Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ugatás ellen megoldás?

Kutya ugatás ellen megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves ivartalanított szuka kutyusom. sajnos nem bírom leszoktatni az ugatásról. jutalomfalatként először sonkát próbáltam apróra vágva de nem kellett neki. lefoglalta az ugatás. próbáltam figyelmen kívül hagyni az ugatását de ez sem jött be. kicsi kora óta próbáltam leszoktatni. kutyaiskolaba is jarattam. hogyan próbáljam leszoktatni? ha meglátja a pórázát akkor még vége, szinte visít, már megsüketülök tőle. addig nem teszem rá sosem amíg be nem kussol. ha végre befejezi és lenyugszik akkor megdícsérem. még néha sétálás közben is ugat. valaki tudna segíteni? van még egy szuka kutyusom, az anyukája, ő 12 éves. lehet hogy féltékeny rá, nem tudom. ha külön vannak is bolond. a 12 éves teljesen ellentéte, nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt.

2018. febr. 15. 16:58
 1/10 A kérdező kommentje:
továbbá: 1 nap 3szor egy órát járunk sétálni.
2018. febr. 15. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Miért kérdezed meg még egyszer, ugyanazt?
2018. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Az en kutyam is ilyen bar o meg csak 1 eves. Ugat valamit es ha odamegyek es megsimogatom akkor elrabtja magat es elorreb megy. En mindig ugy latom mintha meg akarna vedeni valami veszelytol es nem akar ugymond gyengebek latszani. Az en kityamtol mindig ez jut eszrmbe.

Amugy sztem ha hallgat a nrm parancsszora akkor azzal le kehet allitani. Az enyem is hallgat de ha azt mondom akkor szerintem idegesiteni akar mert ugat tovabb es elfut jatekosan.

2018. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem akárhányszor. ez benne a jó. nekem nem hallgat arra sem sajnos
2018. febr. 15. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Szóval az általános nevelés is hiányzik. Akkor elsőnek kezd ezzel! Tudd letiltani kutyáról, macskáról, nyúlról, tudd bárhol bármikor behívni, tudd letiltani ételről, legyen mindig a kontrollod alatt. Emellett jobban fáraszd le agyban és ösztönszinten is.


Persze nem fogod ezeket megtenni, mert ez rengeteg munka, és sok pénz a kutyaiskola is. De ha ezekhez lusta vagy, akkor minek kellett foxi.

2018. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szabadban ha mező melletti úton járunk és elengedem bármikor visszahívom ő visszajön. ezzel sosem volt probléma. más kutyák nem igazán érdeklik őt. a kutyaiskolában sem foglalkozott velük. de nem félt.
2018. febr. 16. 07:28
 7/10 A kérdező kommentje:
van egy benti cicánk aki volt hogy egyszer kiszökött de sosem bántotta csak megszaglászta, majd ott hagyta és folytatta a fülsüketítő ugatását. apukám is próbálta leszoktatni mert ő régen németjuhászokat tanított rendőrségen de feladta nála . hihetetlenül hisztis. ha megsimogatod miután végre elhalkul és lenyugszik akkor hanyatt dobja magát és folyton simogatni kellene de hát én a kis fejét is szeretném, meg hát ülve.
2018. febr. 16. 07:32
 8/10 A kérdező kommentje:
nekem nem foxim van egyébként. keverék tacskó- spániel kiskutya.
2018. febr. 16. 07:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Terrierek és keverékeik ugatósak, különösen ha házőrzők. Kutya, macska, autó, mókus, minden jó egy kis ugarásra, Szabadon van a kertben, sétálunk és játszunk is vele, nem tudom, mi tudná lenyugtatni.
2018. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindig ilyen állataink voltak (spániel, tacskó keverék) szóval úgy érzem az állítás nem igaz. ő a 6.ik ilyen kutyus a családban . mindegyik jól nevelt de ő....
2018. febr. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!