Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lehet nagytestű kutyám, szóval maraok a nagyjából 30-40 cm-s marmagasságú kutyusoknál. Olyan kutyafajtát keresek, aki szociális, könnyen kijön más kutyákkal, könnyen tanul és puha a szőre. A pomerániai törpespicc volt az első gondolatom, csak az a gond, hogy egy fajtiszta 200-400,000 forintba kerülhet, alsó hangon a keverékek pedig 20,000 körül (az még nem vészes.) Ezek alapján milyen fajtát ajánlanátok? :)

2018. márc. 10. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így önmagában nem elegendő feltétel a kutyaválasztáshoz. Azt is kell tudni, hogy Te mit tudsz nyújtani a kutyusnak, gondolok itt a mozgásra, sétákra, foglalkozásokra, kutyasuli stb.

Az pedig, hogy kijön-e más kutyákkal, mennyire szociális, az rajtad múlik, hogy hogyan neveled.

Na de a leírtak alapján azért írok néhány lehetséges fajtát: bichonok, törpeuszkár, törpespicc(a sima, nem pomi), cavalier spániel.

2018. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Minden fajtatiszta kutya 150-200.000Ft körül mozog :)

Te mit tudsz neki biztosítani?

2018. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt első körben leszögezném hogy ugye benti kutyaként tartanád?

Ha a pomi tetszik de nem tudod megfizetni, akkor vegyél egy sima fajtatiszta törpespiccet tenyésztőtől, azt kapsz már 100-150ezerért is és nem sokkal nagyobb az említett pominál. Szaporítót 100ezer alatt mint amilyet említesz húszezrekért meg ne támogass, mert beteges keverék kutyát adnak el, és amit te megveszel pomerániainak később kiderül hogy közép spicc de lehet befigyelt a szomszéd morzsija is...

2018. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért akar mindenki olcsó, fajtatiszta, tökéletesen nevelt kutyát? Egy kutya nem csak úgy szociális, szocializálni kell. Komolyan az egyik legfőbb szempont, hogy legyen puha a szőre?
2018. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, nekem fontos, hogy legyen puha a szőre, mert utálom a tapintását a kemény szőrű kutyáknak. És nem feltétlen akarok fajtiszta kutyát. De minden kutyafajtának saját természete van, nem csak a nevelésen múlik.


Jó nagy kertünk van, de lehetne bent is

2018. márc. 11. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Azt ugye vágod hogy kistestű kutyát CSAK kinti-benti tartással lehet minimum tartani? És hogy a "jó nagy kert" sz*rt se ér, mert a kutya nem fog tíz km-ert lerohangálni benne? Ezek mind sztereotípiák és kéne egy kicsit tanulni a kutyatartásról, mert ha ennyit tudsz össz-vissz kb hogy puha szőrt akarsz és pont, akkor még nem ajánlok semmilyen kutyát.

Ja és minden kutya fajtiszta, hiszen nem félig zebrák vagy zsiráfok. A FAJTATISZTA kifejezés a fajtát jelöli, mint a rottweiler, vizsla stb.

2018. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem itt a lekezelő hangnem okát. :) Tökre vágom tesóbástyám. Nem minden kutya fajtsizta, nekem például egy havanese keverékem volt, az MÁR NEM fajtiszta, és imádtam attól függetlenül is. Kint is volt és bent is, szóval köszönöm szépen a hülyének nézést, de ez nem sokat segít és nem viszi előrébb a témát, szóval inkább ne szóljon hozzá senki ilyen.

Végre tudna valaki ajánlgatni kutyafajtákat is a lekezelés és a bunkózást hátrahagyva? Köszi.

2018. márc. 11. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Plüss kutya.
2018. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

A havanese keverék is FAJTISZTA volt hiszen gondolom mint írtam nem volt félig kutya, félig zsiráf. Az már más hogy nem FAJTATISZTA, mert ugye félig havenese félig valami más. Nem voltam lekezelő, de árad a tudatlanságod és e mellé még baromi arrogáns is vagy, olyan magabiztosan véded a magad hülyeségét hogy te is elhiszed, igazad van.


Nézz szét menhelyen ha mindegy milyen fajta, ott biztos találsz ilyet ha nincs konkrét elképzelésed.

2018. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok arrogáns, csak baromi unalmas, hogy kérdezek valamit és elkezdesz személyeskedni, miközben semmit nem tudsz rólam. Annyit kértem, hogy ajánljatok kutyafajtát a leírtak alapján. Annyira szánalmas ez az oldal, elvalahogy éreztem, hogy ezt nem magyar oldalon kéne kérdeznem mert röhejesek a válaszok. Tisztelet a kivételnek
2018. márc. 14. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!