreztetni kell, tehát úgy kell viselkednetek, mint a kutyafalkákban a falkavezéreknek.

Illetve ha van lehetőséged rá, menjetek el kutyaiskolába, az lenne a legjobb.

Tipp: tapasztalataim szerint labradoroknál a jutalomfalat mindig bejön, szóval ha kutyázol, mindig legyen a zsebedben pár falat ennivaló, olyan amit könnyen le tud nyelni, pl falatokra vágott virsli, de valszeg a száraztáp is működni fog, és amikor valamit jól csinál, szót fogad, jutalmazd meg. Szerencse(d)re a labradorok rendkívül okos kutyák, gyorsan taníthatóak.

2018. márc. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Én csak az nem értem, hogy ha valaki kinti kutyát akar, akkor az miért pont labradort választ, aki igazi családi kutya és és a családdal érzi jól magát (nem a kertben elzárva).

Kérdező. A kutyád napi 2-3 órát van szabadon, a nap többi részét bezárva tölti. Rengeteg energiája van amit nem tud levezetni. Meg kell tanítani a rendes sétára, akár a kertben is el lehet kezdeni gyakorolni. Ha napi 1x legalább kiviszitek egy 1-1,5 órás sétára, akkor valószínűleg javulna a helyzet. Mivel a kutyát senki nem nevelte, ezért simán lemorog titeket ha valami nem tetszik neki. A veréssel csak rontotok a helyzeten. Kicsit olvass utána, hogy hogyan is kéne nevelni egy kutyát és kezdj el vele dolgozni.

2018. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ahogy a #7-es írja. Egy unatkozó kutya, aki soha nem tudja levezetni az energiáját, soha nem lesz angyali, hűséges, kezes bárány.

Frusztrált és gondok adódnak vele. Amíg nem foglalkoztok vele megfelelően, nincs soha lefárasztva, ne várj csodát.

Nem a kutyában van a hiba.

Nekem két kutyám van. Az egyik ellenne otthon napi 24 órában, de azért szeret sétálni. A másik viszont ás, ugat, rombol, ha akár egy nap séta kimarad. 1-2 órát kocogok, vagy sétálok vele naponta, így teljesen jól kezelhető. Emellett a két kutya egész nap szabadon van az udvaron és szinte egész nap kötelet húznak, fogócskáznak, játszanak együtt. Nincs kennelünk, szóval soha nincsenek sehová bezárva. (Érzed a különbséget?????)

Egy kutyával úgy lehet szoros a kapcsolatod, ha időt töltesz vele. Minden áldott nap. Tanítod, foglalkozol vele, sétáltok. Sétálni is meg kell tanítani. Egyik kutya sem születik úgy, hogy ráteszed a nyakörvet és szépen megy láb mellett.

2018. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
En minden ki valaszat elfogadom es igazatok is van ,viszont nem lehet kinnt mert macskaink vannak ..oket allandoan piszkallja a masik pedig hogy nagytestu kutya es fiatal mindent szet szed,tonkre tesz ha rajtam mulna felolem kinnt lehetne de a szuleim nem ezen a velemenyen vannak SZOVAL ezert van ketrece.
2018. márc. 5. 16:17
 10/23 anonim ***** válasza:
Milyen idős? Bizonyos korig teljesen normális, hogy szétrág mindent. A macskákkal pedig megbarátkozna pár hét alatt, nekem is sokáig volt macskám, aztán örökbe fogadtam a labit, első két hétben megkergette, de utána megtanulta, hogy a macska is a falka tagja. Sajnos a bezárással nem oldjátok meg ezeket a problémákat csak a szőnyeg alá söpritek és egyre rosszabb és rosszabb lesz. Még az is sokat segíthet, ha reggel fél órával korábban kelsz és jól megfuttatod biciklivel. Fogd rövid pórázra és soha ne engedd, hogy ő húzzon, te diktáld a tempót, ez nagyon fontos. A fáradt kutya jó kutya, és a közösen eltöltött idő is jót tesz.
2018. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!