Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya hozzám dörgölőzik...

Ha a kutya hozzám dörgölőzik az a birtoklás jele?

Figyelt kérdés
Tegnap egy srác mondta a kutyafuttatón. Még nem hallottam róla, eddig azt hittem, hogy ha dörgölőzik, nekem dől, bújik, az a bizalom,szeretet jele. Sokszor ha bizonytalan, vagy egy domináns kutya van körülöttünk, akkor odajön a lábamhoz és nekem dől, onnan nézi az eseményeket. Kicsit még tart tőlük, 7 hónapos, elég konfliktuskerülő. Egyébként újonnan megismert emberekhez is bújuk, bemegy a lábuk közé, simogattatja magát. Hagyni szoktam neki, ez gond?

2018. márc. 8. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gond! Sőt, ha ezt tiltanád, az okozna rengeteg gondot. Bizalmatlanságot és konfliktust generálna mások és akár magad felé.

Viszont ha olyan a helyzet, amikor ok nélkül fél más kutyáktól, azt nyugodtan megteheted, hogy elsétálsz mellőle, hogy oldódjon a mozgástól és ne ragadjon be melléd, kezdjen el kontaktálni más kutyákkal.

2018. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :) Én is így gondoltam, nem érzem ebben a mozdulatban, hogy ezzel engem akarna elnyomni, inkább "támogatásra" vár, ide vonul vissza hogy biztonságban érezze magát. Lehet, hogy ereje teljében lévő felnőttként már más felhangja lenne a dolognak, de ebben az esetben én így érzem.
2018. márc. 8. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kedves okos srác összetévesztette a macskát a kutyával. Illenék tudni, a macskáknak teljesen más a testjelzése.

" Mivel az állat fejének oldalsó részén illatmirigyek találhatók, ez a gesztus egyben illatcserével is jár, így terület vagy tulajdon megjelölési szerepet is betölt."

2018. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aranyos121 ***** válasza:
hogy ha fél egy kutyától és azért búj oda hozzád az azért van mert téged tart erősnek, te vagy a falkavezér, menekül hozzád hogy megvédd
2018. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit a srác mondott nem rossz, csak valószínűleg a te esetedben nem dominanciáról van szó, hanem épp ellenkezőleg. (Amúgy igen egy domináns kutyánál nem szabad hagyni, hogy "bevédjen" vagyis eléd álljon, a lábadra lépjen, neked dőljön, hívás nélkül dörgölőzzön ilyesmik...) De a leírásod alapján a te kutyád inkább azt várja, hogy védd meg, szóval az más. Összességében kell nézni a kutyát és a helyzetet.
2018. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!